Що таке фродовий трафік та як йому запобігти

Що таке фродовий трафік та як йому запобігти
0
0
203
7хв.

Фродовий трафік, який також називають ботовим трафіком, полягає в генерації відвідувань сайту не справжніми користувачами, а автоматизованими програмами. Фрод створює проблеми як для рекламодавців, так і для афіліата. Він підриває довіру рекла до веба, погіршує позиції офера у видачі, витрачає час та гроші медіабайера.

Фродовий трафік в арбітражі має аморальний та шкідливий вплив на всю спільноту арбітражу, оскільки використання фродового трафіку для досягнення ключових показників ефективності рекламодавців створює серйозні виклики.

Для протидії фроду сайти та партнерки впроваджують системи антифроду, налагоджують рекламні кампанії та створюють оновлені блек та вайтлісти. Часом до блеклісту щодня додають кілька платформ: портали можуть обманювати як веба, так і рекла, привертаючи на посилання арбітражника ботований трафік.

Ми розглянемо, як відрізнити фрод від активності реальних користувачів, вирішимо питання про системи антифроду і пояснимо, як правильно складати блеклісти, аби не відрізати потенційно цінний трафік.

Яким буває фрод у рекламних мережах

Що таке фродовий трафік та як йому запобігти

Фрод – це завжди мотивований трафік. Площадки, які займаються фродом, залучають несправжніх зацікавлених користувачів. Зазвичай це:

  • Боти, налаштовані на виконання певних дій;
  • Користувачі, які стимульовані натиснути на рекламу для отримання коштів чи бонусів.

Мотивований трафік поділяється на численні підтипи, які залежать від способу оплати та необхідної цільової дії.

Click-фрод — що таке фальшиві кліки по рекламі? Це найпоширеніший тип бот-трафіку з боку площадок;

SDK-фрод — підроблені завантаження додатків завдяки фіктивним доменам. Створюється спеціальний додаток, який залучає ботів на сторінку в Google Play або AppStore та генерує несправжні завантаження.

Lead-фрод — боти імітують реальний інтерес до продукту, перетворюючись на фіктивні «ліди». Зазвичай застосовується при оплаті за моделлю CPL.

Conversion-фрод — бот намагається імітувати виконання цільової дії. Це найскладніший та найнебезпечніший тип фрода, який псує взаємини між реклом і вебом, вебом та партнеркою. Часто недобросовісні веби використовували програмне забезпечення для створення таких ботів і відправляли їх на сайт рекла, що призводило до серйозних фінансових втрат.

Існують й інші види фрода, від підміни веб-сайтів до редіректа, але тут ми не будемо їх розглядати, оскільки вони слабко пов’язані з клік-фродом із пуш-мереж. Такий тип фрода більше за все б’є по кишені арбітражників: навіть якщо бот нічого не зробив на сторінці рекла, веб все одно платить гроші за фальшивий клік.

Шляхи подолання клік-фроду

Що таке фродовий трафік та як йому запобігти

Для ефективної боротьби з клік-фродом важливо обрати якісну рекламну площадку, використовувати трекер, блеклісти та забезпечити детальний аналіз.

Існують різні інструменти та платформи для роботи з IP-фільтрацією, відстеженням кліків та багатокористувацьким доступом, що допомагають маркетологам ефективно керувати рекламними кампаніями.

Рекламна мережа

Не поспішайте вибирати першу зустрічну рекламну мережу. Варто детально проаналізувати її репутацію, можливості, цінові пропозиції, аудиторію, щоденні охоплення, відгуки та публікації від самої мережі, частоту згадок у партнерських програмах. Найкращим рішенням буде провести таке дослідження, замість того, щоб лише спиратися на відгуки та інформацію від самої мережі.

Чому вибір рекламної мережі має таке значення? Мережі, які піклуються про свою репутацію, самі формують списки надійних та сумнівних сайтів. Вони відкидають більшість фродових майданчиків, щоденно моніторять довірені ресурси та оновлюють їхній список. Надійна рекламна мережа на 95% вирішує проблему фрода.

Крім того, для виявлення фродового трафіку потрібно мати з чим порівнювати. Аналіз джерел трафіку, таких як партнери, колеги та користувачі, є важливим для виявлення фродового та небажаного трафіку. Немає такого ПЗ, яке змусить ботів утриматися від кліку за вашим посиланням. Ви не можете встановити це ПЗ перед початком рекламної кампанії та забути про проблеми. Для цього потрібно провести хоча б одну кампанію до утримання. Якщо це зробити через рекламну мережу з чистою репутацією, ризик втрати грошей буде значно менший.

Трекер

Після завершення рекламної кампанії важливо проаналізувати її результати. У цьому допомагають трекери. Звичайні системи антифроду не підходять.

У різних вертикалях афілійованого маркетингу, таких як дорослий контент, азартні ігри, ставки, розіграші та фізичні продукти, джерела трафіку можуть значно відрізнятися, що створює певні виклики.

Цей інструмент для стеження дозволяє не лише виявити джерело трафіку та загальні показники, такі як CR та ROI. Вони надають комплексні можливості для глибокого аналізу: ви дізнаєтесь про джерела кліків, поведінку користувачів, їхні IP-адреси та час перебування на сайті.

Аналітика

Після зупинки рекламної кампанії ви отримаєте проміжні результати. Щоб ідентифікувати фрод, важливо спостерігати за поведінкою реальних користувачів. Що це, наприклад, використання клоакінг-сервісів у суворих рекламних середовищах, таких як Facebook і Google, для просування азартних ігор та ставок.

Відрізнити справжніх від фейкових користувачів не так важко. Можливості трекера допоможуть вам зрозуміти, як відвідувач поводився на сайті: скільки часу провів на ньому, чи дійшов до кінця сторінки, як швидко він виконав цільову дію та чи виконав її взагалі. Ці параметри унікальні і залежать від вашої рекламної кампанії, оферу, креативу, лендінгу, гео тощо. Зазвичай через аналітику шукають вдалі комбінації, але в боротьбі з фродом це особливо важливо.

Блеклісти

Функціонал створення блеклістів є як у рекламних мережах, так і в трекерах.

Блекліст – це список нетрастових для нашого оффера сайтів, які не приносять CR, негативно впливають на ROI і женуть нам паршивий трафік. У відповідь на нього створюється вайтліст, на яких ми прагнемо підвищити активність рекламних крео. Незважаючи на користь вайтлістів, основну роль у протидії фроду відіграє блекліст.

За допомогою трекера неможливо заблокувати трафік з конкретної платформи. Проте трекер визначає, які платформи слід виключити, формує їхні назви та посилання і вносить їх у спеціальний список, який потім передається до рекламної мережі. Рекламна мережа, в свою чергу, додає ці платформи до блеклисту, щоб на них не демонструвалася ваша реклама.

Однак це вся можливість трекера. Більш ефективно звернутися безпосередньо до рекламної мережі або рекла перед наступним розміщенням оголошень і передати їм блеклісти, щоб запобігти розміщенню вашого оффера на фрод платформах.

Висновок

Для ефективної боротьби з фродом важливо мати надійну рекламну мережу, трекери, регулярний аналіз та акуратно підготовлені блеклістів, а також інші інструменти, такі як аналітичні інструменти для розрахунку кліків, CR, CTR, різні варіанти фільтрації та багатокористувацький режим. Фрод зачіпає інтереси як веба, так і рекла. Співпрацюючи безпосередньо з реклами, не соромтеся піднімати це питання. Демонструйте ваш блеклист, обґрунтовуючи його даними з аналізу. Таким чином, рекламодавець у майбутньому включить платформи з фальшивим трафіком у свій блеклист, і вам не доведеться повторювати цю роботу при зміні рекламної мережі.

Lead Panda

Матеріал редакції Lead Panda Media. Аналіз ринку, корисна вижимка, цікаві інсайти.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Методи ефективної оптимізації SEO-текстів

У процесі SEO-вдосконалення важливим завданням є створення контенту, який задовольняє вимогам пошуковиків і одночасно пропонує корисну інформацію для користувачів. Проте, прагнучи досягнути високого рейтингу та видимості, багато авторів зіштовхуються з проблемою перенасичення тексту ключовими словами. У цій статті ми розглянемо, як перевірити SEO текст на перенасичення ключовими словами та визначити оптимальну їх концентрацію, а також ознайомимо вас з порадами та інструментами для цього. Як перевірити текст на переспам Одним з ключових етапів написання SEO-текстів є перевірка на переспам. Переспам — це надмірне використання ключових слів, що може негативно вплинути на позиції сторінки в рейтингах пошукових систем. Але як зрозуміти, що у тексті забагато ключових слів? Спочатку варто скористатися інструментами для аналізу щільності ключових слів, які допоможуть з'ясувати частоту їх вживання у тексті та рівень їхньої домінування у контенті. Серед інструментів можна використовувати Semrush, Ahrefs, Moz тощо. Також існують ручні методи...
171
5хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали