Що таке траст сайту, як його дізнатися та підвищити.
Кожен власник сайту зацікавлений, щоб у користувачів виникала довіра під час відвідування ресурсу. Але щоб просувати сайт та отримувати трафік, необхідно отримати довіру ще й пошукових систем. Ця довіра і називається траст сайту.
Траст сайту – це невимірний показник, який безпосередньо впливає на пошукове просування. Іншими словами – це довіра пошукачів до вашого сайту. Якщо пошуковик вважає ваш сайт трастовим, то внутрішні сторінки даного сайту швидше виявляться в ТОПі видачі.
Трастовість присвоюється пошуковими системами тільки домену, а не окремо внутрішнім сторінкам сайту. Для прикладу, візьмемо тільки що створену сторінку в Вікіпедії – вона майже відразу може потрапити в ТОП видачі по конкурентних запитах, лише при згадці даних ключів в тексті або назві статті. Якщо ж ця сторінка була створена на іншому домені (з більш низьким трастом, то вона б не потрапила в ТОП практично ніколи). Є багато різних критеріїв, які впливають на рівень довіри пошукових систем.
- Кількість вихідних посилань. Коли у сайту вихідних посилань більше, ніж вхідних, це викликає підозри у пошукових систем, і вони можуть прийняти його за сайт, який масово продає посилання, а це грубе порушення правил.
- Помірна кількість реклами. Сайти з масовим рекламним контентом, який переважає над органічним, знецінюються в очах пошукових систем.
- Вік домену. Є важливим фактором, який може вказувати на серйозність сайту. Пошукові системи більше довіряють доменам із великою історією.
- Кількість та якість зворотних посилань. Чим більше якісних сайтів посилається на домен, тим краще ранжування. Окрім наявності беклінків також відіграють роль анкори, контент і сторінка, де було розміщено посилання.
- Доменна зона. Сайти, розміщені на безкоштовних доменних зонах, викликають менше довіри у пошукових систем. Доменні зони, що рекомендуються: .ua, com, .org, .net.
- Помірна кількість реклами. Сайти з масовим рекламним контентом, який переважає над органічним, знецінюються в очах пошукових систем.
- Відсутність спаму. Сама по собі зрозуміла вимога. Спам може мати різні форми: поряд з неприродним приростом зворотних посилань спамом вважається надмірне використання ключових слів у контенті.
Як підвищити траст сайту
Найголовнішим фактором для підвищення трасту сайту є час. Чим довше сайт знаходиться в індексі, без критичних проблем і при цьому з правильною оптимізацією, тим краще. Також слід розуміти, що просто вік сайту значно не підвищить траст. Потрібно сприяти цьому – стабільно і, найголовніше, плавно нарощувати зростання.
Для підвищення трасту необхідно постійно стежити за наступними показниками:
- Постійна доступність для користувачів і пошукових роботів. Якщо сайт періодично недоступний, то про довіру з боку пошукових систем мови бути не може.
- Унікальність контенту. Тексти, які розміщені на сайті, повинні бути хорошої якості та унікальні – тільки так ви можете заслужити гарну репутацію від пошукових систем. Перед розміщенням статті необхідно перевірити її на унікальність і заспамленість.
- Якісна посилальна маса. Не варто купувати посилання на сторонніх ресурсах сумнівної якості – користі це не принесе ніякої, а в гіршому випадку ще й піде в мінус вашому сайту. Краще придбати менше посилань з хорошими показниками.
- Зручний інтерфейс сайту. Унікальний, зручний і адаптивний дизайн сайту сприяє покращенню поведінкових факторів, що теж дуже позитивно позначається на трасті.
Висновок
Отже,траст ресурсу важливий для успішного ранжування в пошукових системах, тому потрібно прагнути максимально покращувати проект, підвищуючи його якість. Високотрастові ресурси – швидкі, функціональні, наповнені об’ємним, інформативним та унікальним контентом та не містять технічних помилок. Важливо, щоб контент створювали кваліфіковані спеціалісти із підтвердженим рівнем експертності. Перевірка трасту сайтів за допомогою онлайн-інструментів допоможе виявити проблеми на власному ресурсі та відібрати якісні сайти для розміщення посилань.