Як побудувати SMM-стратегію у 2024 році?

Як побудувати SMM-стратегію у 2024 році?
1
0
141
8хв.

Без чіткого плану рекламувати свій продукт у соціальних мережах — це як мінімум наївно. Рекламні матеріали та оголошення вже не здивують місцевих користувачів, тому вони не поспішають купувати чи замовляти речі. Боротися за увагу потенційного клієнта має сенс. І не спонтанно, а з розробленою стратегією.

В цій статті ви дізнаєтеся, для чого потрібна стратегія SMM і з яких елементів вона складається. Ви також дізнаєтеся, для чого потрібна її розробка. Докладно — це важливе.

Для чого потрібна SMM-стратегія

Ефективна SMM-стратегія важлива, оскільки вона дозволяє встановлювати конкретні, вимірні цілі, передбачати майбутні витрати та розробляти прогнози для маркетингових зусиль. Перед початком рекламних кампаній в соціальних мережах ви зможете оцінити бюджет і вирішити, чи є це оптимальним часом для інвестицій у соцмережі, або ж слід звернути увагу на інші маркетингові інструменти. SMM-стратегія пропонує такі переваги:

 • Заощадження коштів

Навіть запуск тестових рекламних кампаній потребує витрат. Без відповідно налаштованих параметрів існує ризик втрати коштів без отримання бажаних результатів.

 • Заощадження часу

Без чіткої стратегії значно більше часу доведеться витратити на експериментування і пошук оптимальних рішень. Без попередньо визначеної стратегії важко передбачити точні витрати і вибір ефективних інструментів.

 • Координація роботи команди

Коли команда має чітку SMM-стратегію, вона працює злагоджено і без конфліктів. Встановлення спільного плану дій і ясних цілей сприяє підвищенню впевненості та продуктивності кожного члена команди. Дослідження підтверджують, що люди працюють набагато ефективніше, коли вони діють відповідно до заздалегідь розробленого плану і мають чіткі цілі.

Завдяки продуманій SMM-стратегії, яка включає глибокий аналіз продукту, конкурентного середовища та цільової аудиторії, ви зможете чітко визначити напрямок для вашої маркетингової кампанії. Це забезпечить підготовку ефективного плану дій до початку рекламних активностей. Навіть якщо спочатку стратегія не принесе очікуваних результатів, систематичний підхід зазвичай є більш ефективним, ніж випадкові дії або залежність від інтуїції.

Для чого потрібна SMM стратегія

Підготовка до створення стратегії SMM

Почнемо з дослідження. Вивчіть свій продукт, погляньте на конкурентів і дізнайтеся про очікування цільової аудиторії. Це складна процедура, без якої ефективна мережева маркетингова стратегія для компанії не буде ефективною.

Аналіз Цільової Аудиторії

Ключ до успішної стратегії — це глибоке розуміння вашої цільової аудиторії. Важливо визначити, хто саме буде взаємодіяти з вашим контентом. Недостатньо створити поверховий портрет, такий як “чоловік 20-30 років з середнім доходом”. Необхідно зрозуміти, де живуть ваші потенційні клієнти, що їх цікавить, які у них страхи і заперечення.

Дослідження Конкурентів

Першим кроком є ідентифікація конкурентів, які пропонують схожі товари чи послуги. Важливо з’ясувати, які маркетингові інструменти вони використовують, визначити їхні сильні та слабкі сторони. Можна навіть виступити в ролі потенційного клієнта конкурента, щоб оцінити якість їхнього обслуговування.

У випадку відсутності прямих конкурентів, зверніть увагу на компанії, які можуть залучати ту саму аудиторію іншими способами. Наприклад, ваша піцерія може конкурувати не тільки з іншими піцеріями, але й з суші-барами або закладами швидкого харчування. Пам’ятайте, що навіть якщо продукти різні, конкуренція завжди існує.

Аналіз Продукту

Ключовим аспектом успіху є глибоке розуміння вашої пропозиції. Важливо визначити, чому клієнти повинні вибирати саме ваш продукт, а не продукт конкурента. Таке розуміння має бути об’єктивним, а не лише заснованим на власному переконанні в його перевагах.

Щоб детально оцінити продукт, дотримуйтесь таких рекомендацій:

 • Зв’язок з клієнтами та командою: Важливо спілкуватися з клієнтами, службою підтримки, менеджерами, щоб зрозуміти, як покупці сприймають продукт –- що їм подобається, а що викликає невдоволення.
 • Особисте використання продукту: Якщо ви працюєте у сфері харчування, спробуйте власні страви. Якщо йдеться про сервіс, випробуйте його на собі. Оцініть продукт з точки зору клієнта, намагаючись бути максимально об’єктивними.
 • Ознайомлення з виробничим процесом: Розгляньте процес виробництва з позицій маркетолога, а не виробника. Вивчіть, хто і як що робить, які ресурси використовуються та як це може вплинути на сприйняття продукту.

Ваша сильна сторона полягає у ретельному знанні продукту, що є ключем до ефективного комунікування з цільовою аудиторією.

Підготовка до створення стратегії SMM

Вибір соцмереж і створення концепції спільноти

Вибір правильної соціальної мережі для просування продукту є важливим рішенням. Чи це буде “Facebook”, “Instagram”, або інша платформа, залежить від місцезнаходження та активності вашої цільової аудиторії. Необхідно глибоко аналізувати, де ваша аудиторія проводить найбільше часу.

Також важливо враховувати особливості контенту, який підходить для кожної соцмережі. Наприклад, “Instagram” зосереджений на візуальному контенті, такому як фотографії та відео, тоді як “Facebook” краще підходить для інформаційних та текстових матеріалів з більш широким спектром форматів публікацій. Ваш вибір соціальної мережі вплине на часові рамки та початковий бюджет SMM-просування. З часом стратегію можна змінити та додати нові канали, якщо це буде економічно доцільно.

Концепція спільноти — це вираження основних цінностей і принципів вашої компанії, яка лягає в основу стратегії просування у соціальних мережах. Той самий продукт можна представити по-різному, наприклад, елітний житловий комплекс може бути позиційований як ідеальне місце для сімейного життя або як простір для самовираження та свободи. Залежно від обраного підходу, ви формуватимете імідж, смисли, переваги та унікальні риси продукту, які будуть транслюватися у вашій спільноті.

Цілі та Завдання SMM-стратегії

Фундаментом будь-якого довгострокового проекту є чітко визначені цілі та завдання. Ідеально, коли ці цілі формулюються відповідно до моделі SMART, що означає, що вони повинні бути конкретними (Specific), вимірними (Measurable), досяжними (Achievable), релевантними (Relevant) та обмеженими в часі (Time-bound). Це критично, адже без можливості вимірювання цілей неможливо відслідковувати прогрес.

Основним показником ефективності у SMM є KPI (ключові показники ефективності). Такі показники можуть включати зростання кількості підписників, збільшення охоплення та активності в обліковому записі або спільноті, а також підвищення кількості трафіку на вебсайт.

Важливими метриками також є кількість переглядів контенту, зростання числа підписників, частота поширення повідомлень користувачами, рівень конверсії відвідувачів у покупців, вартість залучення одного клієнта тощо.

Аналіз Поточного Стану

На початковому етапі ми зібрали важливу інформацію про цільову аудиторію, конкурентів і вникли у деталі нашого продукту. Тепер прийшов час використати ці дані для аналізу поточної ситуації на ринку. Необхідно ретельно продумати, що цінного ми можемо запропонувати нашій цільовій аудиторії та як перенаправити їхню увагу з продуктів конкурентів на наші. Варто також врахувати минулий досвід – як позитивні кейси, так і невдачі, аналізуючи причини та уникаючи подібних помилок у майбутньому.

Визначення Позиціонування

Під час роботи в соціальних мережах необхідно чітко та якісно представити інформацію про ваш продукт. Перед запуском SMM-просування важливо визначитися з основною тематикою, стилем та оформленням облікового запису або спільноти. Це суттєво впливає на сприйняття ваших публікацій аудиторією. Ефективне позиціонування має на меті виділити вашу компанію серед конкурентів, створюючи образ надійного та привабливого бренду в очах потенційних клієнтів.

Розробка SMM-Стратегії

Розробка SMM-Стратегії

Перше враження від спільноти або облікового запису в соціальних мережах формується через його оформлення. Ясність та чіткість інформації про діяльність і продукти компанії є ключовими. Якщо оформлення не продумане або публікації не мають єдиної стилістики, існує ризик, що відвідувач швидко залишить сторінку.

Візуальний Стиль і Впізнаваність Бренду

Той вигляд, який обирає ваш бренд у соціальних мережах, є своєрідною візитівкою вашого бізнесу. При розробці дизайну важливо враховувати емоційні реакції вашої аудиторії та прагнути до гармонізації з вашим брендом. Оформлення повинно відповідати особливостям вашої цільової аудиторії та специфіці вашого бізнесу. Наприклад, яскравий дизайн, який може бути цікавий для інших галузей, може не викликати серйозного інтересу серед потенційних клієнтів юридичної компанії.

Розробка Текстового Стилю

Стиль подачі тексту є не менш важливим, ніж візуальний компонент. Визначення “tone of voice” вашої компанії — це процес вибору відповідного способу спілкування з аудиторією, який відображає особливості бренду. Цей стиль повинен бути послідовним у всіх публікаціях і відображати цінності та ідентичність вашого бренду.

Є основні 4 види Tone of Voice:

Доброзичливий Тон

 • Стиль: Неформальний, теплий та безпосередній.
 • Особливості: Тексти пишуться у форматі дружнього спілкування, використовуючи звернення на “ти”. Бренди часто діляться з аудиторією внутрішніми моментами, представляють команду.
 • Обережно: Важливо зберігати баланс і уникати занадто фамільярного тону.

Провокаційний Тон

 • Стиль: Викликає емоції, часто межує з викликом.
 • Особливості: Використовується для привертання уваги через несподівані чи відверті повідомлення. Слогани та рекламні кампанії можуть бути на межі пристойності.
 • Ефект: Викликає обговорення, суперечки, запам’ятовується, але може бути ризикованим.

Експертний Тон

 • Стиль: Професійний, інформативний, з акцентом на знаннях.
 • Особливості: Контент сфокусований на наданні корисної інформації, порад, експертних знань. Публікації зазвичай містять лайфхаки, інструкції, детальні аналізи.
 • Тон: Формальний, але доброзичливий, спрямований на підвищення довіри через демонстрацію знань і авторитету в галузі.

Розважальний Тон

 • Стиль: Легкий, веселий, орієнтований на розвагу.
 • Особливості: Включає в себе елементи гумору, ігри, опитування, конкурси. Тексти можуть містити жарти та інші розважальні елементи.
 • Важливо: Зберігати баланс і не переходити межу, залишаючись в рамках розумного та відповідного бренду.

Пост-Розробка Стратегії

Розробка Контент-Плану

Деталізація Публікацій

 • Важливо точно планувати майбутні публікації, вказуючи тип кожного посту (рекламний, інформаційний тощо).
 • Планування не обов’язково має бути на рік наперед, але чим довгостроковіший план, тим краще.

Розробка Рубрик

 • Визначте основні рубрики, які ви будете вести.
 • Враховуйте важливі події для компанії, національні свята, тематичні заходи.

План Активностей

 • Як доповнення до контент-плану, розробіть план активностей, включаючи конкурси, ігри, опитування, роздачі подарунків.
 • Ці заходи покликані залучити та активізувати цільову аудиторію.

Прорахунок Реклами і Таргетування

 • На основі контент-плану можна прорахувати майбутні витрати на рекламні кампанії.
 • Наприклад, якщо в плані 30 публікацій на місяць, з яких 14 будуть просуватися через таргетовану рекламу, важливо розрахувати бюджет на ці потреби.
 • Передбачити витрати на рекламу допоможе аналіз цільової аудиторії, вартості кліка, охоплення та інших ключових параметрів.

Комплексне планування і детальний прорахунок дозволяють оптимізувати витрати та підвищити ефективність SMM-кампаній.

Пост-Розробка Стратегії: Публікація, Аналіз, Автоматизація і Корекція

Отже, стратегія розроблена, тепер настав час діяти згідно з планом. Публікуємо контент і уважно відстежуємо його ефективність. Головне завдання — переконатися, що стратегія працює ефективно, аналізуючи охоплення та взаємодію аудиторії з дописами. Високий рівень переглядів та взаємодій свідчить про успіх.

Пам’ятайте, що існують два види контролю: оперативний (процесуальний) та стратегічний (цільовий). Оцінювати довгострокові цілі може бути складно, тому рекомендується аналізувати результати за певні періоди часу і порівнювати їх з визначеними KPI.

Розробка та впровадження SMM-стратегії вимагають значних часових та фінансових ресурсів. Будьте готові до наполегливої та змістовної роботи. Як альтернативу, ви можете звернутися до професіоналів SMM, які підготують та реалізують стратегію за вас.

Сергій Кравченко

Lead Panda є висококваліфікованим експертом в галузі інтернет-маркетингу і SEO з багаторічним досвідом. Маючи успішний трек-рекорд у створенні та впровадженні стратегій цифрової реклами для різних бізнесів, ми завжди прагнемо ділитися своїми знаннями та найкращими практиками з іншими професіоналами галузі, надаючи цінну інформацію та поради на своєму сайті.
Соц. мережі:
Посилання на сайт:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Тренди інтернет-маркетингу 2024 року

У сучасному цифровому світі онлайн маркетинг є одним із основних інструментів розвитку малого та середнього бізнесу. Цей курс продовжить змінюватися та адаптуватися до нових обставин, тенденцій ринку та змін у поведінці споживачів у 2024 році. Щоб досягти успіху у 2024 році, потрібно багато чого зробити, але якщо ви знаєте тенденції, які будуть в майбутньому, вам буде легше планувати, розробляти стратегію та випереджати конкурентів. У цій статті ми розглянемо тенденції цифрового маркетингу, на які слід звернути увагу у 2024 році, про які ми дізналися від наших експертів з інтернет маркетингу: У розділі "Соціальні мережі" ми досліджуємо появу Instagram Threads; чому варто серйозно ставитися до LinkedIn і як штучний інтелект буде відігравати все більшу роль на платформах соціальних мереж. Маркетинг, який використовує штучний інтелект, враховує роль маркетолога в розробці стратегії, характер самонавчальної природи технології, потребу в нових навичках і важливість спільного створення....
134
8хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали