Приручити ChatGPT. Як формулювати запити для кращих результатів.
Нейромережа ChatGPT – одна з найсучасніших нейронних систем з величезною базою даних і самонавчанням. На сьогодні вже понад 200 мільйонів людей щотижня використовують чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT від компанії OpenAI. Але, як найкраще взаємодіяти з ChatGPT? Фактично не існує правильного чи неправильного способу спілкування з цим інструментом на базі машинного навчання. Ви дійсно можете писати йому будь-що та отримувати ті чи інші результати. Однак є деякі рекомендації, які допоможуть сформулювати правильні запити, що сприятимуть отриманню кращого результату. Розробники мовної моделі, компанія OpenAI, постійно вносять корективи, тому ChatGPT розвивається й оновлюється теж постійно.
Варто розуміти, що ChatGPT — це не пошуковик типу Гугл, а справжній асистент. Він знає дуже багато всього та спілкується кількома мовами. Але дуже важливо давати йому правильний запит — промпт. Так він зможе краще зрозуміти своє завдання та надати максимально точну відповідь.
Отже, правильний алгоритм запиту:
Важливо пам’ятати, що під час підготовки зображень чи текстів для комерційних цілей таких запитів варто уникати, адже такі експерименти можуть призвести до можливих позовів за порушення авторських прав.
Приклад для Twitter: Сформулюй згенерований текст у кілька твітів. Пам’ятай, що максимальна довжина одного твіту – 280 символів. Використовуй короткі речення і не розтягуй їх на кілька твітів. Починай твіти з послідовної нумерації.
Приклад для Linkedin: Сформулюй згенерований текст як пост у LinkedIn. Май на увазі, що максимальна довжина – 3000 символів. Структуруй основні пункти тексту у вигляді маркованого списку. Почни із захопливого тизерного речення і закінчи закликом до дії для більшої залученості.
Лайфхак. Якщо сумніваєтесь, чи зможете чітко сформулювати запит до ChatGPT, попросіть його зробити це замість вас. Дайте чат-боту завдання: «Напиши для мене промпт, який би точніше описував наступну тематику: “Як змінилась сфера гембліну в України за останні 2 роки». Тоді сформульований ним запит скопіюйте та вставте у чат.
При формуванні запитання до нейромережі ChatGPT варто уникати:
Зверніть увагу на балакучість. На той промпт-запит, який ви створили, чат може давати як розлогу відповідь, так і лаконічні підказки. Якщо ж більшість ваших завдань для чатів вимагають схожих за розмірами відповідей, то ви можете в тому ж полі обмежити умовну «балакучість чату» — Verbosity. Розглянемо 5 градацій Verbosity, за допомогою яких можна контролювати деталізацію відповідей.
Промпти/запити/інструкції – це ключовий інструмент для взаємодії з інтелектуальною моделлю ChatGPT. За допомогою них ви можете керувати процесом генерації тексту та отримувати більш точні та якісні відповіді. Однак, варто пам’ятати – з ChatGPT потрібно бути дуже обережним у всьому, що стосується оновлень та нових даних, не покладатися повністю та завжди перевіряти написане. Він запросто поділиться неактуальною документацією чи згенерує стару версію, яка не буде працювати.