10 професій, які в майбутньому може замінити ШІ

10 професій, які в майбутньому може замінити ШІ
0
197
7хв.

10 професій, які в майбутньому може замінити ШІ

10 професій, які в майбутньому може замінити ШІ

Штучний інтелект настільки стрімко розвивається, що з його допомогою можна швидко отримати відповіді на безліч питань, створити фото, обробити великі обсяги даних, проводити бізнес-аналіз, виявляти проблеми.Найближчим часом штучний інтелект ChatGPT зможе замінити по всьому світу як мінімум 300 мільйонів працівників, які займають 1016 професій. Про це пишеeconomist.com.

Працівники Amazon, які тестували ChatGPT, сказали, що він демонструє вражаючі навички у вирішенні завдань клієнтської підтримки та створенні навчальних матеріалів.

Business Insider провів дослідження, щоб скласти список професій, які найбільше ризикують бути заміненими на штучний інтелект (ШІ). Видання переконує, що ChatGPT може бути потужнішим, ніж ми коли-небудь уявляли.

У Google сказали, що теоретично вони розглядають можливість взяли на роботу цього бота як початкового кодера, якби він проходив співбесіду в їхній компанії.

За цими показниками технологічні компанії, такі як IBM та британський телекомунікаційний гігант BT Group, вже оголосили про скорочення персоналу.

Експертне дослідження від Goldman Sachs показало, що генеративні інструменти ШІ можуть фактично вплинути на 300 мільйонів робочих місць із повною зайнятістю у всьому світі.

Згідно з аналізом McKinsey, до 2030 року понад 12 мільйонів американців можуть змінити професію, щоб уникнути втрати робочих місць через автоматизацію процесів.

10 професій, які в майбутньому може замінити ШІ

Тож, які професії у майбутньому може замінити ШІ

  • Графічні дизайнери: Інструмент штучного інтелекту DALL-E за лічені секунди генерує зображення. Тому цей інструмент може суттєво вплинути на індустрію графічного дизайну.
  • Фінансові професії (аналітики, консультанти): аналітики ринку, фінансові аналітики, персональні фінансові консультанти та інші професії у сфері особистих фінансів, які потребують роботи з великими обсягами цифрових даних, можуть зазнати впливу штучного інтелекту.
  • Технологічні професії (програмісти, інженери-програмісти, аналітики даних): цілком можливо, що ChatGPT й подібні інструменти ШІ можуть заповнити деякі прогалини в найближчому майбутньому. Проте Одед Нетцер, професор Колумбійської бізнес-школи, вважає, що штучний інтелект допоможе програмістам, а не замінить їх. 
  • Вчителі: ШІ може навчати учнів за певними предметами, що ставить під питання роль вчителів. Разом з тим, завжди буде потреба у людському зв’язку, який супроводжується особистим навчанням.
  • Медіа-професії (реклама, створення контенту, технічні тексти, журналістика). ШІ добре читає і пише тексти, але поки що робить це з помилками. Однак у майбутньому ситуація покращиться і генеративні технології з легкістю аналізуватимуть та інтерпретуватимуть величезні обсяги інформації – з високим результатом.
  • Юридичні професії (помічники юристів): подібно до медіа-професій, ШІ може аналізувати великі стоси юридичних документів та готувати проєкти, що може вплинути на роботу, наприклад, помічників юристів та юрисконсультів.
  • Аналітики ринку: ШІ може добре аналізувати дані та прогнозувати тенденції, що автоматизує роботу аналітиків ринку.
  • Трейдери: певні професії на Уолл-стріт можуть бути під загрозою. В інвестбанках беруть на роботу випускників вишів, які потім два-три роки працюють як роботи, займаючись лише Excel-моделюванням. І для цього зовсім не потрібні люди, штучний інтелект може з цим впоратися.
  • Бухгалтери: ШІ вміє обробляти бухгалтерські дані, тому під загрозою може опинитися, зокрема, «інтелектуальна праця».
  • Агенти служби підтримки клієнтів: ШІ-чати вже зараз замінюють людей у службах підтримки клієнтів, і ця тенденція може посилитися.

Фахівці, які проводили дослідження, дійшли висновку, що 80% американців могли б перекласти 10% своїх обов’язків “на плечі” нейромережі, а 19% працівників можуть віддати нейронці половину своєї роботи.

Висновок

Однак у всьому машина поки що не може замінити людину.

У багатьох професіях, окрім мізків, велику роль відіграє людський фактор. Наприклад, вміння “зчитувати між рядками” емоції та почуття іншої людини, співчувати та входити в становище, врешті-решт, харизма – це якості, які притаманні лише людині з плоті та крові. І в деяких професіях вони незамінні. Хоча б у тій самій педагогічній діяльності, чи в медицині і навіть частково в юриспруденції.

Тому повністю замінити людину в жодній сфері ШІ поки що не зможе. Але при цьому він може взяти на себе більшу частину рутинної роботи і таким чином витіснити значну частину працівників-початківців.

Поділіться своєю думкою!

TOP