Країни MENA: якщо варто лити, то що і куди

Країни MENA: якщо варто лити, то що і куди
2
0
165
8хв.

У пошуках свіжих, ще не звіданих ГЕО, арбітражники звертають увагу на країни, розташовані на півдні – в Африці та на Близькому Сході. Ці, раніше недооцінені ГЕО зараз демонструють стрімке збільшення популярності в гемблінгу та беттінгу. Спостерігається стабільне зростання оферів по ГЕО регіону MENA в провідних iGaming партнерських програмах. Привертають увагу також нутра і товарка, завдяки покращенню логістики та високому попиту на товари, також представлені широкі можливості для довгострокової роботи з рекламодавцями.

Чи справді Африка та Близький Схід є новими перспективними ГЕО для арбітражників? У цій статті ми плануємо дослідити особливості зазначених регіонів і з’ясувати, що робить їх привабливими для арбітражників.

Країни MENA: якщо варто лити, то що і куди

Чому ллють на ці країни

Детально оглянемо характеристики країн у зоні MENA (Middle East and North Africa), що позначається також як БСПА (Близький Схід і Північна Африка). Ця зона охоплює приблизно 25 держав із населенням у 355 мільйонів осіб, що становить 6% від загальносвітової чисельності. Серед найбільш значущих держав цього регіону виділяються Алжир, Бахрейн, Єгипет, Іран, Кувейт, Катар, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати. Однак точний список держав не встановлено, оскільки MENA є неформальним об’єднанням.

Розберемо особливості держав у MENA, які роблять цей регіон привабливим для арбітражників і рекламодавців.

Зростаючий інтерес на товари різних категорій

 • Підвищення якості життя. У багатьох державах Африки та Близького Сходу, що розвиваються, відзначається динамічний економічний розвиток, що сприяє покращенню якості життя. Жителі цих країн дедалі частіше звертають увагу на догляд за здоров’ям і розваги, такі як беттінг та гемблінг.
 • Розширення доступу до інтернету. Прогрес у галузі інтернет-технологій цих територій дає змогу громадянам отримувати доступ до широкого спектра продуктів і послуг.

Низька конкуренція

 • Слабкий розвиток ринку. Наприклад, ринок нутри в Африці та країнах Близького Сходу (Tier-3 країни) ринок ще не розвився, як в Європі або США (Tier-1).
 • Обмежена кількість великих підприємств. У цих регіонах є менше великих компанії, які борються за увагу аудиторії.
 • Збільшення можливостей для початківців. Слабка конкуренція робить ці території привабливими для новачків.

Дешевий трафік

 • Низька ціна за клік. На цих територіях вартість реклами зазвичай значно нижча, ніж у розвинених країнах, де вона може сягати 50-100 центів за клік, тоді як тут вона часто становить лише 1-10 центів.
 • Високий ROI. Дешевий трафік у поєднанні зі зростаючим попитом сприяє досягненню високого ROI. У таких регіонах можливо досягти 100% ROI завдяки недорогій рекламі та новій аудиторії.

Лояльність аудиторії

 • Довіра до реклами. Жителі цих країн більш сприйнятливі до промо порівняно з країнами з високою конкурентністю. Тут люди схильні більше довіряти рекламі через труднощі охоплення значної кількості користувачів, на відміну від, наприклад, Угорщини з її 9 мільйонами громадян, де активних рекламних споживачів ще менше. У таких випадках реклама може зустрічатися в їхньому полі зору багаторазово протягом дня, поступово знижуючи рівень довіри.

Огляд популярних країн Африки

Єгипет

 • Населення: 100 млн осіб.
 • Мова: арабська, англійська.
 • Середній рівень доходу: $400 на місяць.

Єгипет – це не лише піраміди і туристи, але й більш ніж сто мільйонів потенційних покупців. Хоча рівень зарплат тут відносно низький, єгиптяни схильні активно витрачати кошти, а конкуренція серед арбітражників поки не дуже висока. З урахуванням мусульманської культури країни, важливо брати це до уваги під час розробки креативів.

Пристрасть до торгів: жителі країни полюбляють поторгуватися, отже, пропозиції зі знижками, промоакціями та бонусами будуть ефективними. Також у Єгипті популярні гемблінг та беттінг, що створює попит на креативи.

Країни MENA: якщо варто лити, то що і куди

Арабська є державною мовою, багато хто також володіє англійською. Однак для покращення конверсії рекомендується використовувати арабську, особливо місцеві діалекти.

У підсумку, Єгипет є перспективним ГЕО для арбітражу з урахуванням культурних і мовних уподобань місцевих жителів.

ПАР

 • Населення: 60 млн осіб.
 • Мова: англійська.
 • Середній рівень доходу: $1100 на місяць.

Південно-Африканська Республіка – яскравий мікс культурної та географічної різноманітності. Тут проживає близько 60 мільйонів жителів, що являють собою унікальне змішання різних етнічних груп, включно із зулусами, африканерами, індіанцями, малайцями тощо. Рівень життя тут варіюється від малозабезпечених районів до районів з розкішними віллами.

Майже кожен житель ПАР має доступ до інтернету, переважно через мобільні пристрої. Для комунікації більшість використовує Facebook та Google. Відеореклама та клікбейтні матеріали користуються особливою популярністю.

Країни MENA: якщо варто лити, то що і куди

Медицина в країні перебуває не на найвищому рівні, попит на медичні товари та препарати великий, що робить медичні офери дуже привабливими. У гемблінгу діють обмеження, але населення знаходить способи обходу законів. Водночас беттінг є повністю легалізованим і популярним.

В цілому, Південна Африка має високий потенціал для арбітражників, з різнокультурними особливостями, які слід враховувати. 

Огляд популярних країн Близького Сходу

Бахрейн

 • Населення: 1,5 млн осіб.
 • Мова: арабська, англійська.
 • Середній рівень доходу: $2300 на місяць.

Важливо зазначити, що більшість населення Бахрейну складають заможні люди з доходом близько $2300 на місяць. Однак близько половини жителів прибули з країн, таких як Пакистан, Індія та Філіппіни. Переважають чоловіки, їх в країні — понад 60%.

Більшість жителів Бахрейну активно користуються інтернетом, що вирізняється високою швидкістю і мобільним зв’язком. Найбільш популярні Facebook і Google, а впливові особистості часто стають обличчями рекламних кампаній.

Слід також знати про особливості регіону – це: цензура 18+ та заборона на будь-яку критику влади. Також у Бахрейні п’ятниця вважається днем відпочинку і в цей день працювати не прийнято.

Катар

 • Населення: 2,9 млн осіб.
 • Мова: арабська, англійська.
 • Середній рівень доходу: $500 на місяць.

Чисельність населення становить приблизно 2,9 мільйона осіб, з домінуванням чоловічої статі, яка втричі більша, ніж жіночої. Економіка країни переважно залежить від доходів з видобутку нафти і газу, що дозволило Катару стати однією з найбільш процвітаючих країн у світі. Основною державною мовою є арабська, але англійська також активно використовується, особливо в бізнес сфері, що спрощує роботу для арбітражників.

Інтернет у Катарі має високу швидкість, а смартфони широко поширені, проте країна підтримує сувору політику цензури. Будь-який контент, що стосується дорослої тематики, азартних ігор, політичних або релігійних питань, піддається блокуванню. Основні платформи, де можна знайти цільову аудиторію – це Facebook і Google.

В умовах суворих законодавчих обмежень рекомендується зосередити увагу на нутрі, уникаючи гемблінгу. Згідно з кримінальним кодексом країни, будь-який гравець, викритий в азартних іграх, чи то онлайн, чи то офлайн, може бути засуджений до трьох місяців тюремного ув’язнення і штрафу в розмірі $825.

Отже, хоча Катар і являє собою ГЕО з великим потенціалом, необхідно ретельно обирати вертикалі, щоб уникнути проблем із місцевими законами.

Висновок

Африка з Близьким Сходом є багатообіцяючими ГЕО для арбітражників у вертикалях нутри, товарки та iGaming. Привабливість цих країн полягає в слабкій конкуренції, доступних рекламних ресурсах і зростаючому інтересі споживачів, що створює чудові перспективи для заробітку.

Проте, вкрай важливо брати до уваги особливості кожного конкретного ГЕО. Ми розглянули Катар, Бахрейн, Південно-Африканську Республіку та Єгипет, що показало, наскільки різний цей регіон. Враховуйте ці особливості перед початком запуску рекламних кампаній для досягнення ефективності та точності в залученні цільової аудиторії. Hadh Sa’eed чи успіхів!

Іспанія – не лише гарячі пляжі, а й офери

Пляжі Європи, топові спортивні команди та численні пам'ятки, включені до переліку світової культурної спадщини - це все сонячна Іспанія! Сьогодні ми заглибимося в атмосферу іспанських міст, дізнаємося про жителів цієї країни, їхні звичаї та обряди, і піднімемо питання економіки: аналізуємо перспективи іспанців, їх можливості та умови роботи у місцевому ринку для вебмайстрів.  Основні факти Іспанія займає крайній південно-західний відрізок Європи, межуючи з Францією, Португалією та Андоррою, і володіє гористими Піренеями. Королівство також має границю з Марокко в північноафриканському регіоні. Багата на морські узбережжя, Іспанія обіймає Атлантичний океан на північному заході та Середземне море на півдні й сході. Країна підтримує монархічну систему під владою короля, але реальна влада належить до лідера керівної партії, обраного через вибори. Іспанія є членом ЄС, НАТО, ВТО, ООН та інших міжнародних організацій, що підкреслює її історичне значення та стратегічне розташування. Через членство в Євросоюзі, ціни та...
196
6хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали