Понад 3000 тисячі релізів на рік та мінімум 5 змін на день! Саме стільки, в середньому, разів протягом дня Google випускає покращення алгоритму.
“Щодня Google зазвичай випускає одну або кілька змін, спрямованих на покращення результатів. Деякі з них спрямовані на конкретні покращення. Деякі є загальними змінами. Минулого тижня ми випустили широке оновлення алгоритму ядра. Ми робимо це з періодичністю кілька разів на рік”- так прокоментували свою позицію в Google у 2018.
Тому Google Core Update – це “гаряча” тема для обговорення усіх арбітражників та SEO працівників. Комусь щастить і його сайти раптово залітають у топ, хтось втрачає трафік чи зовсім припиняє існування. Власники сайтів у паніці хапаються за голову, не розуміючи, що робити. Ми зібрали топ 5 порад – як підготувати свій сайт до оновлення алгоритмів Google.
Оновлення Google, запущені ж в березні 2024 року, спрямовані в першу чергу на покращення алгоритмів, завдяки яким в пошукову систему потраплятиме менше спаму, неоригінального та не потрібного вам контенту. Представник Google розповів BBC, що компанія твердо обстоює позицію, що зміни в алгоритмі пошуку принесуть користь інтернету і що це лише початок. Минулого тижня генеральний директор Google Сундар Пічаї виступив на щорічній конференції розробників компанії та оголосив про один із найзначніших кроків у історії пошукової системи.
“У майбутньому пошук Google на багато ваших запитань даватиме власні відповіді, згенеровані штучним інтелектом. Ця функція під назвою AI Overviews вже доступна для користувачів у Сполучених Штатах. Результатом є продукт, який виконує роботу за вас”, — сказав Пічаї.
Ця нова функція та постійні оновлення свідчать про вагомий “зсув SEO-ландшафту”. На жаль, з цими оновленнями вам не вдасться просто взяти та змінити пару опцій і при цьому чекати на негайне відновлення рейтингу. Ідеальним рішенням буде – ретельно підготуватися до наступного раунду оновлень. Якщо будете дотримуватись наших порад – отримаєте бонуси, які вас приємно здивують.
Тож, аби не потрапити під “каток” Google оновлень та не втратити сайт …
Не радимо співпрацювати з копірайтерами, які беруть великі обсяги роботи за низький гонорар – вони гарантовано матимуть погану якість. Google, напевне розцінить їх як спам. Бажано, щоб ваші статті були написані не для SEO, а для ваших клієнтів, користувачів чи підписників. Тобто, бути актуальними, цікавими та “легкими” для читання, викликали емпатію у користувача. Так, це коштуватиме дорожче, але аби повернути сайту втрачені позиції доведеться викласти набагато більше. Якщо на вашому сайті є подібний контент — його варто видалити або змінити.
На жаль, інколи рекламодавці чи партнери не відповідально ставляться до статей, які віддають на публікацію — особливо це стосується посилань. Такі матеріали можуть бути недостатньо унікальними або містити фейкові поради. Також в ідеалі, щоб гостьові публікації не суперечили основній тематиці сайту. До речі, ви можете легко перевірити партнерські на предмет використання ШІ. Використовуйте детектор AI Content Detector.
Ви маєте запам’ятати – не купуйте домени, у яких була змінена тематика. Якщо все ж таки плануєте взяти старий домен, обов’язково перевірте що було розміщено на ньому раніше. Перевірити це легко на Wayback Machine. Бажано, щоб тематики і напрямок сайту були однакові. Наприклад, якщо це був сайт інтернет-магазин, створіть там майданчик для онлайн-торгівлі.
Полегшить це нам роботу чи навпаки додасть її — зробимо висновки після впровадження остаточних змін. А поки – користуйтесь нашими порадами і завжди будьте готові до чергового оновлення. Нам здається, що усі нововведення можуть істотно змінити напрямок SEO, підхід до реклами та безпеку сайтів. В сучасному світі все може змінитись миттєво. Можливо, скоро ми станемо свідками революції у Google.