Редирект — що це і навіщо його використовують

Редирект — що це і навіщо його використовують
0
188
6хв.

Що таке редирект, якими вони бувають і навіщо їх використовувати.

Редирект — що це і навіщо його використовують

Редиректи не тільки спрощують навігацію сайтом, а й впливають на його видимість у пошукових системах. Уміння вибрати правильний тип редиректу і налаштувати його – це майстерність, яка дає змогу SEO-фахівцям гнучко керувати веб-ресурсом і підвищувати його результативність. Адже правильно налаштовані редиректи допоможуть зберегти посилання на сайт, не втратити відвідувачів, поліпшити ранжування в пошуковій видачі та отримати конкурентну перевагу.

Що таке редирект?

Редирект (перенаправлення) — автоматична переадресація користувача на URL, відмінну від спочатку запитаного. Якщо внутрішній редирект налаштований коректно, процес перенаправлення залишається непоміченим.

Переадресація може бути виконано на рівні веб-сервера, коли він отримує запит від користувача, або на рівні коду сторінки, коли скрипт веб-сторінки відправляє запит на перенаправлення  користувача.

Як це працює?

Припустимо, користувач (браузер) звертається до сторінки за адресою https://inweb.ua/seo, а сервер сайту віддає користувачеві код відповіді 301 і перенаправляє на інший документ — https://inweb.ua/seo/, оскільки таке встановлене правило.

 Які ж бувають методи переадресації?

В залежності від цілей переадресації використовуються різноманітні методи перенаправлення, кожний з яких має свої особливості.

  1. Редирект (Redirect) – це метод, який забезпечує автоматичне переадресацію користувача з одного URL-адреси на інший. У редиректах є різні типи – 301, 302, 307, які вказують на різні види перенаправлення.
  2. Canonical Links – HTML-тег, що вказує пошуковим ботам на основний URL-адрес сторінки, який має бути індексований пошуковими системами. Канонічні посилання можуть бути корисними, коли на сайті є дублікати сторінок з різними URL-адресами, і допомагають уникнути дублювання контенту та покращити SEO.
  3. JavaScript Redirect – цей метод використовує JavaScript для перенаправлення користувача на інший URL-адрес. Цей метод може бути корисним для переадресації користувача після заповнення форми або після виконання певних дій на сторінці, але може бути блокований браузерами з причин безпеки.
  4. Meta Refresh – використовує тег HTML <meta> для автоматичного перенаправлення користувача на нову сторінку. Це може бути корисним, наприклад, при автоматичному оновленні сторінки після певного часу. Проте, цей метод має деякі недоліки, такі як незручність для користувачів і погіршення SEO, оскільки пошукові системи можуть сприймати це як шахрайство.
  5. Meta Refresh – використовує тег HTML <meta> для автоматичного перенаправлення користувача на нову сторінку. Це може бути корисним, наприклад, при автоматичному оновленні сторінки після певного часу. Проте, цей метод має деякі недоліки, такі як незручність для користувачів і погіршення SEO, оскільки пошукові системи можуть сприймати це як шахрайство.

Детальніше розглянемо метод Redirect, який важливий для пошукової оптимізації з точки зору збереження ваги та позиції сторінки, а отже, і органічного трафіку.

Редирект — що це і навіщо його використовують

Коли використовують редиректи?

Редирект зі сторінки на сторінку – це направлення на актуальний розділ, якщо за старою URL-адресою він недоступний, тобто переадресація сторінки.

З точки зору SEO, перенаправлення дуже важливі, адже якщо поміняти URL-адресу на сторінці без 301 редиректу – втратимо трафік і позиції.

Приклади використання редиректів:

  • Зміна адреси сайту або сторінки
  • Видалення категорії або розділу сайту
  • Перенаправлення користувачів на мобільну версію сайту
  • Перенаправлення з http на https
  • Склеювання або заміна доменного імені
  • Зміна CMS
  • Видалення дублів сторінок, коли проблему не можна вирішити іншим методом. 

Редирект — що це і навіщо його використовують

Які бувають ланцюжки редиректів

Що це і чому це погано?

Ланцюжок редиректів — це перенаправлення не в один, а більше, ніж у 2 кроки. Фахівці сперечаються про їхню шкідливість: не дуже шкідливими називають до 5 переходів, оскільки пошукові роботи здатні по них перейти.

  • Для ефективного просування сайту ланцюжків не має бути на сайті взагалі. Ланцюжок редиректів може призвести до циклічного редиректу, якщо його некоректно налаштувати. І це негативно позначиться на пошуковій видачі. Причиною появи ланцюжків переходів та циклічного перенаправлення може бути зараження вірусами. Пошукові системи можуть вважати ваш сайт небезпечним для користувачів та перешкоджати відвідуванню.

Висновок

Застосування редиректів в SEO оптимізації, за умови правильного налаштування, сприяє збереженню та росту позицій сайту. Періодичні перевірки веб-сайту та усунення проблем з перенаправленнями, битими посиланнями, тощо,  допомагає покращенню користувацького досвіду та якості індексації сайту а, отже, підвищенню відвідуваності.

В той же час, некоректні налаштування редиректів призводять до погіршень в якості пошукової оптимізації та роботі веб-ресурсу взагалі, а виправлення можуть коштувати великої кількості ресурсів і часу. Отже, за відсутності достатнього досвіду, рекомендуємо довірити налаштування переадресації експертам: програмістам та SEO-оптимізаторам.

Поділіться своєю думкою!

TOP