Часто SEO-спеціалісти та веб-майстри зіштовхуться з тим, що оптимізація сайтів для Google не завжди забезпечує бажані результати у підвищенні показників. Це може бути зумовлено різноманітними факторами, у тому числі неефективністю дій SEO-спеціаліста.
У цьому контексті «принцип Парето» полягає в ефективнішому використанні часу, аніж його витрачанні на рутинні завдання. Наприклад, масове редагування мета-тегів на сайті, що включає сотні тисяч сторінок, варто доручити помічникові або виконувати за шаблоном, але ні в якому разі не обробляти кожну сторінку особисто.
Тут ідеться не лише про план робіт, а й про їхнє послідовне виконання. Наприклад, на першому етапі можна розробити універсальний шаблон для багатомовного сайту, враховуючи переваги конкурентів, потім сформувати семантичне ядро і так далі.
Мати досвід у SEO — це велика перевага. Проте, якщо ви новачок, ви можете здобути необхідні знання через купівлю курсів, яких зараз у мережі вдосталь.
Важливо зосередитися на тих задачах та впровадженнях у сайт, які реально впливають на результати. Вашим помічником у цьому стануть експерименти, що демонструють, що ефективно, а що ні.
Технічні недоліки не завжди впливають на відвідуваність. Нерідко сайти з певними технічними проблемами або затримкою завантаження все ще можуть бути у верхівці видачі Google. Зазвичай достатньо виправити лише 10% помилок, знайдених під час аудиту, аби помітити поліпшення.
Навіть початківці у сфері SEO часто чули про 301-й редирект. Зазвичай він використовується для переадресації з одного домену на інший. Однак, якщо на вашому сайті є застарілі сторінки з кількістю зовнішніх посилань, можна використати 301 редирект для перенаправлення на просувані внутрішні сторінки вашого ресурсу.
Замість того, щоб розкидувати куплені лінки по всім сторінкам, що просуваються, зосередьте увагу на кількох з помірною конкуренцією та просувайте саме їх. Через 4-5 місяців активної роботи можна очікувати на перші значні успіхи.
Існує спільний підхід для нових і старих сайтів: «низька конкуренція + помірний попит = профіт!». Для добре розвинених сайтів з історією показник Aherfs KD (Keyword Difficulty) повинен бути ≤30-35, для нових сайтів ≤20. За своїм досвідом, радимо не зосереджуватись на створенні високоякісного контенту з великою кількістю ключових слів, а звернути увагу на спеціалізований контент для одного ключа та класу запитів, пов’язаних з ним.
Ваші нові сторінки мають бути легко індексованими. Старанно працюйте над зниженням їхньої вкладеності для зручності їх виявлення пошуковими ботами.
Якщо ваш сайт передбачає наявність декількох мовних версій, почніть локалізацію не з популярних гео а з менш конкурентних. Маючи хоча б одну локальну версію сайту, ви зможете привабити кілька dofollow-посилань з тієї ж гео. Наприклад, якщо у вас є мовна версія сайту для Бразилії, то й купувати dofollow-посилання потрібно також з бразильських сайтів.