Хочете знайти нові ідеї, виявити слабкі сторони й уникнути помилок перед запуском рекламної кампанії в Google Ads? Проведіть глибокий аналіз конкурентів. Розповідаємо нижче з чого почати та перераховуємо всі важливі елементи:
Якщо у вас кілька рекламних акаунтів для різних товарів або послуг, навіть якщо вони належать до однієї категорії, необхідно проводити аналіз для кожного акаунта окремо. Це допоможе мінімізувати ризики блокування облікових записів Google Ads і покращити процес проходження модерації. Рекомендуємо використовувати агентські рекламні акаунти, які мають високий рівень довіри з боку Google, дає додаткові переваги.
Крім уже відомих конкурентів, існують і такі, про яких рекламодавець, вебмайстер або арбітражник можуть не здогадуватися. Дивіться глибше і враховуйте гравців з суміжних сфер. Знайти їх можна, використовуючи ключові запити, а також у розділі «Покупки». На додаток до цього, сторонні сервіси допоможуть зібрати дані про рекламні кампанії конкурентів.
Аналіз семантики інших рекламних оголошень здатний збільшити ефективність реклами та вкладених коштів, скоротити витрати на кампанію і виявити нерелевантні ключові слова. Планувальник ключових слів дає змогу:
Як використовувати інструмент:
Редагування семантичного ядра можна здійснити в панелі «Уточнити ключові слова», де пошукові запити розбиваються за категоріями або фільтруються.
На відміну від Facebook, Google не надає доступ до інструменту «Бібліотека реклами». Однак, ви все одно можете вивчити оголошення в ніші, яка вас цікавить. Наприклад, вбивши в пошуковий рядок запит «купити велосипед». У верхніх результатах пошуку з’являться рекламні оголошення. Щоб дізнатися більше про будь-яке з них, клацніть по перевернутому трикутнику або трьом вертикальним крапкам поруч із написом «реклама» і URL-адресою.
У вікні «Центр управління рекламою», що відкрилося, прокрутіть униз і знайдіть розділ «Переглянути інші оголошення, розміщені цим рекламодавцем на сайтах і в застосунках Google». Тут можна побачити і проаналізувати, скільки рекламних оголошень, у яких країнах, якого формату і за який час цей рекламодавець розмістив у Google Ads. Наприклад, можна подивитись рекламу, яка показувалась виключно у Великій Британії у червні минулого року.
Також зверніть увагу на кількість і зовнішній вигляд заголовків та описів оголошень для десктопної та мобільної версії, їхню релевантність і розширення. Що більше розширень і рекламного тексту, то вища ймовірність збільшення CTR. Розглянемо на прикладі запиту «детейлінг автомобіля».
Щоб оцінити вартість продукції або послуг конкурентів, використовуйте звіт у Merchant Center. Цей інструмент надає дані про середню ціну та вартість товарів за певний період. Для доступу до звіту необхідно брати участь у програмі «Тенденції ринку», а знайти його можна в розділі «Розвиток акаунта» під вкладкою «Конкурентоспроможність ціни».
Дослідження УТП є важливим етапом. Проаналізуйте рекламні тексти, уточнення та переваги, швидкі посилання, умови, ціни, терміни доставки, знижки та програми лояльності, а також наявність підтримки. Цілодобова підтримка та швидкі відповіді на запити сприяють збільшенню клієнтської бази. Уникайте таких фраз, як «широкий вибір», «великий асортимент», «швидка доставка». Краще використовувати конкретні дані: «понад 4000 позицій», «ціни від $500», «доставка на наступний день». Не копіюйте пропозиції конкурентів, а створюйте свої унікальні варіанти. Наприклад, якщо ваші товари дорожчі, робіть акцент на якості або бренді. Тестуйте різні підходи, а для роботи з рекламою в сірих вертикалях веб-майстрам і арбітражникам рекомендуємо використовувати агентські рекламні акаунти Google Ads.
Вивчення рекламних стратегій конкурентів та ефективне використання надійних агентських акаунтів для тестування та налаштування різних рекламних кампаній без ризику блокувань дасть змогу виявити як сильні, так і слабкі сторони рекламних оголошень. Це допоможе у створенні високоякісних рекламних матеріалів і забезпечить максимальну кількість конверсій. Успіхів!