Що таке KPI і чому вони важливі в бізнесі

Що таке KPI і чому вони важливі в бізнесі
0
0
131
6хв.

Що таке KPI і чому вони важливі в бізнесі

KPI є важливим інструментом для моніторингу та аналізу прогресу бізнесу. Вони допомагають у формуванні стратегії та своєчасному внесенні корективів. Компанія без чітких цілей і методів їх оцінки ризикує перетворитися на хаотичний, некерований процес. Співробітники, які виконують свої обов’язки без чіткої мети, можуть приносити нестабільні та незадовільні результати.

KPI оцінюють роботу на рівні окремого співробітника, підрозділу або цілого бізнес-процесу, відстежуючи досягнення поставлених цілей. Ці показники встановлюють конкретні терміни й орієнтири, слугують напрямним світлом для всіх рівнів співробітників.

Бізнес використовує KPI для оцифрування цілей, аналізу успіхів і невдач, оптимізації робочих процесів, оцінювання результатів і планування. Вони також відіграють ключову роль у системі мотивації.

Види KPI

Існує різноманітність ключових показників результативності (KPI), що охоплюють широкий спектр аспектів бізнесу. Кожен із цих показників спроектований для вимірювання ефективності в конкретній галузі компанії. Розглянемо основні види KPI та їхню важливість для різних сторін бізнесу:

Фінансові показники:

 • Обсяг продажів.
 • Чистий прибуток.
 • ROI (повернення інвестицій).
 • Оборотні кошти.
 • Доля ринку.

Фінансові KPI допомагають оцінити фінансову стійкість компанії, її рентабельність та ефективність інвестицій.

Процесуальні метрики:

 • Ефективність виробництва.
 • Швидкість обробки замовлень.
 • Рівень інновацій.
 • Якість продукції або послуг.
 • Дотримання термінів.

Процесуальні KPI допомагають вимірювати ефективність операцій і покращувати робочі процеси.

Клієнтські відгуки:

 • Рівень задоволеності клієнтів.
 • Частота повторних покупок.
 • NPS (Net Promoter Score).
 • Час обробки звернень клієнтів.
 • Відгуки та рейтинги.

Клієнтські KPI дають змогу оцінити, наскільки компанія відповідає очікуванням клієнтів і наскільки вони задоволені своїм досвідом.

Вибір конкретних KPI залежить від сфери діяльності компанії та її стратегічних цілей. Наприклад, для роздрібного бізнесу ключовими можуть бути показники, пов’язані з клієнтським досвідом, у той час як для виробничої компанії можуть бути важливими процесуальні та ефективність використання ресурсів.

Інструменти для вимірювання KPI

У світі сучасного бізнесу існує великий арсенал інструментів і платформ, розроблених для ефективного вимірювання ключових показників результативності (KPI). Різноманітність цих інструментів дає змогу компаніям обирати ті, що якнайкраще відповідають їхнім потребам. Ось деякі з поширених інструментів для вимірювання KPI:

Аналітичні системи:

 • Google Analytics.
 • Adobe Analytics.
 • Microsoft Power BI.

Аналітичні системи надають докладні дані про поведінку користувачів, ефективність маркетингових кампаній та інші ключові метрики.

Спеціалізовані програми:

 • Tableau.
 • Klipfolio.
 • Domo.
 • Tableau.

Спеціалізовані програми дають змогу створювати індивідуальні звіти, візуалізації та дашборди для глибшого аналізу KPI.

CRM-системи:

 • Salesforce.
 • HubSpot CRM.
 • Zoho CRM.

CRM-системи допомагають відстежувати взаємодію з клієнтами, вимірювати ефективність продажів і покращувати обслуговування клієнтів.

Програми управління проєктами:

 • Jira.
 • Asana.
 • Trello.

Використання програм управління проєктами допомагає вимірювати процесуальні KPI, як-от строки виконання завдань та ефективність команди.

Вибір конкретних інструментів залежить від цілей компанії, її бюджету та особливостей бізнес-процесів. Ефективне використання інструментів для вимірювання KPI забезпечує точні та своєчасні дані, необхідні для аналізу та ухвалення стратегічних рішень.

Як зробити KPI ефективнішими

Для ефективності KPI вона має бути гнучкою та адаптивною до змін ринку та умов. Важливо регулярно переглядати KPI, підтримувати партнерські відносини в команді та готуватися до розширення в разі збільшення продуктивності. Впровадження системи може вимагати залучення фахівців і бюджету на обслуговування процесу.

При впровадженні KPI важливо враховувати лояльність співробітників, прив’язуючи розрахунок KPI до табеля і відпрацьованих днів. Це допомагає уникнути негативних наслідків для співробітників, таких як втрата частини заробітної плати через хворобу або відпустку.

KPI також повинні стимулювати командну роботу, встановлюючи особисті та відокремлені показники. Це забезпечує, що співробітники, які досягли своїх індивідуальних цілей, мотивовані допомагати колегам для досягнення загальних відокремлених цілей і отримання додаткової премії.

Висновок

KPI – це цінний інструмент для компаній різних сфер, що дає змогу оцифрувати бізнес-цілі та аналізувати досягнуті результати. Вибір KPI залежить від конкретної галузі бізнесу та специфіки кожного відділу або співробітника. Важливо поетапно впроваджувати KPI, починаючи з визначення цілей, створення матриці KPI, прив’язки їх до системи мотивації та пояснення співробітникам цілей впровадження. На кожному етапі і в процесі роботи системи KPI необхідно проводити аналіз, збирати зворотний зв’язок і коригувати ті KPI, які не працюють. Візуалізація KPI за допомогою програмного забезпечення і CRM, таких як дашборди і звіти, спрощує їх відстеження та аналіз. Готові шаблони для розрахунків KPI також сприяють швидшому та ефективнішому обчисленню метрик, заощаджуючи час на їхню підготовку.

Загалом, правильно впроваджена і керована система KPI може значно підвищити ефективність роботи компанії, сприяти досягненню бізнес-цілей і поліпшити мотивацію співробітників. Це робить KPI не просто інструментом оцінки, а й важливою частиною стратегічного планування та розвитку будь-якого бізнесу.

Alex Lead Panda

Саша — наш редактор статей з арбітражу трафіку, і його робота - це справжня магія. Він поєднує глибоке розуміння інтернет-реклами з чудовими редакційними навичками. Саша вміє оптимізувати контент і робить його легким та зрозумілим. Його талант не тільки у роботі з текстом, але і в розумінні потреб цільової аудиторії. І він робить це все з легкістю та увагою до деталей, створюючи контент високої якості для всіх наших читачів.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Що таке холд

Чи можна вважати, що 30-денний холд - це нормально чи надто довго? Обговоримо способи зменшення або повного позбавлення від холду. У даній статті ми детально дослідимо всі аспекти пов'язані з холдом, пояснимо, який період верифікації є прийнятним, і де можна знайти пропозиції з негайними виплатами. Що таке холд в арбітражі В арбітражі операція, “Холд” відноситься до періоду, протягом якого CPA-мережа оцінює якість залучених лідів. Цей процес включає перевірку на наявність ботів, мотивований трафік і відповідність усім умовам пропозиції. Термін “знаходиться на холді” означає, що конверсії перебувають у процесі верифікації. Під час цього періоду, кошти партнера заморожені, і арбітражник не має можливості їх зняти. Якщо під час перевірки виявляються порушення, наприклад, неправильна географія трафіку або наявність ботів, рекламодавець може відмовитися від виплати арбітражникові, а партнерська мережа може навіть заблокувати акаунт за шахрайство. Кожна пропозиція в CPA-мережах має свої специфікації, включно з...
130
8хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали