Нутра: повний аналіз вертикалі

Нутра: повний аналіз вертикалі
0
0
167
10хв.

Нутра: повний аналіз вертикалі

Нутра є однією з найбільш усталених і традиційних напрямків в арбітражі трафіку. У той час як нові ніші з’являються і зникають, слідуючи модним тенденціям, нутра стабільно зберігає свої позиції в лідерах. У цьому огляді ми розкриємо секрети її популярності, обговоримо особливості роботи в цій вертикалі та фактори, що впливають на успіх. Настав час нашим читачам глибше зануритися в цю нішу. Ми представляємо вашій увазі докладний посібник по нутрі, ділячись знаннями і досвідом нашої команди.

Особливості та популярність нутри

Нутра залишається одним із найстійкіших і найдовгоживучіших напрямків у світі арбітражу трафіку. Ця ніша тримається на плаву роками, перевершуючи такі напрямки, як адалт, гемблінг (який популярний періодично), а також геймінг та інсталли, що набрали популярність тільки останнім часом.

Нутра: повний аналіз вертикалі

Деякі фахівці вважають нутру сезонною нішею, і вони не помиляються. Дійсно, інтерес до неї зростає на початку року і знижується до жовтня, що пов’язано з двома аспектами. По-перше, після новорічних свят багато людей прагнуть почати “нове життя”, приділяючи увагу своєму здоров’ю і зовнішності. По-друге, в зимовий період навіть у країнах з м’яким кліматом спостерігається зниження імунітету і фізичного здоров’я.

Але що таке нутра? Це товарна ніша, що включає в себе БАДи, нелікарські засоби для підтримки імунітету, вітамінні комплекси, продукти для схуднення, стимулювання росту волосся, підвищення потенції та інше. Також сюди входить категорія косметичних засобів.

Чим же відрізняється цей товарний ряд? На перший погляд, він може здатися звичайним. Однак виробники нутри займають унікальне місце на ринку, перебуваючи між великими гравцями косметичної та фармацевтичної індустрії. Вони не можуть конкурувати з гігантами галузі безпосередньо, тому їхньою основною стратегією є точкове залучення клієнтів через арбітраж трафіку або власні маркетингові зусилля.

Популярність нутри зберігається, незважаючи на зростання як косметичної, так і фармацевтичної індустрії. Це пояснюється людським прагненням знайти “чарівний засіб” для вирішення своїх проблем. Нутра не є шахрайством: БАДи безпечні та статистично ефективні, вітамінні комплекси містять необхідні елементи, а засоби для схуднення дійсно допомагають у боротьбі із зайвою вагою.

Категорії нутри

Систематизуймо різні категорії нутри, щоб краще зрозуміти, як вони влаштовані і в яких із них можна розвивати свої професійні навички.

 • Дієти: Включають в себе продуктові комплекти, поживні засоби і добавки для зниження ваги. Ці продукти і добавки організовані відповідно до стратегії схуднення, запропонованої в офері. Є також дієти для набору ваги, хоча вони зустрічаються рідше. Цей ринок здебільшого домінує великими гравцями у сфері спортивного харчування.
 • Догляд за шкірою: Часто розглядають як омолоджувальну категорію, оскільки більшість продуктів спрямовані на збереження молодості шкіри, зволоження, підвищення пружності та усунення дефектів.
 • М’язи та фізична форма: Ця категорія частково перетинається з дієтами і включає в себе спортивне харчування.
 • Догляд за волоссям: Переважно складається із засобів для росту волосся і профілактики облисіння, включно з як профілактичними, так і лікувальними добавками.
 • Засоби для підвищення когнітивних функцій: Відомі як “таблетки для мозку”, вони спрямовані на поліпшення пам’яті та когнітивних функцій. Популярність цієї категорії зросла після виходу фільму “Області темряви” 2011 року.
 • Засоби для чоловічої сили: Включає лікувальні препарати для боротьби з еректильною дисфункцією і добавки для збільшення розмірів, а також різні препарати, що підвищують рівень тестостерону і позитивно впливають на чоловіче здоров’я.
 • Продукція на основі канабідіолу: Сегмент ринку, побудований на властивостях канабідіолів, одного з канабіноїдів конопель.
 • Covid-нутра: Нова категорія, що виникла під час пандемії, що включає продукти для зміцнення імунітету і боротьби з Covid-19.

Види офферів і формати оплати в нутрі

Нутра передбачає різні моделі винагороди для арбітражника:

 • Прямі продажі (Straight Sales): Передбачає швидкі виплати і високі комісії, але слабку конверсію.
 • Модель з підпискою: Ідеально підходить для нутри, оскільки багато препаратів вимагають тривалого застосування.
 • Накладений платіж: Підходить для регіонів, де переважає готівковий розрахунок, але має високий відсоток відмов і затримку у виплатах.

Якість трафіку і важливість ребілів у нутрі

Якість трафіку має ключове значення в нутрі, особливо з огляду на специфіку і вартість продуктів. Просто виділити цільову аудиторію за основними критеріями, такими як географія, вік, стать, поведінкові особливості та інтереси, недостатньо. Важливими є також платоспроможність і якісний прогрів аудиторії.

Як правило, в цій категорії товари рідко шукають навмисно. Так, наявна проблема може спонукати шукати в інтернеті засіб від випадіння волосся або пігулки для схуднення, але часто купівля здійснюється спонтанно під впливом реклами та переконливих аргументів. Це робить наші оголошення та лендінги ключовими інструментами для попереднього прогріву аудиторії.

Робота з трафіком і його супровід у цій вертикалі мають вирішальне значення. Особливо це стосується ребілів, які часто становлять значну частину загального прибутку, навіть при використанні моделі прямих продажів (SS). Для ефективних ребілів необхідний якісний трафік, що створює замкнутий цикл.

Для стимулювання ребілів важливо:

 • Відповідність продукту заявленим характеристикам: Обман клієнтів не призведе до повторних покупок. Важливо чесно і детально розповісти про продукт, уникаючи необґрунтованих тверджень.
 • Ефективна УТП (Унікальна Торгова Пропозиція): Навіть якщо лендінг замовника здається досить хорошим, завжди є місце для поліпшення УТП, якщо у вас є на це ідеї.
 • Підтримка і супровід клієнта: Підтримка зв’язку з покупцем, консультації та обслуговування після покупки можуть збільшити кількість ребіллів на 20-40%. Важливо, щоб клієнт відчував вашу підтримку протягом усього курсу лікування або використання продукту.

Цільова Аудиторія в нутрі

Розглядаючи цільову аудиторію (ЦА) для нутри, ми стикаємося з ключовим моментом: кожна категорія вимагає індивідуального підходу до визначення ЦА. У кожній категорії існують різні підкатегорії, які потребують окремих груп ЦА. Це веде до збільшення витрат на тестування та аналіз різних сегментів.

Нутра: повний аналіз вертикалі

У більшості випадків (близько 80%), за винятком категорій, пов’язаних із чоловічим здоров’ям і фізичною формою, основною цільовою аудиторією є жінки. Це зумовлено тим, що жінки часто більше стурбовані не тільки своїм зовнішнім виглядом, а й здоров’ям, включно зі здоров’ям своєї сім’ї. Навіть оффери з Covid-нутре найчастіше націлені на жіночу аудиторію.

Географічний таргетинг (ГЕО) зазвичай залежить від конкретного оффера, але якщо ГЕО не визначено чітко, то необхідно враховувати специфіку продукту і його вартість для визначення відповідного ринку. Для новачків у нутрі часто рекомендується починати з трафіку з країн третього рівня (TIER 3).

Важливо також враховувати, що в нутрі близько 30% покупок здійснюють люди, які раніше не цікавилися подібними продуктами. Це означає, що крім стандартного поведінкового таргетингу, необхідно “малювати” портрет потенційного клієнта, який міг би зацікавитися вашою пропозицією, навіть якщо він не активно шукав такі продукти. Для створення такого портрета аналізуємо всі аспекти, надані в офері.

Відповідні Джерела Трафіку для Нутри

У контексті нутри, іронічно, що потрібна аудиторія, схильна до консерватизму і водночас вікова, незважаючи на те, що багато продуктів цієї вертикалі здаються інноваційними у сфері нетрадиційної медицини. Однак, традиційна медицина залишається важливою для людей старшого покоління, які часто стають основною цільовою аудиторією для таких товарів.

Молодь покоління Z більше орієнтована на доказову медицину та індивідуальні консультації з фахівцями, що робить їх менш придатною аудиторією для пропозицій нутри.

Проте серед молоді все ще можна знайти якісний трафік, але здебільшого основний акцент слід робити на більш дорослу аудиторію. Це особливо актуально для країн першого і другого рівнів (TIER 1 і TIER 2). У країнах третього рівня (TIER 3), навпаки, старше покоління менш схильне шукати “чарівні пігулки”, тоді як молодь активніша в цьому.

Платформи, як-от TikTok, Quora і Twitter, краще виключити зі списку потенційних джерел трафіку, оскільки вони не відповідають формату й аудиторії нутри. Особливо це стосується TikTok, де навіть із доведеними медичними засобами працювати складно через сувору політику платформи щодо реклами лікарських продуктів.

Сергій Кравченко

Lead Panda є висококваліфікованим експертом в галузі інтернет-маркетингу і SEO з багаторічним досвідом. Маючи успішний трек-рекорд у створенні та впровадженні стратегій цифрової реклами для різних бізнесів, ми завжди прагнемо ділитися своїми знаннями та найкращими практиками з іншими професіоналами галузі, надаючи цінну інформацію та поради на своєму сайті.
Соц. мережі:
Посилання на сайт:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Арбітраж на товарці: що потрібно знати

Арбітраж на товарці: що потрібно знати Товарка – це спеціалізований вид бізнесу, орієнтований на придбання і подальший продаж товарів, які часто імпортуються з Китаю. Цей процес включає закупівлю продукції за оптовими цінами та її реалізацію кінцевим споживачам із додаванням націнки. Ще одне значення терміна пов'язане з роботою у сфері товарних CPA-мереж. У рамках такої співпраці, ви використовуєте свої ресурси (наприклад, блог, YouTube-канал або веб-сайт) для спрямування потоку відвідувачів до магазину-партнера, такого як АліЕкспресс. За кожну здійснену за вашою рекомендацією покупку ви можете отримувати дохід, який іноді досягає 70% від вартості товару. Торгівля товарами в інтернеті набирає обертів уже багато років. Щодня тисячі людей звертаються до пошукових систем з метою знайти і придбати необхідні їм речі, що відкриває великі можливості для заробітку. Однак проста купівля і подальший перепродаж товарів на ринку сьогодні може виявитися неефективною. Без відповідних знань, умінь і практичного...
422
8хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали