Партизанський маркетинг в арбітражі та його види

Партизанський маркетинг в арбітражі та його види
0
0
140
9хв.

Партизанський маркетинг в арбітражі та його види

Основне завдання партизанського маркетингу – мінімізувати витрати під час досягнення мети, водночас використовуючи такі методи, які викликають сильні емоції у споживачів, включно з не тільки позитивними, а й такими, як гнів або роздратування. Найчастіше, метою є шокувати або здивувати аудиторію.

Візьмемо, наприклад, рекламу серіалу “Гра престолів” у газеті New York Times. Несподівано для читача, на сторінках газети з’являється тінь дракона, що може змусити його мимоволі поглянути в небо, на мить повіривши, що це Дейенеріс Таргарієн мчить на драконі над ними. Хоча це малоймовірно, але створює певне враження і залишається в пам’яті.

Види партизанського маркетингу

Перед тим як обирати стратегію партизанського маркетингу, важливо глибоко зрозуміти свою цільову аудиторію, оскільки без цього розуміння жодна тактика не буде ефективною. Першим кроком є ретельне вивчення потреб та інтересів ЦА, після чого можна підбирати найбільш підходящий метод просування.

Вірусний

Одним із методів партизанського маркетингу є вірусний маркетинг, який вирізняється високою ефективністю в плані конверсії. Ця стратегія заснована на тому, що інформація про продукт або послугу поширюється швидко й ефективно без прямої участі компанії. Користувачі, підписники і клієнти діляться інформацією через соціальні мережі, месенджери і навіть у звичайних розмовах, створюючи ажіотаж навколо продукту або послуги. Головне завдання тут – створити контент, який буде достатньо привабливим для поширення серед цільової аудиторії.

Приклад: коли люди автоматично наспівують номер 8 800 … після перегляду пам’ятної реклами, це демонструє успіх вірусного маркетингу.

Непомітний маркетинг

Цей вид партизанського маркетингу спрямований на те, щоб клієнти не усвідомлювали, що вони рухаються воронкою продажів. Часто застосовується в кіновиробництві та телевізійних серіалах, де компанія спонсорує проєкт, і її продукція ненав’язливо з’являється в кадрі. 

Для уважного глядача бренд впізнаваний одразу, тоді як інші помічають продукт уже на полиці магазину, подумки асоціюючи його з популярним героєм: “А ось це точно те, що було у головного персонажа!”.

Навколишній

Цей вид партизанського маркетингу гармонійно вписується в повсякденне середовище, уникаючи явної реклами. Наприклад, відповідно до вимог пожежної безпеки, знак “Вихід” має бути в кожній будівлі. Розміщення поруч із ним невеликого плаката може стати ефективною рекламою, наприклад, чоловічого дезодоранту, не виділяючись із загального контексту.

Амбуш-маркетинг

Цей метод передбачає створення “пастки” для клієнта. Прикладом може слугувати ситуація, коли ви дивитеся футбольний матч по телевізору і раптово серед фанатів з’являється плакат із промокодом від букмекерської контори. З огляду на відому азартність футбольних уболівальників, такий підхід може ефективно привернути увагу до послуг беттінгу.

Проекційний маркетинг

Цей вид партизанського маркетингу часто асоціюється з великомасштабною зовнішньою рекламою, але може також реалізовуватися через менші та бюджетні кампанії. Головне тут – індивідуальний підхід до презентації, оскільки креатив не завжди безпосередньо пов’язаний з товаром або послугою, що просувається.

Переваги та недоліки

Підтримка балансу між конверсією та лояльністю аудиторії під час використання партизанського маркетингу може бути досить складною. Одна помилка може призвести до втрати всього бюджету. Ми склали для вас таблицю плюсів і мінусів такої реклами.

Переваги

Доступна вартість

Іноді рекламну кампанію можна провести з мінімальними витратами.

Творча свобода

Вам надається можливість створювати і реалізовувати найсміливіші ідеї для вашого бренду.

Краще розуміння вашої аудиторії

Аналізуючи реакції людей, ви краще розумієте позиціонування вашого бренду на ринку.

Можливість стати вірусним у мережі

Кампанія може поширюватися в соціальних мережах самостійно, завдяки бренду, його фолловерам і навіть ЗМІ, збільшуючи охоплення без прямої участі команди з просування.

Встановлення партнерських відносин

Успішна кампанія може відкрити шлях для укладення взаємовигідних партнерств із майданчиками, організаціями, парками, фестивалями або іншими брендами.

Недоліки

Небезпека невдачі

Під час виходу на широкий загал бренд ризикує зіткнутися з негативними наслідками, якщо щось піде не за планом.

Можливість збитків

Невдалий результат кампанії може завдати шкоди фінансам компанії, особливо якщо не врахувати всі ризики, включно з непередбаченими обставинами, як-от несприятливі погодні умови або загострення політичної ситуації.

Загроза втрати довіри наявної аудиторії

Використання прихованих методів або агресивного маркетингу може відштовхнути навіть найвірніших клієнтів.

Ризик юридичних і репутаційних проблем

Проведення кампанії може призвести до правових спорів або негативних відгуків на адресу бренду.

Небезпека розриву партнерських відносин

Занадто незвичайна пропозиція може спонукати партнера відмовитися від співпраці та інвестицій у подібні маркетингові ініціативи.

Дійсно, ризики в таких маркетингових кампаніях можуть бути значними і призвести до серйозних збитків. Приміром, у 2005 році стався інцидент із компанією Snapple, яка спробувала встановити рекорд Гіннеса, створивши величезну статую з морозива заввишки 7,5 метра в одному з парків Нью-Йорка. Однак через непередбачене швидке танення, парк виявився залитий солодкою липкою масою. У результаті парк довелося закрити на два дні, а його очищення лягло на плечі пожежників, яким довелося використовувати сильний струмінь води для видалення сиропу. Компанія була оштрафована за цей провал і більше не зважилася на подібні експерименти.

Висновок

Ефективність партизанського маркетингу зумовлена його унікальним і незабутнім характером. Проте важливо реалістично оцінювати свої ресурси й уважно відстежувати реакцію аудиторії. В протилежному разі існує небезпека втрати бюджету і недоотримання очікуваного трафіку.

Сергій Кравченко

Lead Panda є висококваліфікованим експертом в галузі інтернет-маркетингу і SEO з багаторічним досвідом. Маючи успішний трек-рекорд у створенні та впровадженні стратегій цифрової реклами для різних бізнесів, ми завжди прагнемо ділитися своїми знаннями та найкращими практиками з іншими професіоналами галузі, надаючи цінну інформацію та поради на своєму сайті.
Соц. мережі:
Посилання на сайт:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Все про те, як обрати партнерську програму

Все про те, як обрати партнерську програму У світі афіліат-маркетингу, вибір правильної партнерської програми є вирішальним фактором успіху. Цей процес вимагає врахування безлічі нюансів і розуміння тонкощів ринку. У цій статті ми обговоримо ключові аспекти, які допоможуть вам зробити поінформований вибір і визначити найбільш прибуткові та ефективні партнерські програми. Основні критерії вибору партнерської програми Вибір відповідної партнерської програми є ключовим аспектом успішного афіліат-маркетингу. Цей процес вимагає глибокого розуміння вашої цільової аудиторії, уважного аналізу умов співпраці та оцінки репутації обраної програми. У наступних розділах ми детально розглянемо кожен із цих аспектів, щоб допомогти вам зробити поінформований і продуктивний вибір. 1. Аналіз цільової аудиторії При виборі партнерської програми, ключовим фактором є глибокий аналіз цільової аудиторії. Розуміння того, хто є вашою цільовою аудиторією, якими є їхні інтереси, потреби та поведінкові характеристики, дасть змогу визначити, які продукти та послуги будуть найпривабливішими для них. Це...
173
8хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали