Неабиякий резонанс в арбітражному світі викликало інтерв’ю на каналі Точка G із засновником команди “Traffic Devils” Олександром Слобоженком. Там Слобоженко заявив, що зараз почався кінець ери додатків, а саме відчутно це стало з вересня-початку жовтня 2023. За його словами “всі команди, які орієнтовані на сорси під Андроїд, а це означає 70-80% команд закриються, бо це не вивезуть”. Але при тому він не планує розпускати команду з розробки додатків, яка обходиться йому в 140К в місяць. Давайте розбиратися з причинами таких слів від публічного лідера арбітражу та вважати їх пруфом.
Арбітраж – це постійний шторм – чи це стосується ФБ, spy-сервісів, чи платформ додатків. Більшість команд, як і наша, вже звикли пристосовуватися до постійних змін. Ми завжди шукаємо нові способи диверсифікувати свої сорси та збільшувати ресурси, що значно зменшує шанси прогоріти та лише додає нових можливостей.
Тож що ж за апдейт вийшов на Google Play та чому він наробив шуму? Дана платформа стала більш сувора в апрувах нових додатків. Розберемо плюси та мінуси для арбітражного ком’юніті.
Почнемо з мінусів:
Що ж з приводу плюсів чи як можна сказати “сподівань”:
У контексті 2024 року Слобоженко зазначає, що ставки на трафік і прибуток від нього значно зменшилися. Він вважає, що це рік, коли воронка, до якої багато хто звик, втрачає свою ефективність і вже не забезпечує такого легкого заробітку, як раніше. Така поетапна стагнація трафіку свідчить про зміну у попиті та побудові бізнес-моделей.
Зміни в ринкових умовах, суворіші вимоги платформ і зростаюча конкуренція — це все робить бізнес у сфері мобільних додатків складнішим. А також вимагає від команд та їх власників готовності до адаптації. Проте, про повну смерть арбітражу інші колеги зі сфери не говорять. У тому ж інтерв’ю Дмитро Бєлянін – маркетолог, ех-СМО Parimatch International теж вказує на важливість адаптивності та побудови репутації для довгострокової перспективи.
Замість того, щоб сподіватися на швидкий успіх, розробники додатків повинні бути готові прикладати значних зусиль у пошук нових шляхів розвитку, фінансових втрат на тестування та впровадження та в цілому на вдосконалення своїх продуктів.
Віталій Сітовський – співзасновник та СЕО медіабаїнгової компанії Traffic Squad також говорить: “Аффілійна команда погано капіталізується, будемо відвертими. І щоб, наприклад, заробити і говорити про якусь капіталізацію, ти маєш створити екосистему для медіабаїнгу”.
Важливо розвивати стратегії довгострокового успіху, такі як побудова міцних відносин з користувачами, створення унікального та корисного контенту, а також постійне вдосконалення додатків на основі зворотного зв’язку від користувачів.
Крім того, командам і власникам додатків необхідно бути відкритими до новацій та готовими до ризику. Ринок постійно змінюється та вимагає постійного інноваційного мислення, а також здатності адаптуватися до нових тенденцій та технологій.
Висновком з цього слідує, що команди, які не адаптуються – швидко кікнуться з ринку. Відсоток таких команд може дійти до 80%. Таким чином, ринок заполонять титани, які будуть ставати лише потужнішими за рахунок утримання “на хвилі” прогресу та адаптації.
То все ж таки хто загнеться через 2 роки? А поки результати запеклої гонки за профітом залишаються відкритими, наша команда постійно зростає і ми не збираємось скидати оберти. Хто з нами?