Що таке партнерська програма

Що таке партнерська програма
0
0
145
9хв.

Партнерська програма це співпраця між продавцем і партнерами, які просувають і продають товари або послуги продавця, отримуючи натомість комісію. Тут продавець – це той, хто пропонує товар або послугу і готовий платити за їх просування.

Арбітражник, веб-майстер або афіліат – це посередник, який використовує свої канали для продажу товарів або послуг продавця, заробляючи на цьому.

Важливо розуміти, що партнерська програма і партнерська мережа – це різні речі, хоча їх часто плутають. Партнерські мережі – це агрегатори пропозицій, які виступають посередниками між веб-майстрами і продавцями. Вони стежать за активністю, керують платежами і допомагають веб-майстрам з установкою посилань. Більшість таких мереж пропонують техпідтримку та інструменти для відстеження трафіку й аналізу результатів.

Принципи роботи партнерської програми

У партнерській програмі беруть участь продавці та посередники.

Якщо ви продавець:

  • Ви розміщуєте свою пропозицію (товари, послуги, курси тощо).
  • Створюєте спеціальне посилання для відстеження переходів на вашу пропозицію і встановлюєте умови для партнерів, включно з розміром винагороди і забороненими джерелами трафіку.
  • Можете співпрацювати з партнерськими платформами, де після схвалення вашої пропозиції, вона стає доступною для посередників.

Якщо ви посередник:

  • Ви вибираєте пропозицію від продавця і вивчаєте умови.
  • Якщо умови вас влаштовують, починаєте просувати продукт через свої канали.

Яскравий приклад партнерської мережі – Amazon. Тут будь-хто може зареєструватися, отримати унікальне посилання на товари Amazon і заробляти комісію за кожну покупку, здійснену через це посилання.

Що таке партнерське посилання, і як продавець розуміє, від якого саме веб-майстра прийшов покупець

Коли фахівець з веб-реклами обирає товар для просування, йому надається унікальне рекламне посилання. У кожного фахівця воно індивідуальне, але всі вони ведуть до одного й того ж продукту рекламодавця.

Що таке прелендинг

Для того, щоб переконати потенційного покупця придбати, скажімо, підписку на курс саморозвитку, недостатньо просто розмістити банерну рекламу. Важливо детально розповісти про курс і пояснити, які проблеми він допомагає вирішити. Банерна реклама занадто мала для такого обсягу інформації. Тут на допомогу приходять прелендинги, або транзитні сторінки, які також називають “прокладками”. Це спеціальні сторінки, через які користувач проходить перед потраплянням на основний сайт рекламодавця.

Прелендинг допомагає збільшити ефективність цільової сторінки, оскільки він надає повнішу інформацію про продукт і краще привертає увагу потенційних клієнтів. Переходячи на прелендинг, клієнт знаходить додаткові відомості про товар і там же бачить рекламне посилання. Створити прелендинг можна самостійно з нуля, хоча деякі пропозиції вже включають готові транзитні сторінки.

Як працює партнерська програма на прикладі

Припустимо, є новий сайт для знайомств, який потрібно популяризувати. Але у компанії немає можливості зробити це самостійно через відсутність ресурсів або кваліфікованих співробітників. У такому разі, компанія звертається по допомогу до партнерської програми:

Компанія пропонує свою пропозицію (оффер) у рамках цієї програми. Вона оголошує, що платитиме 0,1 долара за кожного нового користувача, який зареєструвався на сайті знайомств.

Веб-майстер, вивчивши пропозицію, вирішує вкласти в рекламу 100 доларів, вибравши як джерело трафіку банерну рекламу.

Через 10 днів веб-майстер припиняє рекламну кампанію, витративши всі 100 доларів. У підсумку на сайт знайомств прийшло 500 нових користувачів.

Дохід веб-майстра становить 50 доларів (0,1 долара за користувача). Таким чином, він зазнає збитків, витративши 100 доларів на рекламу і заробивши тільки 50 доларів.

Важливо зазначити, що веб-майстер витрачає на рекламу свої власні гроші. Якщо рекламна кампанія не окупається, ніхто не компенсує йому втрати.

Особливістю партнерських програм є відмінність у тому, які дії клієнта оплачує продавець веб-майстру.

CPA (cost-per-action): Модель оплати за конкретну вчинену дію. Вона заздалегідь прописується рекламодавцем. Цільовою дією може бути заповнення анкети, реєстрація на сайті, введення контактних даних, на кшталт телефонного номера або електронної пошти.

СРS (cost-per-sale): Модель оплати за продажі. У цьому разі посередник отримує комісійні, тільки якщо клієнт зробить покупку. Наприклад, партнерська програма Amazon працює за цією моделлю.

CPC (cost-per-click): Тут рекламодавець оплачує кожен унікальний перехід на сайт. Цей тип партнерської програми був популярний, коли цифровий маркетинг тільки почав розвиватися, зараз до CPC звертаються набагато рідше.

CPV (cost-per-view): Модель, за якої веб-майстер отримує винагороду за кожен перегляд відеоролика рекламодавця.

CPI (cost-per-install): Модель оплати, за якої посередник отримує винагороду в разі, якщо клієнт встановлює застосунок.

Партнерська програма та реферальна програма – одне й те саме?

Відповідь негативна. Реферальна програма – це тактика, завдяки якій поточні клієнти ваших послуг рекомендують їх іншим потенційним клієнтам.

Більшість партнерських програм і мереж використовують цю методику. Вони мотивують своїх партнерів не тільки пропонувати товари компанії, а й самі партнерські програми. Це означає, що кожен партнер, який залучає нового партнера в компанію, отримує за це винагороду. У кожній компанії форма і розмір винагороди встановлюються індивідуально. Дізнатися, який партнер привів нового учасника, допомагає спеціальне реферальне посилання, що містить унікальний ідентифікатор.

Скільки можна заробити на партнерській програмі та від чого це залежить

Доходи від афіліатного маркетингу можуть сильно варіюватися. Наприклад, в один місяць афіліат може заробити 1000 доларів, а наступного – тільки 100 доларів.

Заробіток веб-майстра залежить від безлічі факторів:

Умови продавця: Деякі продавці пропонують високі комісії своїм партнерам, тоді як інші віддають перевагу фіксованій невеликій платі.

Актуальність пропозиції: Наприклад, продаж цифрових фотоапаратів може бути не таким прибутковим через недостатню популярність товару.

Ціна і якість продукту: Якщо продукт дорогий, але не має явних переваг, афіліатам складно буде отримувати прибуток, особливо під час роботи за моделлю CPS (оплата за продаж).

Якість і обсяг трафіку: Тут ключовим є рівень конверсії.

Воронка продажів: Розуміючи процес прийняття рішень клієнтом, можна ефективніше стимулювати його інтерес до продукту.

Навички таргетування: Наприклад, спроба продати дриль підлітку, швидше за все, не увінчається успіхом. Про таргетування можна дізнатися більше зі статей і книг на цю тему.

Тестування: Не варто запускати одну й ту саму рекламну кампанію скрізь. Важливо тестувати різні оголошення з різною інформацією та візуальним змістом, а також розміщувати рекламу в різних місцях. Наприклад, таргетована реклама у Facebook може виявитися ефективнішою за контекстну рекламу в Google.

Як вибрати партнерську програму

Учасник партнерської програми може зареєструватися і вибрати пропозицію зі списку. Також можливий самостійний пошук програм. Часто продавці вказують на своїх сторінках опцію “Поширити партнерське посилання”. Натиснувши на нього, учасник отримує посилання для відстеження і може почати партнерство. Незалежно від обраного методу роботи, важливо враховувати кілька аспектів:

Релевантність продукту

Ви, можливо, бачили рекламу унікальних товарів, таких як ніж-карта або довговічний тональний крем. Це були популярні пропозиції з високою конверсією. Однак релевантність не завжди означає модність; важливіше, щоб продукт вирішував проблеми людей.

Сторінка продажів

Це перше, що бачить потенційний клієнт. Важливо оцінити її з точки зору покупця: інформативність, функціональність, мобільна оптимізація тощо.

Репутація продавця

Відомі бренди викликають більше довіри у покупців, що збільшує шанси на продаж.

Умови партнерства

До них належать джерела трафіку, розмір і регулярність виплат комісій, а також облік партнерських міток.

Новачкам рекомендується починати з секторів, що працюють за моделлю CPA (оплата за дію). Приклади таких секторів: знайомства та азартні ігри. Тут легше отримати досвід, оскільки мета – не купівля, а виконання цільової дії без ризику втрати грошей.

Насамкінець:

Партнерська програма – це співпраця між продавцем і посередником, де останній просуває продукт і отримує комісію.

У партнерській програмі беруть участь три сторони:

  • Рекламодавець (власник продукту).
  • Афіліат (просуває продукт).
  • Клієнт.

Alex Lead Panda

Саша — наш редактор статей з арбітражу трафіку, і його робота - це справжня магія. Він поєднує глибоке розуміння інтернет-реклами з чудовими редакційними навичками. Саша вміє оптимізувати контент і робить його легким та зрозумілим. Його талант не тільки у роботі з текстом, але і в розумінні потреб цільової аудиторії. І він робить це все з легкістю та увагою до деталей, створюючи контент високої якості для всіх наших читачів.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Арбітражник: хто це і чим займається

Рекламний арбітраж, або арбітраж трафіку, є процесом монетизації інтернет-трафіку шляхом його перетворення з однієї моделі заробітку на іншу, зазвичай із моделей, заснованих на оплаті за клік (CPC) або перегляд (CPV), на модель, засновану на дії (CPA). Людину, яка займається рекламним арбітражем, називають арбітражником. Поширена думка полягає в тому, що арбітражники заробляють на купівлі-продажу трафіку (купуючи його за низькою ціною і продаючи за вищою), але насправді суть їхньої роботи полягає в управлінні ризиками, пов'язаними з конверсією трафіку в ліди. Якщо конверсія виявляється низькою, арбітражник не отримує прибутку і, фактично, зазнає збитків. Чим займається арбітражник Арбітражники виконують такі завдання: Досліджують цільову аудиторію; Аналізують стратегії та підходи конкурентів в обраній ніші; Відстежують поточні тренди та успішні методики; Вибирають найбільш підходяще джерело трафіку; Розробляють і реалізують воронку продажів; Інвестують у необхідні ресурси: купують або орендують акаунти, домени, використовують антидетектор-браузери, spy-сервіси та трекери; Створюють прелендинги,...
135
13хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали