Яку доменну зону обрати

Яку доменну зону обрати
2
0
198
8хв.

Яку доменну зону обрати? Найкращі доменні зони для бізнесу і не тільки

Яку доменну зону обрати

Домен — перше, що бачать користувачі при взаємодії з веб-сайтом. І якщо доменну назву власники інтернет-ресурсів придумують самостійно, то при пошуку доменної зони доводиться обирати з вже існуючих варіантів.

Звичні покажчики .ua, .com або .net насправді мають для інтернет-бізнесу набагато більше значення, ніж може здатися на перший погляд. Спробуємо розібратися, які бувають доменні зони і чи є правила, якими слід керуватися при виборі коректного ідентифікатора.

Що таке доменна зона

Доменна зона — це складова домену, що знаходиться праворуч від його імені. 

Історично доменні зони використовували на позначення географічних областей та призначення веб-ресурсу. У 2010 році компанія ICANN, що займається координуванням доменів та IP-адрес, дозволила створювати загальні домени верхнього рівня, а також доменні зони для торговельних марок та компаній.

Навіщо ж потрібні доменні зони? По-перше, вдало підібрана доменна зона допомагає залучати більшу кількість користувачів. Завдяки цій інформації відвідувач зрозуміє тематику веб-сайту, його географічну спрямованість тощо. Наприклад: Webpromo має два окремих веб-сайти для користувачів з України та Казахстану. Так, українська версія містить доменну зону “.ua”, в той час як казахська “.kz”.

Окрім цього, короткі та влучні доменні зони полегшують процес запам’ятовування IP-адрес. Замість використання серії цифр для кожного комп’ютера було створено систему доменних імен для організації адрес у більш зручний для користувача спосіб. Щоб обрати доменну зону для свого веб-ресурсу, для початку варто ознайомитися із її різновидами.

Класифікація доменних зон

Доменні зони умовно діляться на 2 великі підкатегорії: 

  • територіальні; 
  • загального призначення. 

Як правило, реєстрація доменів – процедура вільна. Її ніхто не контролює, і документи не запитує. Тому власники сайтів вільні вибирати будь-яку доменну зону. Але бажано дотримуватися негласного правила, і реєструвати домен правильно. 

Територіальні доменні зони

Такі доменні зони говорять про те, в якому регіоні працює сайт. Варіантів багато (їх кількість дорівнює кількості країн в світі): 

ua – Україна

es – Іспанія

uk – Великобританія і т.д. 

Для комерційних площадок (інтернет-магазинів, корпоративних порталів) дуже важливо вказувати регіон, в якому вони працюють. Так користувачі зрозуміють, куди вони зайшли, і чи зможуть замовити товар з доставкою у своє місто. 

Загальні доменні зони

До таких доменних зон відносяться: 

com, net, info, org. 

Спочатку планувалося, що кожен варіант буде позначати певний тип організацій: com – комерційні компанії; net – фірми, що відповідають за роботу інтернету (провайдери), іnfo – інформаційні сайти (блоги), org – інші організації. Але з появою величезної кількості сайтів даної вимоги перестали строго дотримуватися, і загальні доменні зони стали «розмиті». Наприклад, якщо при реєстрації блогу доменна зона .info виявиться зайнятою, то його власник обирає інший варіант – .com, .net або .org. Сьогодні це вже не так важливо. Можна сказати, що загальні доменні зони вибирають сайти, які орієнтовані на користувачів відразу декількох країн. Наприклад, блоги створюються для всіх іспаномовних людей з Латинської Америки. Або якщо компанія надає послуги без регіональної прив’язки (онлайн-курси), то теж може взяти домен .com чи .org, а не .es.

Яку доменну зону обрати

Рекомендації по вибору доменної зони

Серед правил підбору доменної зони ми виділили такі важливі поради:

  • Для бізнесу, далекого від консервативності, підійдуть нові незаїжджені зони (наприклад, .io — варіант для інформаційних проектів, в тому числі стартапів, .club — різновид покажчиків для клубних сайтів).
  • Не завжди є сенс витрачати великі гроші на оренду дорогого індексу .com, особливо якщо бізнес не претендує на міжнародний масштаб і обмежується територіальними межами області чи країни.
  • Не варто купувати домен в національній зоні, якщо бізнес має вузьку регіональну спрямованість, так як в гонитві за престижністю назви ви ризикуєте виглядати безглуздо.
  • Якщо у вас є великі плани з приводу розширення і просування сайту, а також ви хочете запобігти шахрайським махінаціям в майбутньому, задумайтеся над покупкою відразу декількох доменів з ідентичними назвами веб-сайтів і різними зонами (наприклад, .net, .ua і .com).
  • Коли вподобане доменне ім’я виявилося зайняте, але ви не маєте наміру міняти назву, спробуйте зробити перевірку в менш популярній доменній зоні — є висока ймовірність, що в іншому варіанті посилання буде вільним.
  • Міжнародні зони можуть стати хорошим рішенням, якщо ви не виключаєте можливості розширення бізнесу в майбутньому (наприклад, коли сайт міського кафе в майбутньому може стати інтернет-представництвом міжнародної мережі ресторанів, задумайтеся про домен, що не прив’язаний до регіону).

Доменна зона — спосіб лаконічно і ємко презентувати діяльність компанії. Не так давно популярність набрав ідентифікатор .name, актуальний для персональних веб-ресурсів. Все більше сайтів-візиток робить ставку саме на такий покажчик.

Чи є зв’язок між SEO-просуванням сайту та вибором доменної зони?

Алгоритми Google мають безліч факторів ранжування, і доменне ім’я є лише одним із них. Таким чином, вибір доменної зони майже не впливає на SEO-просування сайту, однак наявність добре продуманих доменів безперечно допоможе у вирішенні багатьох питань. 

Доменне ім’я є одним із факторів, які нові відвідувачі беруть до уваги при формуванні довіри до бренду. Експерти із SEO рекомендують використовувати домен верхнього рівня “.com”, оскільки більшість користувачів знайомі з ним. Таку доменну зону використовують більшість світових відомих брендів: Facebook, Apple, Google, Microsoft.

Альтернативні доменні зони, у свою чергу, зроблять ваше доменне ім’я тематично спрямованим. Наприклад, якщо користувач шукає надійне джерело інформації, що пов’язане з технологіями або IT, то він із більшою ймовірністю обере ресурс із доменною зоною “.tech”, аніж “.com”.

Важливо зазначити, що правильно обрана доменна зона не гарантує вам високого рейтингу, якщо ваш сайт не відповідає потребам користувачів і вимогам пошукової оптимізації. Сайт із загальним доменом верхнього рівня може мати вищий рейтинг, якщо сторінка містить якісний контент. Отже, не оптимізована належним чином цільова сторінка призведе до втрати трафіку і конверсій, навіть незважаючи на вдало обрану доменну зону.  

Як вже було сказано, доменна зона впливає на формування довіри користувачів до веб-ресурсу. Невдало підібраний варіант призведе до того, що ваші цільові відвідувачі можуть вважати ваш сайт нелегітимним, спамовим або просто шкідливим. 

Висновок

Тепер ви знаєте, що таке доменна зона, і на що вона впливає. Як бачите, варіантів багато, але вибирати потрібно з розумом. Яка доменна зона краще? Та, яка ідеально підходить для вашого сайту. Компаніям радимо обирати регіональні варіанти. А власникам інформаційних сайтів, блогів та інших площадок підійде будь-яка доменна зона. У тому числі і одна з нових – якщо потрібна цікава URL-адреса.

Galina Zalevska

Журналістка з 15-річним досвідом роботи у найкращих медіа. Вона бездоганно знає як генерувати ідеї, планувати та реалізовувати їх для досягнення маркетингових цілей. Для Галини створення контенту це не робота, а спосіб життя.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

11 серпень 2024

Що таке траст сайту, як його дізнатися та підвищити

Що таке траст сайту, як його дізнатися та підвищити. Кожен власник сайту зацікавлений, щоб у користувачів виникала довіра під час відвідування ресурсу. Але щоб просувати сайт та отримувати трафік, необхідно отримати довіру ще й пошукових систем. Ця довіра і називається траст сайту.  Траст сайту – це невимірний показник, який безпосередньо впливає на пошукове просування. Іншими словами – це довіра пошукачів до вашого сайту. Якщо пошуковик вважає ваш сайт трастовим, то внутрішні сторінки даного сайту швидше виявляться в ТОПі видачі. Трастовість присвоюється пошуковими системами тільки домену, а не окремо внутрішнім сторінкам сайту. Для прикладу, візьмемо тільки що створену сторінку в Вікіпедії – вона майже відразу може потрапити в ТОП видачі по конкурентних запитах, лише при згадці даних ключів в тексті або назві статті. Якщо ж ця сторінка була створена на іншому домені (з більш низьким трастом, то вона б не потрапила...
202
6хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали