Коли ви платите лише за клік. Або, що таке PPC та чому ця рекламна модель стала такою популярною серед арбітражників.
Ще кілька років тому в маркетинговій рекламі найчастіше використовувалася оплата за показ. Точніше, за 1000 показів. Але технології настільки стрімко розвиваються, що постійно з’являються нові підходи. Серед них PPC або Pay-Per-Click (сплачуй за клік) — це модель інтернет-реклами, за якою рекламодавець сплачує за кліки. Тобто лише після того, як користувач натисне на рекламне оголошення.
Часто можна почути, що PPC – це контекстна реклама. Ми кажемо – це не дуже коректно. Контекстна реклама може працювати за моделлю PPC або за якоїсь іншої, наприклад, CPA (оплата за дію) або CPM (T) (оплата за 1000 показів).
Така рекламна модель нам здається найбільш об’єктивним інструментом. Оскільки те, що людина побачила рекламу зовсім не означає, що вона зацікавилася або запам’ятала її. Тоді, за що ми маємо платити? Натомість коли клієнт вже клікнув і перейшов на сайт рекламодавця – можна вважати, що ви «познайомилися».
Фішка PPC-реклами в тому, що вона налаштовується саме на цільову аудиторію – людей, зацікавлених у товарі чи послузі рекламодавця. Контекстна реклама гугл – платна, проте оплата відбувається за «клік», а оголошення показуються користувачам відповідно до їх пошукових запитів та поведінки в інтернеті. Це робить контекстну рекламу одним із найефективніших інструментів для просування бренду.
Як навчитись працювати з PPC та якнайшвидше почати заробляти – ви зможете дізнатись на курсі “Google Media Buyer” в нашій академії. Переходьте на сайт та реєструйтесь на програму онлайн навчання.
Ціна за клік (CPC – cost per click) переважно формується на базі аукціону. Це алгоритм, який визначає, де саме буде показане ваше оголошення, і чи з’явиться воно взагалі. Найвідоміші компанії-провайдери – Google Ads, Meta Ads, LinkedIn Ads, TikTok Ads, Amazon Advertising.
Вибір рекламної моделі залежить від ваших цілей та специфіки бізнесу. А чим PPC відрізняється від SEO, ASO та FB і що ж все-таки зручніше та дієвіше – читайте в наступній нашій статті.