Застосування географії в продажах сьогодні — важливий і популярний інструмент в руках маркетологів. Користувачі діляться інформацією про себе в соціальних мережах, їх поведінку можна відстежити за IP-адресами. У пошуках потрібного товару або послуги вони використовують “Карти” та “Пошук”.
Все це робить можливим географічне таргетування. За допомогою нього рекламні повідомлення стали більш цільовими, що допомагає маркетинговим кампаніям привертати більше конверсій.
Геотаргетинг – це алгоритм веб-розробки та інтернет-маркетингу, який видає вміст відповідно до географічного положення користувача.
Цей механізм показу реклами та контенту дозволяє максимально точно сегментувати цільову аудиторію. На простому рівні це використання даних про місцезнаходження споживача (країна, місто). Більш точна інформація про геолокацію дозволяє зібрати ще більше даних про відвідувача та його інтереси, що допомагає зробити рекламу максимально релевантною.
Залежно від завдань та особливостей бізнесу геотаргетинг використовують у пошуковій, контекстній та медійній рекламі, у соціальних мережах та SEO-оптимізації.
Складно сказати, в якій ситуації геотаргетинг не буде корисним. Для деяких сфер діяльності його використання є необхідним. Йдеться про:
Проте навіть національні бренди зможуть впевненіше почувати себе на ринку, якщо будуть налаштовувати кампанії під конкретні області. Крім того, більш цілеспрямована реклама допоможе краще розуміти, хто є вашими клієнтами.
Він присутній на всіх основних платформах управління рекламою. Налаштувати геотаргетинг можна практично у будь-якій рекламній системі: Google Ads, Facebook Ads Manager та інші.
Перед тим, як розпочати налаштування, маркетингова команда повинна детально вивчити географію своєї аудиторії. Визначити, якого масштабу вони хочуть її бачити, наскільки індивідуалізованою вона повинна бути. Орієнтуватися на відвідувачів, базуючись на їх минулих або поточних візитах?
Чим більше ви знаєте про клієнтів, тим ефективнішою буде ваша рекламна кампанія. Щоб точніше дізнатися місцезнаходження користувача, застосовують наступні технології:
Усі ці інструменти допомагають налаштувати максимально релевантні покази.
Інструменти Google Analytics дозволяють підприємцю відстежувати ефективність маркетингових кампаній в розрізі географії. Це допомагає оптимізувати використання бюджету.
Зрештою, геотаргетинг – це не лише інструмент маркетингу, але й мистецтво збалансованого використання технологій і стратегій для досягнення максимальних результатів. Чи вдається вам з ним справлятись? А також діліться фак-апами, які у вас траплялись – нам цікавий ваш фідбек!