Все, що треба знати про створення анкор-посилання

Все, що треба знати про створення анкор-посилання
0
183
7хв.

Анкор посилань. Розбираємось що це таке, які бувають види та як з ними працювати.

Все, що треба знати про створення анкор-посилання

Анкор (від англ. Anchor – якір, прив’язка) – це текст посилання, який розташовується між відкриваючим тегом і закриваючим тегом. Всі сайти в Інтернеті пов’язані між собою великою павутиною посилань, представлених у вигляді: <a href =”адрес сайту”> текст посилання </ a>. Фраза “текст посилання” і називається анкором.

Основні типи анкор посилань:

  1. Вказувальні. Гіперпосилання, що чітко вказують на те, що існує інше джерело інформації. Вони можуть містити окремі слова або органічні фрази.
  2. Безанкорні посилання. Тексти цих лінків не містять ключових фраз і можуть включати нетематичний опис. Такий підхід виглядає природним, оскільки зазвичай використовують такі гіперпосилання.
  3. Комерційні. Складаються з комбінації тематичних слів та ключових фраз, але включають комерційні терміни. Наприклад, “замовити крауд-посилання”. 
  4. Брендові. Вони включають у себе назву компанії або продукту. Це ефективний спосіб звертати увагу до бренду.

Важливо, що всі ці анкори спрямовують на одну сторінку, а їхнє використання повинно враховувати вимоги природності та унікальності.

Як анкори впливають на ранжування сайту у пошуковій видачі?

Google обробляє анкори, щоб зрозуміти контекст посилання та визначити його релевантність, що у свою чергу стає серйозним фактором ранжування. В Google це прокоментували так: 

«Більшість пошукових систем пов’язують текст посилання на сторінці, на якій вона знаходиться. Крім того, ми зв’язуємо його зі сторінкою, на яку вказує посилання. Це дає кілька переваг. По-перше, анкори часто надають точніший опис веб-сторінок, ніж самі сторінки. По-друге, вони можуть існувати для документів, які не можуть бути проіндексовані пошуковою системою на основі тексту, наприклад, зображень, програм та баз даних.»

Отже, коректна постановка анкорів допоможе пошуковим системам визначити тематику сторінки і тим самим дозволить підняти її у видачі за необхідними запитами, а це призведе до збільшення відвідувачів.

Все, що треба знати про створення анкор-посилання

Роль анкор-листа в SEO

Правильний анкор лист відіграє важливу роль в успішній SEO-стратегії:

  1. Добре підібрані анкорні тексти роблять посилання більш зрозумілими і привабливими для користувачів, підвищуючи ймовірність переходу на ваш сайт.
  2. Анкорні тексти надають пошуковим системам контекстуальну інформацію про зміст сторінки, на яку веде посилання. Це допомагає пошуковим системам краще зрозуміти релевантність сторінки певним ключовим словам і фразам.
  3. Анкорні посилання з високоякісних і авторитетних донорів можуть підвищити авторитетність вашого сайту в очах пошукових систем.
  4. Правильно оптимізовані анкорні посилання можуть допомогти вашому сайту ранжуватися вище в результатах пошуку за відповідними запитами.
  5. Правильно використаний текст посилання допомагає зв’язувати сторінки вашого сайту одна з одною, полегшуючи навігацію для користувачів і пошукових систем.

Як правильно скласти анкор? Вимоги до написання

Щоб пошукові системи не вважали посилання спамом, анкор потрібно правильно скласти за наступними правилами: 

  • Кількість анкорів. Анкор з одним і тим же текстом не принесе користі. Також враховується і співвідношення розбавлених анкорів з нерозбавленими: 80-85% до 20-25%. Наприклад, для анкора «купити машину» можна додати такі анкори, як «купити стару машину», «купити недорогу машину», «купити німецьку машину» і т.д.
  • Читабельність. Анкор обов’язково має нести смислове навантаження. Наприклад, “Купити авто в Києві дешево” швидше за все, буде забракований вебмастером, а пошуковою системою прийнятий за спам.
  • Тематичність. Посилання з анкорним текстом «купити машину» не повинно розміщуватися на сайті, присвяченому питанням релігії. Хоча багато оптимізаторів досі нехтують тематичністю при купівлі посилань.
  • Грамотність. Наявністьграматичних чи пунктуаційних помилок – зайвий привід відмовити в розміщенні посилання. Також, бажано відмовитись від повторів ключових слів. Посилання з анкором «купити машину, купити машину», ймовірно, не буде розміщене, а сам інтернет-ресурс через таке посилання ризикує потрапити в black-лист вебмастера.
  • Унікальність. Анкори мають відрізнятися один від одного, часто вони можуть склеюватись (оптимізатори часто називають даний процес «склеюванням посилань») однакові посилання в одне, тим самим ефективність розкрутки сайту суттєво знижується. 

Грамотно написати анкор можуть або самі оптимізатори, або копірайтери, яких можна найняти у нашій агенції чи на онлайн-біржах.

Висновок

Отже,коректно складені анкори мають велике значення для пошукової оптимізації в якості сигналів ранжування, що підтверджено досвідом SEO-фахівців та рекомендаціями Google. Тому при розробці стратегії з побудови посилань не варто нехтувати створенням анкор-профілю сайту, що просувається. Адже добре підібрані анкори і грамотно написаний текст – це вже великий крок для успішного просування сайту.

Поділіться своєю думкою!

TOP