Чому пошукова реклама не приносить результатів

Чому пошукова реклама не приносить результатів
1
0
183
7хв.

Рекламодавці-початківці, самостійно займаючись налаштуванням пошукової реклами в Google Ads, через відсутність досвіду і знань часто не приділяють достатньої уваги ключовим і мінус-словам. Однак навіть досвідчені медіабаєри нерідко припускаються промахів, що призводить до нераціональних витрат бюджету. Хоча в більшості випадків це не критично, розбір популярних помилок і способів їхнього виправлення допоможе вам мінімізувати ризики. Розглянемо їх далі.

Відсутність кластеризації ключових слів

Прагнучи прискорити запуск рекламних заходів, деякі веб-майстри та рекламодавці не поділяють оголошення та ключові фрази за відповідними категоріями. Часто ключові слова та оголошення просто об’єднуються в одну загальну групу, що веде на головну сторінку сайту або один лендінг.

Так медіабайєр сподівається, що цільова аудиторія сама розбереться в структурі сайту, але насправді втрачає потенційних клієнтів. Користувачі, клікнувши на оголошення, потрапляють на сторінку, де не знаходять потрібної інформації і закривають вкладку. Це призводить не тільки до втрати цільової аудиторії, а й до сигналу для алгоритмів рекламної платформи про низьку якість оголошення, що зі свого боку знижує його позиції. Спроба продати товар або послугу всім з однаковим підходом призводить до відсутності лідів і розтрати рекламного бюджету.

Рішення

Чому пошукова реклама не приносить результатів

Після збору семантики для рекламних кампаній важливо розділяти ключові фрази на підгрупи, що включають 15-20 запитів. Це дає змогу кожній підгрупі містити максимально релевантні оголошення з фразами із запитів користувачів.

Використання широкої відповідності

Додавання ключових слів у Google Ads можливе з використанням різних типів відповідності, але багато хто вибирає широку відповідність за замовчуванням. Однак, це часто призводить до ігнорування інших типів відповідностей, як-от фразова і точна, які відіграють важливу роль у встановленні релевантності ключових слів щодо запитів користувачів.

Рішення

Для підвищення ефективності рекламних кампаній необхідно розуміти всі види відповідностей ключових слів. Це дасть змогу байєрам і арбітражникам залучати більш цільовий трафік і уникати непотрібних витрат на рекламу. Також правильне застосування типів відповідності може збільшити CTR оголошень, що позитивно позначиться на якості ключових слів і вартості кліків.

Нехтування розширеннями в оголошеннях

Недотримання розширень в оголошеннях може істотно знизити CTR. Застосування розширень забезпечує безліч вигод: воно робить оголошення помітнішим і привабливішим завдяки збільшенню кількості рядків, а також дає змогу донести до цільової аудиторії важливу інформацію про знижки та особливості оффера ще до переходу на сайт.

Рішення

Чому пошукова реклама не приносить результатів

Рекламодавцям рекомендується задіяти всі доступні види розширень. Це включає додавання додаткових посилань і використання різних тригерів, таких як уточнення, цінові пропозиції, промоакції та зображення.

Ігнорування негативних ключових слів і пошукових запитів

Під час налаштування рекламної кампанії в Google Ads складно передбачити всі можливі запити, за якими можуть з’являтися оголошення, особливо якщо байєр використовує неточну відповідність ключових слів. Нерідко користувачі шукають не тільки комерційні пропозиції, а й відео з оглядом оффера або статті про нього. Такі запити можуть призводити до витрати бюджету без досягнення конверсій. Щоб запобігти показу реклами за такими ключовими словами, необхідно складати списки негативних ключових слів.

Чому пошукова реклама не приносить результатів

Особливо важливо продумати список негативних ключових слів до запуску рекламної кампанії, що дасть змогу скоротити витрати на неефективне просування.

Рішення

Перед запуском кампанії слід зібрати максимально докладне семантичне ядро, виявивши невідповідні ключові слова. Після запуску важливо відстежувати запити у звіті “Пошукові запити”, щоб виявляти і виключати мінус-слова для запобігання непотрібних показів.

Копіювання оголошень конкурентів

Деякі рекламодавці, не розбираючись у тонкощах роботи з Google Ads, часто запозичують оголошення конкурентів, знайдені через спай-сервіси. Це невигідно, оскільки такі оголошення вже накопичили статистику, і Google ранжуватиме їх вище. Копія ж отримає менше кліків через відсутність власної історії та низьку релевантність.

Рішення

Не варто повністю копіювати чужі оголошення. Важливо адаптувати ефективні прийоми, що застосовуються конкурентами, щоб підвищити конверсію.

Проаналізувавши структуру оголошень конкурентів, необхідно створити свої унікальні оголошення, роблячи акцент на унікальних пропозиціях, характеристиках або бонусах, яких немає в інших. Можна використовувати стратегію “Конкурент + Альтернатива”, додаючи бренд конкурента або його пропозицію в ключові слова кампанії.

Падіння показника Quality Score

Однією з поширених помилок вебмайстрів і PPC-фахівців під час створення оголошень для пошукової реклами в Google Ads є зниження показника якості ключових слів.

Цей параметр відіграє важливу роль в оптимізації рекламних кампаній. За його низького значення арбітражники та медіабайєри можуть переплачувати до 300-400% за кожен перехід за оголошенням.

Рішення

Для підвищення показника якості необхідно додати додаткові стовпці на рівні ключових слів в акаунті Google Ads. Перший стовпець має містити загальні відомості про показник якості (Quality Score), який варіюється від 0 до 10. Інші три стовпці містять дані про передбачуваний CTR, якість цільової сторінки та релевантність оголошення. Значення в цих стовпцях можуть бути нижчими за середнє, середнього або вищими за середнє.

Додавши ці стовпці, медіабайєри зможуть швидко покращувати й оптимізувати ключові слова або замінювати лендінг, ґрунтуючись на даних про середню позицію і показники нижче середнього.

Висновок

Під час налаштування рекламних кампаній у Google Ads важливо приділити особливу увагу ретельному опрацюванню ключових слів і їхньому групуванню. Для оптимізації кампаній медіабайєру потрібно робити регулярний аналіз пошукових запитів користувачів. Також ми розповіли, що важливо складати списки мінус-слів для підвищення ефективності оголошень і зниження витрат на клік.

Незважаючи на привабливість копіювання оголошень конкурентів, які перебувають у топі пошукової видачі, цього краще не робити. Замість того, вивчіть їхні успішні методи і додайте унікальні елементи у свою пропозицію. Посилити оффер можна за допомогою розширень в оголошеннях, таких як додаткові зображення, посилання на акції, вартість тощо.

Для медіабайєрів, які працюють не тільки з білими, а й із сірими офферами, агентські рекламні акаунти з підвищеним рівнем довіри допоможуть скоротити витрати і спростити проходження модерації.

4 основні помилки, які знижують ваші конверсії на Facebook

Якщо ви потрапили сюди, значить, ви або вже займаєтеся рекламою на Facebook, або плануєте почати. Вітаємо у світі блокувань, мінливих алгоритмів і прихованих пасток, які можна обійти самостійно. Якщо значні вкладення в рекламу не виправдали очікувань, ласкаво просимо на борт. Сьогодні обговоримо прості дії, які можуть врятувати ваші конверсії. Неправильна мета рекламної кампанії Під час запуску реклами на Facebook необхідно чітко визначитися з цілями, яких ви прагнете досягти. Неправильно поставлена мета негативно впливає на ефективність кампанії, оскільки алгоритми платформи працюватимуть, орієнтуючись на обрану мету та підбираючи відповідну аудиторію для показу реклами. Некоректне технічне завдання – очевидно, що дасть незадовільний результат. На Facebook представлено кілька категорій цілей: впізнаваність; трафік; залученість; знаходження лідів; продажі; просування апок. Розібратися в цих типах цілей досить просто, оскільки в рекламному кабінеті Facebook є короткі описи кожної з них. Важливо співвіднести механізми роботи цілей на платформі і...
186
5хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали