Чим небезпечний Black Hat SEO та як йому протидіяти

Чим небезпечний Black Hat SEO та як йому протидіяти
2
0
176
8хв.

Таємниця практики Black Hat SEO. Чим вона небезпечна та як їй протидіяти.

Чим небезпечний Black Hat SEO та як йому протидіяти

Що таке Black Hat SEO

Black hat SEO, або метод чорного капелюха, — це набір підходів до оптимізації сайту, які базуються на маніпулюванні алгоритмами ранжування. Вебмайстри використовують їх, щоб швидко досягти KPI.

Замість того, щоб надавати цінний зміст користувачам, ці техніки спрямовані на швидке покращення видимості через сумнівні засоби. 

Примітка: Ми в жодному разі не пропагуємо використання таких методів чорного просування. Ця стаття має виключно ознайомчий характер для виявлення негативних SEO-атак на сайт та боротьби з ними. 

Трішки історії: насправді такі підходи були актуальними 10–15 років тому, коли Google ще тільки починав розробляти алгоритми ранжування контенту. Тоді можна було вивести сторінку в ТОП за кілька днів. Власники сайтів створювали сторінки зі списком ключів або кілька версій вмісту для роботів пошуковика та користувачів. Згодом вони отримували цільовий трафік з мінімальними зусиллями і намагалися поставити роботу на конвеєр. 

На щастя, часи чорного SEO вже в минулому. Сьогодні їх застосовують все рідше, а пошуковці оперативно їх виявляють та вживають відповідних заходів. Аж до довічного бана майданчика, який просувають подібним чином.

Види атак на сайт

  1. Крадіжка контенту до його індексації. Зловмисник парсить сайт, перехоплює контент і публікує на своєму майданчику. Цей майданчик може бути більш авторитетним, і авторство автоматично присвоюється їй. Крім того, шахрай може ще й поскаржитися на жертву атаки за уявну крадіжку контенту.
  2. Видалення якісних посилань. ​​Тобто купується безліч неякісних посилань. Вони шкодять не лише позиціям ресурсу в SERPі, але й погіршують репутацію. Суперник у пошуку видаляє якісні посилання. Він зв’язується із власником ресурсу-донора, на якому є корисний лінк на сайт-реципієнт. Далі суперник є власником вашого сайту і просить видалити посилання.

Також це може бути:

  • уповільнення швидкості роботи сайту
  • нарощування шкідливої ​​маси посилань
  • негативний контент-маркетинг

Чим небезпечний Black Hat SEO та як йому протидіяти

Чому Black Hat SEO усе ще актуальний?

Коли вебмайстри-початківці ставлять питання про доцільність використання методів чорної оптимізації, часто отримують відповідь – black hat досі ефективно працює. Але варто враховувати, що кожен кейс успішного просування є унікальним.

Наприклад, якщо якийсь вебмайстер створив 10 дорвеїв і зміг успішно просунути один проєкт, немає гарантій, що вам вдасться повторити цей успіх. Навіть якщо він детально розкрив свою схему оптимізації.

Річ у тому, що алгоритми ранжування Google ухвалюють рішення про сортування ТОПу видачі індивідуально. У деяких нішах конкуренція може бути дуже високою, а десь зовсім відсутня. 

Чим небезпечний Black Hat SEO та як йому протидіяти

Ключові концепції

Перевантаження ключовими словами: Ця Black Hat техніка включає перенасичення веб-сторінок надмірною кількістю ключових слів у спробі маніпулювати рейтингами пошуку. Однак це часто призводить до нерелевантного та погано написаного змісту для користувачів. Пошукові системи стали “розумнішими” у виявленні навантаження ключовими словами і карають сайти, які використовують цю практику.

Клоакінг: Клоакінг – це оманлива техніка, при якій різний контент показується пошуковим системам та користувачам. Наприклад, пошукова система може бачити один зміст, а користувачі інший. Однак пошукові системи постійно вдосконалюють свої алгоритми для розпізнавання та блокування веб-сайтів, які використовують клоакінг.

Ферми посилань: Ферми посилань включають створення штучних мереж веб-сайтів або веб-сторінок виключно з метою посилання на цільовий сайт. Ця маніпулятивна практика спрямована на обман пошукових систем, змушуючи їх сприймати цільовий сайт як популярніший і релевантніший, ніж він є насправді. Пошукові системи явно не схвалюють ці практики та часто карають сайти, які беруть участь у фермах посилань.

Невидимий текст: Прихований текст із полотном ключів — це класичний чорний капелюх. Ця техніка робить контент більш насиченим ключовими словами, ніж він є насправді. Однак пошукові системи стали вміло розпізнавати та карати сайти, які використовують невидимий текст.

Зверніть увагу! Прихований текст – це завжди ознака чорного SEO. У певних випадках це, навпаки, плюс. Наприклад, коли ви підвищуєте доступність сайту за допомогою атрибуту <alt> тега <img>, додаючи текстовий опис зображення.

Дорвеї (Doorway Pages): Це низькоякісні сторінки, оптимізовані для певних ключових слів, які містять незначний або нечитаний зміст, для залучення пошукового трафіку. Ці сторінки надають мінімальну цінність користувачам та вважаються неетичними пошуковими системами.

Ніша розробки дорвеїв поступово вмирає, але у видачі досі можна побачити такі проєкти. Іноді вони отримують доступ до трафіку, але профіт навряд чи буде тривалим. 

Як захистити веб-сайт від чорного SEO?

  1. Зосередьтеся на якісному контенті
  2. Дотримуйтесь рекомендацій пошукових систем
  3. Уникайте маніпулятивних тактик
  4. Робіть регулярний моніторинг

Ми не радимо використовувати заборонені методи просування. Тим паче, що значення black hat SEO сильно перебільшене. Сьогодні більшість цих методів не працює. А отже, краще зосередитися на створенні якісного контенту та використанні корисних інструментів просування сайту.

Galina Zalevska

Журналістка з 15-річним досвідом роботи у найкращих медіа. Вона бездоганно знає як генерувати ідеї, планувати та реалізовувати їх для досягнення маркетингових цілей. Для Галини створення контенту це не робота, а спосіб життя.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Хто вона королева криптовалюти OneCoin Доктор Ружа

Жінка, яка обманула увесь світ. Історія болгарки, яка вкрала псевдокриптовалюти OneCoin на 4,5 мільярди доларів. Хтось називає її криптокоролевою, хтось генійкою та бізнес вумен, а хтось шахрайкою та аферисткою. Хто ж вона насправді ця Доктор Ружа, яка заснувала криптовалюту OneCoin та куди поділись 4,5 мільярди? Хто така Доктор Ружа? Випускниця Оксфордського університету Ружа Ігнатова народилася в Болгарії, однак виросла в Німеччині. З дитинства Ігнатова мріяла стати мільйонеркою. Тому після закінчення факультету європейського права та отримання звання доктора жінка влаштувалася на роботу консультантом в міжнародну консалтингову компанію. Її кар'єра розвивалась дуже стрімко. чому сприяло знання різних мов – болгарської, російської, німецької та англійської. У 2014 році Ружа запустила криптовалюту OneCoin, через яку стала міжнародною аферисткою.   Запуск OneCoin і наслідки обману Довідка: OneCoin — це псевдокриптовалюта, яка зареєстрована в Болгарії. OneCoin рекламували як революційну криптовалюту, схожу на Bitcoin, але з покращеними характеристиками....
208
5хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали