Яка найефективніша реклама в Інтернеті? Багато медіабаєрів задають собі це питання. Що робити, якщо ваш бюджет обмежений, але потрібно залучати клієнтів? Звичайно, використовувати всі переваги Інтернету! Реклама в мережі доступна абсолютно всім, залишається тільки навчитися грамотно ним користуватися.
Це називається агрегацією площин, на яких можна запустити показ реклами через одного посередника. Основна ідея полягає в тому, що власник рекламної мережі домовляється з різними сайтами та додатками щодо приведення рекламодавців, після чого отримує частину доходу від реклами для себе, а іншу частину віддає власникам сайтів – паблішерам.
Можна сказати, що визначення рекламної мережі приховане в самій її назві – сайти об’єднані в мережу, і реклама може відображатися на будь-якому з них, залежно від налаштувань аудиторії у кампанії. Рекламна мережа самостійно вирішує, на якому саме сайті та у якому форматі показувати оголошення.
У мережі інтернету популярно класифікувати рекламні мережі наступним чином:
Горизонтальна рекламна мережа включає в себе велику кількість платформ і рекламних інструментів. Такі мережі забезпечують найбільше охоплення та найбільш детальні налаштування таргетингу.
Преміум-клас рекламної мережі співпрацює з великими веб-видавцями та пропонує рекламодавцям платний преміум-доступ до рекламного інвентарю.
Вертикальна рекламна мережа зв’язує вузькоспеціалізованих рекламодавців з відповідними видавцями. Замість використання горизонтальної мережі, нішеві рекламодавці можуть спробувати вертикальну, щоб знайти свою унікальну аудиторію.
Спеціалізована рекламна мережа обмежена конкретним інвентарем – наприклад, лише відеобанерами або лише рекламою в додатках.
На практиці виявляється, що така типологія не дуже актуальна для роботи з широкими кампаніями. Зручніше розділяти рекламні мережі за можливостями таргетингу, форматами та цінами.
Ця типологія застосовна лише до нішевих запитів — наприклад, у випадку, коли потрібний преміальний трафік або вузькоспеціалізований. У таких ситуаціях розумно працювати з вже зібраною базою мереж. У інших випадках, при виборі мережі ми повертаємося до інвентарю, таргетингу, форматів та вартості.
Рекламні мережі пропонують різні формати реклами: графічні банери, текстові банери, push-сповіщення, поп-апи, відеоролики. Кожен з цих форматів має свої цілі та завдання. Наприклад, медійна реклама (банери) збільшує охоплення – її ефективно використовувати для ознайомлення з брендом, розповіді про новинки у каталозі, пропозицій акцій або знижок. Нативні текстові банери використовують, щоб непомітно прорекламувати товар. Push-сповіщення, щоб нагадати користувачеві про себе.
Запускати через мережі performance-рекламу однозначно варто, оскільки у багатьох тематиках цей інструмент показує себе дуже добре з точки зору ефективності та окупності. Безсумнівний плюс — це нова аудиторія, яку в пошуку ви можете охопити не всю, і широкий вибір таргетингів (за ключовими запитами, інтересами, профілем користувача і т. д.).
Performance-реклама спрямована на досягнення вимірюваного результату та підбадьорює користувача до конкретної дії: зробити замовлення, залишити заявку, встановити додаток. При цьому такі результати можна виміряти. Наприклад, у реклами в рекламній мережі так само, як і в пошуку, можна виміряти кількість лідів або продажів, що надійшли з такого джерела. Тож тестуйте!
Існують товари або послуги з великим попитом, для яких рекламна мережа не підійде, але для таких тематик, як нерухомість, автомобілі, послуги або товари зі затриманим попитом, реклама в мережах просто необхідна. Не завжди вона призведе до прямих лідів (особливо у випадку класичної медійної реклами), але вона буде одним з основних джерел асоційованих конверсій у ланцюжку.