Хто вона королева криптовалюти OneCoin Доктор Ружа

Хто вона королева криптовалюти OneCoin Доктор Ружа
2
0
208
5хв.

Жінка, яка обманула увесь світ. Історія болгарки, яка вкрала псевдокриптовалюти OneCoin на 4,5 мільярди доларів.

Хто вона королева криптовалюти OneCoin Доктор Ружа

Хтось називає її криптокоролевою, хтось генійкою та бізнес вумен, а хтось шахрайкою та аферисткою. Хто ж вона насправді ця Доктор Ружа, яка заснувала криптовалюту OneCoin та куди поділись 4,5 мільярди?

Хто така Доктор Ружа?

Випускниця Оксфордського університету Ружа Ігнатова народилася в Болгарії, однак виросла в Німеччині. З дитинства Ігнатова мріяла стати мільйонеркою. Тому після закінчення факультету європейського права та отримання звання доктора жінка влаштувалася на роботу консультантом в міжнародну консалтингову компанію. Її кар’єра розвивалась дуже стрімко. чому сприяло знання різних мов – болгарської, російської, німецької та англійської. У 2014 році Ружа запустила криптовалюту OneCoin, через яку стала міжнародною аферисткою.  

Запуск OneCoin і наслідки обману

Довідка: OneCoin — це псевдокриптовалюта, яка зареєстрована в Болгарії. OneCoin рекламували як революційну криптовалюту, схожу на Bitcoin, але з покращеними характеристиками. Однак, на відміну від справжніх криптовалют, OneCoin не базувалася на блокчейн-технології. Це була багаторівнева маркетингова схема.

У 2014 році Ігнатова та співзасновник компанії Грінвуд починають пропонувати OneCoin інвесторам у Європі, США та по всьому світу. Спочатку вони проводили онлайн-вебінари та конференції, на яких закликали потенційних інвесторів вносити кошти на рахунок, який дозволяв придбати пакети OneCoin. Компанія продавала навчальні пакети про фінансову освіту, які давали власникам право майнити OneCoin. Ці пакети коштували біля ста тисяч доларів, а різні рівні членства дозволяли покупцям купувати більшу кількість токенів.

Хто вона королева криптовалюти OneCoin Доктор Ружа

Шахрайство полягало у тому, що OneCoin не було зареєстровано в блокчейні, тому майнінгу не було. Натомість OneCoin було створено мовою програмування SQL, тобто код можна було змінювати без запису (що змінює всю суть). Також, OneCoin можна було торгувати лише на «внутрішньому ринку». Цей ринок постійно перебудовувався та обмежував те, як трейдери могли продавати і обмінювати OneCoin на євро.

За чотири роки OneCoin придбало понад 3 мільйони учасників. Компанія часто використовувала фейкові новини, підроблені сертифікати та неперевірені свідчення відомих осіб для створення ілюзії легітимності. Зрештою, в Інтернеті почали поширюватися чутки про те, що бізнес був шахрайським. ЗМІ почали ставити питання. І до справи долучились слідчі з Німеччини та США. Але в один момент Ружа Ігнатова просто кудись зникла, як і 4,5 мільярди доларів обдурених вкладників. Востаннє її бачили 25 жовтня 2017 року, коли вона сідала на рейс Ryanair із Софії (Болгарія) до Афін (Греція). 

Розшук криптошахрайки

Хто вона королева криптовалюти OneCoin Доктор Ружа

Руджа Ігнатова є однією з 10 найбільш розшукуваних втікачів ФБР та єдиною жінкою в цьому списку. За будь-яку інформацію про її місцеперебування призначена винагорода.

Раніше співробітники правоохоронних органів пропонували сто тисяч доларів за інформацію про жінку, яка організувала “одну з найбільших глобальних шахрайських схем в історії”, але відтоді сума винагороди збільшилася до п’яти мільйонів доларів.

До речі, усі причетні до компанії були заарештовані і звинувачені у шахрайстві. Офіси OneCoin були закриті у багатьох країнах, а рахунки компанії заморожені. Велика кількість активів, пов’язаних з компанією, були конфісковані урядами різних країн. Багато інвесторів, які втратили гроші через OneCoin, подали колективні позови, але повернення коштів залишається проблематичним через складність відстеження активів і розподілу коштів серед постраждалих. 

Хто вона королева криптовалюти OneCoin Доктор Ружа

Де зараз знаходиться критокоролева Ружа Ігнатова ніхто не знає. Але співробітники ФБР вважають, що вона може використовувати німецький паспорт для поїздок в ОАЕ, Грецію та країн Східної Європи.

Galina Zalevska

Журналістка з 15-річним досвідом роботи у найкращих медіа. Вона бездоганно знає як генерувати ідеї, планувати та реалізовувати їх для досягнення маркетингових цілей. Для Галини створення контенту це не робота, а спосіб життя.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Реклама, яка вабить

Реклама, яка вабить. Як робити влучні креативи для таргету? Креатив - це 80% успіху реклами. Саме він, наче магніт притягує до себе клієнтів. Але чому ж креативи настільки важливі для таргету? У сучасному світі, де користувачів щодня засипають рекламними повідомленнями та пропозиціями, виділитися та привернути до себе увагу дуже складно. Креативи в маркетингу не тільки привертають увагу, а створюють перше і незабутнє враження про ваш бренд. Ефективний креатив має залучити аудиторію та спонукати її до дії (покупка, передплата або відвідування вашого сайту). Саме тому креативи для реклами уже стали не просто елементом дизайну, а стратегічним інструментом у руках маркетолога.  Які бувають види креативів Графіка: оригінальні картинки, круті фотки або навіть комікси  Відео: розповіді, ефектні покази товарів або послуг.  Інтерактив: це всілякі ігри, конкурси, вікторини, в яких люди можуть і хочуть взяти участь. Аудіо: рекламні ролики на радіо або в подкастах. Соцмережі:...
205
7хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали