Просування лендінгу: основні кроки

Просування лендінгу: основні кроки
0
0
287
10хв.

Просування лендінгу: основні кроки

Основною метою просування лендінгу залишається генерація продажів. Необхідно зосередитися саме на цьому аспекті, а не тільки на збільшенні відвідуваності з пошукових систем. Важливо ретельно підготувати концепцію: створити переконливий контент, продумати функціонал і висловити дизайн з урахуванням майбутнього просування лендінгу. Коли всі деталі відточені, можна приступати до просування лендинга. 

Адже який сенс залучати трафік на сторінку, яка залишає бажати кращого?

Багато фахівців з просування в мережі висловлюють сумніви щодо необхідності оптимізації односторінкових сайтів. У лендінгах відсутня внутрішня посилальна структура, немає можливості розміщувати великий текст, оптимізований під пошукові запити. Контент часто залишається без змін, а основні показники поведінки аудиторії далекі від ідеалу просування лендінгу.

Не варто відразу заперечувати значення просування лендінгів і закривати цю тему. Давайте поглянемо на це докладніше. Хоча більшість Landing Page спираються на контекстну рекламу, SEO також може зробити свій внесок. Однак це можливо лише за певних умов:

 • Ваш лендінг орієнтований на довгострокову перспективу. Якщо ваш проєкт розрахований на тривалий час, то використання SEO цілком виправдане.
 • Для вашого товару чи послуги існує багато пошукових запитів. У цьому випадку також має сенс звернутися до SEO. Однак якщо інтерес до вашого товару низький, то немає сенсу витрачати час на SEO.
 • Ви плануєте просувати лендінг за неконкурентними запитами. Важливо відрізняти низьку конкуренцію від повної відсутності запитів. Багато хто успішно просуває свої ресурси за маловикористовуваними ключовими словами, що спрощує досягнення топових позицій.
 • У вас є кошти на використання додаткових інструментів інтернет-маркетингу, таких як залучення брендового трафіку, крауд-маркетинг, СММ та інші.

Якщо ваш односторінковий сайт не пов’язаний із сезонними пропозиціями, а основні ключові слова є в Keyword Planner і не перевантажені інформаційними проєктами або великими інтернет-магазинами, то просування лендінгу може бути вельми ефективним. Можливо, це приверне новий безкоштовний трафік на ваш сайт.

Переваги та недоліки просування лендінгів

Давайте спочатку розберемося, чи варто займатися оптимізацією 

Landing Page. Поглянемо на плюси цього підходу:

 • Виключення дублікатів. Вам не потрібно турбуватися про те, що ваш лендінг буде страждати від проблеми дублювання сторінок, як це часто буває з інтернет-магазинами. Це основна проблема, яка ускладнює процес ранжування. На лендингу дублікати повністю виключені.
 • Просте виявлення та усунення битих посилань. Концепція Landing Page передбачає мінімум або повну відсутність посилань всередині ресурсу. Це означає, що сторінки з помилкою 404 не будуть індексуватися.
 • Концентрація ваги на головній сторінці. Вам не потрібно налаштовувати внутрішню перелінковку. Це означає, що вся вага припадає на основну сторінку, що робить її більш значущою для пошукових систем.

Давайте розглянемо і недоліки, які слід враховувати під час просування лендінгів:

 • Обмеженість використання ключових слів. На одній сторінці можна ефективно використовувати лише обмежену кількість високочастотних і низькочастотних запитів. Ідеально, якщо їх не більше 20, інакше ризик переоптимізації зростає.
 • Низький авторитет. Лендингам часто важко набрати достатню кількість зовнішніх посилань, що позначається на їхній вазі в пошукових системах. У таких випадках крауд-маркетинг може прийти на допомогу.
 • Обмеженість географічної орієнтації. У більшості випадків лендінги орієнтовані на конкретний регіон, що означає, що вони можуть залучити менше потенційного трафіку через локальну спрямованість.

Поради щодо оптимізації лендінгу

Формування семантичного ядра (СЯ)

Від вибору семантики сторінки залежить, які запити будуть приводити відвідувачів на ваш сайт. Усі ключові слова, що розміщуються на Landing Page, мають бути пов’язані з однією групою користувацьких запитів. Це впливає на залученість відвідувачів і їхню готовність зробити покупку.

Спроба охопити відразу кілька різних груп запитів може призвести до того, що ваш сайт не зможе досягти високих позицій у пошуковій видачі, оскільки алгоритми пошукових систем можуть розглядати частину контенту сторінки як непов’язану. Крім того, це може вимагати збільшення обсягу матеріалу, що негативно позначиться на користувацькому досвіді.

Оптимізація контенту

Від якості контенту на лендингу залежить багато чого, особливо коефіцієнт конверсії. Високоякісний контент, що продає, сприяє підвищенню кількості продажів або запитів на Landing Page. Важливо, щоб потенційний клієнт дочитав сторінку до кінця, тому не слід перевантажувати її зайвим текстом.

Також необхідно приділити увагу оптимізації контенту. Необхідно природним чином включити зібрані ключові фрази, які сприяють просуванню. Частою помилкою на цьому етапі є спроба вставити основний ключовий запит в оффер. Це не слід робити. Офер є ключовим елементом лендингу. Він являє собою суть комерційної пропозиції, яка має бути розкрита з самого початку. Створіть сильний оффер, уникаючи непотрібних входжень ключових слів.

Оформлення метатегів

Присвятіть увагу метатегам title і description. На великих сайтах зазвичай метатеги генеруються автоматично за шаблоном, оскільки ручне написання для безлічі сторінок є трудомістким процесом. Однак у Landing Page лише одна сторінка, тому написання title і description не потребує багато часу, і метатеги можуть стати вашою конкурентною перевагою в ранжируванні.

Title являє собою заголовок сторінки, який користувач бачить на вкладці браузера. Він допомагає пошуковим системам точніше визначити тематику сторінки і має містити основний ключовий запит із групи, під яку оптимізовано вашу сторінку.

Технічний аудит

На цьому етапі важливо виявити недоліки та помилки, які можуть зменшити ефективність роботи Landing Page. Завдання технічного аудиту включають:

 • Перевірку швидкості завантаження сторінки та розробку плану збільшення її швидкості.
 • Аналіз HTML і CSS на можливі помилки.
 • Виявлення проблем, що виникли в процесі верстки.
 • Переконання в коректному відображенні сторінки на мобільних пристроях.
 • Аналіз наявності та правильності використання атрибутів ALT і TITLE у зображень.
 • Перевірку наявності санкцій від пошукових систем.
 • Аналіз правильності переходу на захищений протокол.
 • Оцінку якості впровадження мікророзмітки.

Це лише деякі із завдань технічної оптимізації, які допоможуть усунути помилки, що впливають на конверсію і заважають повноцінному просуванню в пошукових системах.

Фактори поведінки та поліпшення конверсії

Відстежуйте метрики часу на сайті та відсоток відмов. Бажано, щоб користувачі проводили на лендингу понад 1 хвилину. Відмовою вважається ситуація, коли понад 10% користувачів залишають сайт менш ніж через 15 секунд.

Необхідно активно працювати над збільшенням конверсії. Головне завдання односторінкового сайту – провести користувача до здійснення цільової дії: купівлі товару, замовлення послуги, заповнення контактної форми тощо. Чим більше відвідувачів виконає цю цільову дію, тим вищими будуть показники поведінкових факторів.

Зовнішня оптимізація Landing Page

Ключовим аспектом у розвитку односторінкового сайту є його зовнішня оптимізація. Розміщення вашого контенту і посилань на сторонніх платформах відкриває нові канали для залучення трафіку. Так, відвідувачі інших сайтів, на які є посилання на вашу сторінку, можуть зацікавитися запропонованим контентом і перейти за посиланням, щоб дізнатися більше.

Стратегія беклінків для лендінгу

Для ефективного розміщення беклінків застосовуються різні підходи:

Крауд-маркетинг охоплює активну участь у форумах і блогах, де посилання вставляють у коментарі та обговорення, створюючи видимість натуральних користувацьких рекомендацій. Це робить такі посилання ефективним джерелом переходів.

Контент-маркетинг використовується як незалежна стратегія для збільшення видимості лендінгу через публікацію статей, оглядів і прес-релізів на різних платформах і в медіа.

Раніше купівля посилань була поширеною практикою для поліпшення позицій сайту, але з плином часу пошукові системи стали краще розпізнавати й оцінювати штучний контрольний профіль, що робить таку практику ризикованою через можливість накладення санкцій.

Під час вибору майданчиків для розміщення посилань важливо звертати увагу на тематичну релевантність і авторитетність ресурсу. Беклінки з сайтів, які тісно пов’язані з вашою тематикою та мають високу відвідуваність, будуть значно ефективнішими, ніж посилання з менш популярних сайтів із низькими показниками.

FAQ

1. Що таке просування лендінгу і чому це важливо?

Просування лендінгу – це комплекс заходів, спрямованих на збільшення видимості та привабливості односторінкового сайту для цільової аудиторії. Це важливо для залучення потенційних клієнтів, збільшення конверсії та досягнення бізнес-цілей, таких як продажі, підписки або заповнення форм зворотного зв’язку.

2. Які основні методи просування лендінгу існують?

Основні методи включають SEO-оптимізацію (внутрішню і зовнішню), контекстну рекламу (наприклад, Google AdWords), соціальні мережі та email-маркетинг. Кожен із методів має свої особливості і може бути ефективним у різних ситуаціях.

3 Чи можна просувати лендінг без великих вкладень?

Так, можна використовувати бюджетні або безкоштовні методи, такі як SEO-оптимізація, створення якісного контенту, активність у соціальних мережах, обмін посиланнями з партнерами. Однак варто пам’ятати, що результат може вимагати більше часу порівняно з платними методами.

4. Як виміряти ефективність просування лендинга?

Ефективність можна виміряти за допомогою аналітичних інструментів, таких як Google Analytics. Важливі показники включають кількість відвідувань, джерела трафіку, поведінку користувачів на сайті, конверсію і досягнення цілей (наприклад, кількість заявок або покупок).

5. Як часто потрібно оновлювати контент на лендингу?

Регулярне оновлення контенту не тільки корисно для SEO, а й допомагає підтримувати інтерес цільової аудиторії. Частота оновлень залежить від особливостей ніші та цілей просування, але загалом рекомендується оновлювати інформацію хоча б раз на місяць або частіше, якщо це необхідно для підтримки актуальності інформації.

Сергій Кравченко

Lead Panda є висококваліфікованим експертом в галузі інтернет-маркетингу і SEO з багаторічним досвідом. Маючи успішний трек-рекорд у створенні та впровадженні стратегій цифрової реклами для різних бізнесів, ми завжди прагнемо ділитися своїми знаннями та найкращими практиками з іншими професіоналами галузі, надаючи цінну інформацію та поради на своєму сайті.
Соц. мережі:
Посилання на сайт:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Арбітраж трафіку: обман чи ні – думки експертів

Арбітраж трафіку розвод чи ні - думки експертів Арбітраж трафіку являє собою процес залучення клієнтів, у якому вебмайстри отримують винагороду у вигляді відсотка від здійснених продажів. У цьому процесі вебмайстри налагоджують рекламні кампанії і заробляють гроші. Однак для початківців цей шлях може здаватися складним і переповненим тонкощами, а іноді й зовсім схожим на обман. Давайте з'ясуємо, за яких обставин арбітраж трафіку може виявитися шахрайством і хто при цьому стає жертвою. Ситуації, коли арбітраж трафіку - розвод для вебмайстра Новачки в арбітражі часто стикаються з тим, що їхній стартовий бюджет йде в нікуди, не залучаючи жодного клієнта. Такий результат може здатися шахрайством для вебмайстрів, які не бачать очікуваної віддачі від своїх зусиль. Але насправді, це типовий і очікуваний результат. Навіть у досвідчених арбітражників бувають невдалі кампанії. Арбітраж вимагає точності: будь-яка помилка може призвести до втрати коштів. Ключові аспекти успіху включають у...
330
6хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали