Медіабайєр (Media Buyer) - що це за професія?

Медіабайєр (Media Buyer) - що це за професія?
0
0
862
7хв.

Медіабайєр або менеджер трафіку – це фахівець з запуску рекламних кампаній, ведення кампаній та залучення трафіку з різних джерел. Ця професія дуже важлива і популярна – сьогодні практично в кожному цифровому агентстві потрібний свій власний медіа-купець.

Отож, основні обов’язки медіабайєра зазвичай включають в себе:

 • Укладення угод з найкращими цінами на рекламу та укладання контрактів.
 • Закупівлю трафіку з різних джерел, таких як контекстна реклама, мобільні додатки, соціальні мережі тощо.
 • Спеціалізація на певній соціальній мережі (наприклад, Facebook).
 • Аналіз багатьох рекламних платформ.

Для виконання всіх цих обов’язків медіабаєр повинен мати кілька навичок – вміння працювати з популярними джерелами трафіку та оцінювати ефективність придбаного трафіку, розуміти метрики та програмне забезпечення більшості сучасних рекламних інструментів.

Одним словом, ця професія перетинає кілька інтернет-спеціальностей. Її ніде не вчать – перед тим, як стати медіа-купцем, людина повинна добре освоїти маркетинг на практиці. Наявність вищої освіти у галузі “Реклама” або “Соціологія” підвищує шанси на знаходження роботи.

Послуги медіабайєра

Послуги медіабайєра

На своєму посту сучасний медіабайєр виконує різні завдання, перш за все, це залежить від масштабів діяльності компанії, складу клієнтського портфеля, ніші та інших чинників. Нижче наведено основні послуги, які надає цей фахівець, в залежності від конкретної рекламної агенції.

У невеликій агенції медіабайєру, як правило, довіряють практично всі обов’язки щодо ведення рекламних кампаній. Він стає безпосереднім учасником всього процесу роботи з клієнтами – збір даних, планування, переговори.

Схема взаємодії в мережевій агенції дещо інша. Медіапланер або проектувальник складає план і передає його менеджеру трафіку, який повинен домовитися зі сторонніми платформами за умовами. Іншими словами, він просто веде переговори.

Більша агенція має штат з кількох медіабайєрів. Один збирає дані з ринку, інший дбає про найкращі умови, третій стежить за витратами. Звіти передаються керівникові групи, який перевіряє їх і затверджує.

Відмінність медіабайєра від арбітражника

На відміну від арбітражника, медіабайєра часто наймають до своєї команди і виплачують заробітну плату. Він оптимізує існуючі рекламні кампанії, веде їх і масштабує.

Арбітражник, натомість, є “вільним художником” і часто працює сам на себе. Якщо він у команді, то він розробляє свої рекламні стратегії, вивчає шпигунські сервіси, досліджує конкурентів і проводить аналіз.

У команді арбітражників спільну роботу цих двох фахівців можна уявити так:

арбітражник тестує рекламні стратегії, і якщо вони приносять прибуток, то передає їх медіабайєру;

далі процес веде вже медіабайєр – обходить блокування, перезапускає облікові записи та рекламні кампанії, оптимізує піксель і, за необхідності, починає все спочатку.

Загалом, арбітражний медіабаїнг – є специфічною і в деяких випадках відрізняється від інших аспектів цифрового маркетингу. Тут межа між арбітражником і медіабайєром часто стирається – обидва фахівці можуть робити одне і теж.

Відмінність медіабайєра від арбітражника

Вимоги до медіабайєра

Основні компетенції, які вважаються важливими для медіабайєра за експертною думкою включають:

 • Добре розвинені аналітичні навички.
 • Креативність.
 • Відкритість та комунікабельність.
 • Знання англійської мови для відстеження маркетингових трендів.
 • Системність.
 • Стресостійкість.
 • Бажання до постійного навчання, інакше в цій професії важко буде залишитися конкурентоспроможним.

Media Buyer повинен мати глибокі знання платформи, на якій він працює (наприклад, Google, Facebook тощо). Він повинен знати її правила, умови співпраці, сильні та слабкі сторони. Також важливо вміти налаштовувати трекер та використовувати інші інструменти, що супроводжують трафік.

Крім того, він повинен бути здатний аналізувати цільову аудиторію клієнта, розуміти, де її шукати, як з нею взаємодіяти та знаходити спільну мову, а також зрозуміти, що саме їй подобається.

Як знайти вакансії медіабайєра в Україні?

В Україні для пошуку роботи медіабайєра можна використовувати сайти вакансій: Work.ua, Rabota.ua, GRC.ua і Jobs.ua. Станом на лютий-березень 2023 року, кількість вакансій різниться:

 • На Work.ua було виявлено 25 вакансій для медіабайєрів різного рівня і 150 за запитом “Media Buyer”.
 • Rabota.ua показав 123 місця для медіабайєрів, серед яких 9 для початківців, 96 для фахівців середнього рівня і 18 для сеньйорів.
 • На GRC.ua кількість вакансій медіабайєра була незначною – лише 2 для середнього рівня, що може бути пов’язано з походженням платформи.
 • Jobs.ua не запропонував конкретних місць для Junior, Middle, Senior Media Buyer, але за запитом було знайдено 11 вакансій.

Також варто згадати сайт jobs.dou.ua, який хоч і орієнтований на розробників, але запропонував 23 позиції для медіабайєрів.

У нашому агентстві Lead Panda відкрито вакансію медіабайєра, який працюватиме з рекламними кампаніями у Facebook, Google, а також у сфері гемблінгу. Ми шукаємо фахівця, готового приєднатися до нашої команди професіоналів і зробити свій внесок у розвиток наших проєктів. Для отримання більш детальної інформації про вакансію та вимоги до кандидатів, будь ласка, відвідайте наш сайт за посиланням: Вакансія медіабайєра в Lead Panda. Приєднуйтесь до нас і почніть свій шлях до успіху в цифровому маркетингу разом з Lead Panda!

Який дохід медіабайєра в Україні?

Заробітна плата медіабайєра в Україні у 2023 році представлена таким чином:

 • На Work.ua середній дохід за вакансіями наприкінці лютого – початку березня становив 55000 грн (приблизно $1500), тоді як середня зарплата за резюме була 24000 грн ($652). За рівнями спеціалізації зарплати варіюються: фахівці-початківці заробляють від 18000 до 48000 грн ($490-$1300), фахівці середнього рівня – від 19000 до 80000 грн ($515-$2175), а досвідчені професіонали – від 40000 до 120000 грн ($1100-$3275).
 • Rabota.ua вказує середню зарплату в 37000 грн, а за даними резюме – 20000 грн, з урахуванням додаткових бонусів і переваг, пропонованих роботодавцями.
 • На Jobs.ua конкретні цифри відсутні, проте огляд вакансій показує, що пропозиції коливаються від 25 до 75 тисяч грн.

Для фрілансерів оплата зазвичай погодинна, і на платформі Upwork розцінки варіюються від $5 до $97 на годину, де багато медіабайєрів встановлюють ставку в районі $25-$30 за годину роботи.

Висновок

Роль медіабайєра в сучасному маркетинговому світі є надзвичайно важливою та затребуваною. Цей фахівець відповідає за запуск рекламних кампаній, ведення рекламних связок та ефективний слив трафіку з різних джерел. Вимоги до медіабайєра включають в себе аналітичні навички, креативність, комунікабельність, знання англійської мови для слідкування за трендами, системність, стресостійкість та бажання постійно навчатися.

Медіабайєр повинен глибоко розуміти платформу, на якій працює, а також мати знання щодо цільової аудиторії свого клієнта. Він відповідає за вибір оптимальних рекламних каналів, налаштування трекерів та інших інструментів для досягнення максимальної ефективності рекламних кампаній.

У світі маркетингу важко переоцінити важливість медіабайєра, який є ключовою ланкою у побудові успішних рекламних стратегій та досягненні бажаних результатів. Відмінні навички, знання ринку та технічна компетентність роблять цю професію надзвичайно цінною в індустрії маркетингу та реклами.

FAQ

Що робить Медіабайєр?
Медіабайєр займається купівлею рекламних площ і часу для розміщення реклами в різних медіа. Вони аналізують цільову аудиторію, вибирають найбільш підходящі канали для реклами, ведуть переговори про ціни та відстежують ефективність рекламних кампаній.

Хто такий Медіабайєр в Україні?
В Україні медіабайєр – це фахівець, який працює у сфері цифрового маркетингу або реклами і відповідає за придбання та оптимізацію рекламних місць для досягнення маркетингових і рекламних цілей компанії.

Скільки заробляє Медіабайєр в Україні?
Заробітна плата медіабайєра в Україні може варіюватися залежно від досвіду, навичок і компанії. За даними 2023 року, середній дохід медіабайєра на Work.ua становить близько 55000 грн ($1500) на місяць, але цифри можуть значно відрізнятися залежно від регіону та специфіки роботи.

Скільки заробляє Junior Media Buyer?
Заробіток Junior Media Buyer в Україні може починатися від 18000 грн ($490) і сягати до 48000 грн ($1300) залежно від компанії та обсягу відповідальності. Це початковий рівень у професії медіабайєра, де співробітники навчаються і набираються досвіду для подальшого професійного зростання.

Сергій Кравченко

Lead Panda є висококваліфікованим експертом в галузі інтернет-маркетингу і SEO з багаторічним досвідом. Маючи успішний трек-рекорд у створенні та впровадженні стратегій цифрової реклами для різних бізнесів, ми завжди прагнемо ділитися своїми знаннями та найкращими практиками з іншими професіоналами галузі, надаючи цінну інформацію та поради на своєму сайті.
Соц. мережі:
Посилання на сайт:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Що таке CPA сітка

CPA-сітка діє як посередник, що зв'язує рекламодавців, які використовують модель CPA, з арбітражниками. У цих партнерських мережах зібрані різноманітні оффери, які надаються арбітражникам у зручному, централізованому місці, полегшуючи процес пошуку відповідного оффера в конкретній ніші. Зазвичай CPA-мережі фокусуються на роботі в одній або декількох спеціалізованих вертикалях для забезпечення більш якісного вибору офферів. CPA (cost per action) позначає ціну за одну цільову дію, здійснену користувачем. Це може включати різні активності, як-от купівля товару, надання контактної інформації (оплата за лід) або встановлення мобільного застосунку. Компанія самостійно визначає тип цільової дії для CPA-моделі, включаючи: Лід: Отримання контактних даних клієнта через заповнення форми. Встановлення додатка або програми: Реєстрація завантаження програмного продукту. Вершення замовлення або купівля товару: Фіксація угоди або придбання товару клієнтом. Дзвінок у компанію: Запит на зв'язок з організацією по телефону. Замовлення зворотного дзвінка: Ініціація клієнтом запиту на зворотний зв'язок. Перегляд конкретної сторінки...
176
6хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали