Як використовують тригери в маркетингу

Як використовують тригери в маркетингу
0
0
206
8хв.

Тригери в маркетингу відіграють ключову роль у сучасному рекламному середовищі, де споживачі щодня стикаються з величезною кількістю інформації. В умовах насиченого медійного простору і повсюдної “банерної сліпоти” – явища, за якого споживачі стають несприйнятливими до традиційних рекламних прийомів – тригери допомагають привернути увагу і мотивувати до дії.

Ці маркетингові інструменти слугують психологічними каталізаторами, стимулюючи швидке рішення про купівлю і сприяючи імпульсивним транзакціям. Далі ми розглянемо найпоширеніші типи тригерів і пояснимо механізми їхнього впливу на споживача.

Важливий момент: головне не перенаситити аудиторію тригерами, оскільки це може негативно позначитися на іміджі вашого бізнесу, знижуючи рівень лояльності та довіри до вашого бренду.

Види тригерів

Дефіцит

Як використовують тригери в маркетингу

Цей метод включає в себе акції, обмежені за доступністю або часом. З погляду психології, споживачі схильні цінувати ті пропозиції, які є рідкісними і, отже, мають ексклюзивний характер.

Тригер обмеженого доступу не завжди залежить від вартості товару або пропонованих знижок. Він також може виявлятися у формі тимчасових обмежень, наприклад, із встановленням кінцевих термінів пропозиції. Суть такого підходу полягає в тому, що продукт не доступний для всіх бажаючих незалежно від їхньої готовності платити. Це змушує потенційних покупців прискорити процес ухвалення рішення про покупку.

Використання стереотипів

Як використовують тригери в маркетингу

У цьому контексті, компанія позиціонує свій товар відповідно до поширених стереотипів.

Приклад: вважається, що французькі парфуми особливо елегантні, товари з Китаю сприймаються як доступні, а німецька техніка – як надійна.

Виробники часто використовують такі стереотипи на свою користь, наприклад, обираючи для бренду іноземну назву, щоб викликати асоціації із зарубіжними стандартами високої якості. Наприклад, побутова техніка Bork створює враження німецького бренду, а взуття Carlo Pazolini здається італійським. Цей маркетинговий прийом відіграє значну роль у формуванні іміджу бренду.

Стадний інстинкт

Цей механізм часто активується через авторитетні джерела – блогерів. Підтримка продукту блогерами, яких аудиторія сприймає як експертів, зазвичай призводить до збільшення продажів, особливо коли йдеться про блогерів з активними підписниками.

Наприклад, під час запуску нової колекції одягу використовують відомих стилістів, які не тільки рекомендують новинки своїм підписникам, а й демонструють їх у своїх стильних образах, що зрештою стимулює покупки.

Гарантії

Як використовують тригери в маркетингу

Включення гарантійних зобов’язань може значно підвищити довіру клієнтів, підтверджуючи високу якість продукту. Виробники часто пропонують різні форми забезпечення, наприклад, довічні гарантії або повернення коштів у разі незадовільної якості послуги або товару. Ці обіцянки особливо цінні там, де клієнти можуть відчувати найбільші побоювання.

Бачачи, що фірма надає гарантії на повернення грошей у разі невідповідності очікуванням, покупці почуваються впевненіше, сприймаючи це як підтвердження надійності продукту.

Для глибокого розуміння тривог і переваг клієнтів корисно регулярно проводити аналіз, використовуючи електронні опитування, активну взаємодію в соціальних мережах та інтерактивні опитування на вашому сайті. Такий підхід допоможе не тільки виявити поточні проблеми споживачів, а й визначити, які саме завдання має вирішувати ваш продукт.

Соціальні докази

Цей маркетинговий механізм представлений у вигляді призначених для користувача відгуків на веб-сторінках, візуальних порівнянь результатів використання товару до і після, оцінок і користувацьких знімків.

Елементи соціального підтвердження служать для зміцнення впевненості споживачів у високій якості товарів або послуг, підвищуючи їхню довіру через реальні приклади позитивних вражень інших людей.

Вкрай важливо, щоб під кожним відгуком була реальна людина. Підроблені відгуки легко розпізнати, особливо якщо на аватарі розміщено типове стокове зображення.

Такий інструмент виявляється ефективним, оскільки сприяє формуванню емоційного та довірчого зв’язку між покупцем і маркою.

Авторитетність

Як використовують тригери в маркетингу

Ефективність використання впливових особистостей у маркетингу незаперечна. Коли потенційні клієнти дізнаються, що відомі компанії, успішні підприємці, визнані фахівці у своїй сфері або навіть володарі престижних нагород обирають певний продукт чи послугу, це значно посилює їхню довіру. Люди сприймають, що постаті з високим соціальним статусом не стануть обирати неякісні товари.

Цей механізм особливо активний у секторі інформаційного бізнесу, де експерти часто рекомендують курси, які самі пройшли, і запрошують своїх послідовників приєднатися до навчання.

Ключ до успіху цього маркетингового підходу полягає в наявності у впливової особистості реальних досягнень і визнання в професійному середовищі.

Подяка

Як використовують тригери в маркетингу

Цей маркетинговий метод будується на принципі взаємності, коли у відповідь на виконання користувачем конкретної дії (підписка, купівля тощо), йому надається бонус. Такий підхід стимулює у споживача відчуття вдячності і зміцнює його відданість марці завдяки подарункам.

Подарунки можуть містити зразки продукції, інформаційні матеріали на кшталт чек-аркушів або гайдів, а також знижки або промокоди на наступні покупки або доставку.

Ця стратегія може додатково мотивувати клієнта до купівлі повнорозмірного товару, ґрунтуючись на позитивному досвіді з пробною версією.

Спільні цінності

Як використовують тригери в маркетингу

Цей маркетинговий підхід зміцнює зв’язок між брендом і його аудиторією через поділ спільних переконань. Ця взаємодія сприяє підвищенню довіри і прихильності до бренду. Приклади включають:

  • Бренд демонструє турботу про навколишнє середовище, що сприяє зближенню з цільовою аудиторією через спільну відповідальність за природу;
  • Просування збереження краси і здоров’я, що закликає цінувати і берегти себе;
  • Виручка від продажів, яка спрямовується на благодійні цілі.

Розробляючи і просуваючи спільні цінності навколо своїх продуктів або послуг, бренд залучає клієнтів, які поділяють ці цінності та бажають підтримати бренд, купуючи його продукцію.

Можливість заощадити

Як використовують тригери в маркетингу

Цей тригер працює завдяки прагненню людини зробити покупку за меншу вартість. Це принцип, на якому базуються святкові розпродажі, такі як Чорна п’ятниця, або персональні знижки на день народження. Коли потенційні покупці бачать фінансову вигоду, вони стимулюються до придбання товару. У таких випадках доцільно виражати знижку у відсотках. Для більш доступних товарів підійдуть знижки в абсолютному грошовому вираженні, тоді як для більш значущих покупок (наприклад, нерухомість, автомобілі, побутова техніка, медичні послуги) краще вказувати відсотки.

Ключове зауваження: знижки не повинні бути постійними. Бажано, щоб вони асоціювалися з обмеженою пропозицією, інакше покупці можуть звикнути до постійно доступних вигод від вашого бренду і відкладатимуть покупки до наступних розпродажів.

Висновок

Якщо результати вашої рекламної кампанії виявляються нижчими за очікування, не поспішайте переглядати всю стратегію або пробувати складні експерименти. Краще зосередьтеся на використанні маркетингових тригерів. Ці прості, але ефективні методи можуть значно поліпшити конверсію в продажі або запити. Вони працюють на психологічному рівні, привертаючи увагу покупця, що особливо цінно в умовах зростаючої конкуренції. Хоча ми не описали всі можливі тригери, ми поділилися тими, які вважаємо найефективнішими.

Розбір гео: Нігерія

Нігерія з населенням 216 мільйонів осіб займає значуще місце у світовому рейтингу. З них 110 мільйонів активно користуються інтернетом, а 15% зареєстровані у соціальних мережах. Статистика гендерного розподілу: Чоловіки — 50.6% Жінки — 49.4% Щодо економічного розміщення, Нігерія класифікується як країна Tier-3 за платоспроможністю. Серед економічно розвинених штатів виділяються Імо, Ойо, Дельта, Ріверс та Лагос. Список найпопулярніших соціальних мереж WhatsApp Twitter Facebook Instagram Офіційною валютою є нігерійська найра. Мови спілкування Англійська мова є офіційною, однак населення також широко використовує інші мови, такі як едо, ефік, клао, мбай, багірмі, а також мову жестів. Більшість місцевих мешканців володіють щонайменше двома мовами, проте для рекламних банерів рекомендується використовувати англійську мову, оскільки вона поширена серед більшості населення. У креативах арбітражники часто використовують як найра, так і американські долари. Англійська мова є офіційною, тому її застосування в креативах поширене. Тим не менш, у країні також...
223
7хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали