Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.
На зв’язку партнерська програма Traffic Cake. Ми є прямим рекламодавцем казино Winnita та VOX, давно працюємо на ринку і маємо великий досвід співпраці з SEO-трафіком. Тому нам точно є чим поділитись і сьогодні ми розглянемо підводні камені використання ШІ при генерації текстів для ваших SEO-сайтів.
Сама по собі тема не нова, багато досвідчених SEO-спеціалістів обговорюють це питання ще з запуску ChatGPT. Тоді більшість арбітражників зраділи новому софту, адже потенційно він міг значно спростити роботу над текстами, збиранням ключів, парсингом заголовків і так далі. І звісно, певною мірою ШІ перебрав на себе виконання деяких задач, проте довіритись йому повністю поки важко, адже тексти згенеровані тим самим GPT сильно відрізняються від авторського, “людського” контенту.
З досвіду скажемо, що багато новачків, якщо не абсолютно всі, припускаються однієї помилки – щоб зекономити час та гроші вони генерують текст для лендів через ChatGPT. Здавалося б, ось вона золота жила! Просто вкидуєш пару промптів з голови і текст для сайту готовий. Просто виділяєш, CTRL+C, CTRL+V і готово. Можна хоч сто штук за один день штампувати!
Проте, так це не працює. І з досвідом бачимо, що сайти, тексти для яких генерував ChatGPT, ранжуються значно гірше (якщо взагалі ранжуться). Пошукові системи, за чутками, люблять авторський, оригінальний контент з експертизою в тематиці тексту. А вже написаний текст людиною чи ШІ – той самий Google розпізнає за секунди. В інтернеті вже є купа детекторів, які здатні визначити відсоток тексту, написаного штучним інтелектом. Ви думаєте, що така велика корпорація, як Google, досі не навчилася цього робити?
Так, ми знаємо, що вже є сервіси типу Humanizer, які перепишуть текст, створений штучним інтелектом, і зроблять його більш наближеним до людського стилю написання. Але це не точно… І не завжди спрацьовує… І надто морочливо, чесно кажучи.
В ідеалі – заплатити копірайтеру. В мережі є купа фріланс бірж (Fiverr, наприклад), де ви можете знайти копірайтера не за всі гроші світу. Перевага в тому, що там сидять саме носії мови, що проживають в необхідному для вас ГЕО та знають як впливати на локальну аудиторію.
Ціни, звісно, дуже різні, хороший копірайт стартує від 5 євро за 1000 знаків, але все пізнається з досвідом. Знайти хорошого копірайтера можна лише методом спроб та помилок.
Варто зазначити, що навіть якщо ви користуєтесь послугами копірайтера, вам все-одно доведеться поставити йому грамотне ТЗ. Для цього вам потрібно описати головну тему тексту, зібрати пошукові ключі, спарсити заголовки з інших сайтів, дати копірайтеру референси та прописати вимоги по розміру. Тож ви наче і економите час на написанні тексту самостійно, проте все-одно вкладаєте в це свій час.
На початку це може займати багато часу, проте пізніше, коли у вас вже буде досвід написання ТЗ, процес йтиме значно швидше.
Розуміємо, на старті своєї діяльності хочеться інвестувати по мінімуму. Тут теж є декілька варіантів:
Якщо ви – носій мови на якій розробляється сайт, ви, звісно ж, можете підготувати текст самостійно. Для цього відберіть пошукові ключі, наприклад через Google Ads Planner, продивіться сайти конкурентів (Ahrefs, Semrush), проаналізуйте ключі по яким вони просуваються та оберіть для себе найцікавіші варіанти (НЧ чи ВЧ). Далі можете спарсити заголовки через Web ToolBox та переробити їх під себе, нічого кримінального в цьому немає. Важливо! Саме переробити, а не просто скопіювати та забрати на свій сайт. Парсинг потрібен вам лише для прикладу та розуміння на що орієнтуватись при написанні H1, H2 і так далі.
Після цього ви можете віддати текст на редактуру на тій же біржі, або скористатись ШІ для редагування тексту та вияву помилок. Звісно, якщо економите, то цей пункт ми пропускаємо. Тоді можете вважати свій текст готовим, а його якість та оцінку від гугла зможете перевірити вже з часом.
Якщо ви не носій мови, то швидше за все взагалі не зрозумієте ні слова в готовому тексті від ШІ. Брати цей сирий текст і кидати на лендинг – це дуже ризикована затія, тому краще віддати текст на вичитку людині, що розуміє написані штучним інтелектом “ієрогліфи”.
Переважно редагування коштує дешевше ніж написання тексту з нуля, тож це також непоганий варіант співпраці. Єдине – вам все одно доведеться вкласти свій час в написання детального ТЗ, наприклад: які ключі необхідно точно залишити, які можна перефразувати і так далі.
Нині вже існує багато детекторів штучного інтелекту, тож текст написаний ChatGPT розпізнати не складно. Редактор зможе вирішити дану проблему, переписавши текст під людську натуру. Проте не забудьте при отриманні готового тексту перевірити його через сервіс по типу originality.ai на плагіат та ймовірність написання штучним інтелектом.
Тобто половину тексту згенерувати через ШІ, а половину замовити в копірайтера. Багато сеошників юзають саме цей спосіб, адже гугл наврядчи орієнтується на увесь текст на сайті при ранжуванні, а так ви зможете трішки зекономити на послугах копірайтера.
Ну, це максимально самостійний спосіб роботи над текстом. Проте не сказати, що найпростіший. Тут план дій буде наступним:
На скільки третій спосіб простіший – вирішувати вам. Нагадаємо, що ми рекомендуємо замовляти текст в нейтіва, адже так ви отримаєте більше гарантій його якості, ніж від сервісів ШІ.
І так, у нас справді були кейси, коли SEO-спеціаліст просто копіював текст з ChatGPT, вставляв його куплений дроп і отримував перші позиції в гуглі через місяць. Проте це лотерея і якщо ви не хочете втратити дроп, або зі старту закопати новорег та витрачені на нього гроші – краще перестрахуватись.
У випадку, якщо ви замовите якісний професійний текст, а сайт не отримає бажаних позицій, ви хоча б знатимете, що проблема не в тексті. Тоді буде простіше шукати помилки в просуванні та покращувати позиції в рейтингу.
Висновок елементарний – пишіть тексти вручну, а краще довіряйте це навченому та обізнаному в темі копірайтеру. Або хоча б розбавляйте, щоб більша частина тексту була написана людиною. Так у вас більше шансів, що сайт сподобається Google і вийде в топ.
Реєструйтесь у прямого рекламодавця Traffic Cake – ми дамо найкращі ставки під ваш SEO-трафік!
Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.