На що впливає лінкбілдінг? Як наростити тисячі нових посилань та налаштувати на 100% віддачу.
Почнемо з основ: що таке лінк? Головне у лінкбілдінгу — це посилання (link), тобто рядок в розмітці HTML, що виконує при кліці перехід на ту сторінку, з якої вона пов’язана. Це своєрідна валюта у світі просування, яка допомагає заробити авторитет та вийти у топ видачі.
А от лінкбілдінг — процес отримання посилань (беклінків) на сайт. Завдяки йому поступово будується посилальний профіль сайту. Масу з посилань аналізують роботи пошукових систем, і що більше посилань з авторитетних та релевантних майданчиків ведуть на ваш сайт, то вище ви будете ранжуватися в пошуковій видачі.
Google ставиться з підозрою до майданчиків без зовнішніх посилань. Адже коли користувачі знаходять щось корисне — вони рекомендують його іншим.
Процес нарощування профілю посилання є основою такого важливого етапу SEO, як зовнішня оптимізація. Розміщені на інших ресурсах лінки дозволяють залучити до ресурсу пошукача. Чим їх більше і якісніше, тим більш авторитетним має вигляд сайт «в очах» Google.
Ключова мета лінкбілдера — знайти ресурси, які мають органічний трафік, а також є авторитетними та відкритими до співпраці. Найперше рекомендуємо звертати увагу на блоги та інформаційні сайти, які мають відповідну до вашого проєкту тематику. Наприклад, якщо ви маєте інтернет-магазин меблів, то цікавими можуть бути сайти про дизайн, посуд або текстиль. Співпраця буде корисною та результативною як для вас, так і для цих майданчиків.
SEO купівля посилань потрібна вам в тому випадку, якщо ви:
Порада – лінкбілдінг варто долучити до кожного бренду, який просуває себе за допомогою онлайн-ресурсів.
Вони походять з авторитетних і релевантних джерел, отримані природним шляхом і мають потенціал для залучення цінного трафіку на сайт.
Вартість посилання на різних майданчиках залежить від багатьох факторів:
Це може бути авторитетність та репутація сайту, на якому воно розміщується. Також високий рівень трафіку та видимість сайту в пошуковій системі. Дуже важливе місце розташування посилання на сайті, адже може впливати на його ціну. Наприклад, посилання з головної сторінки мають більшу вагу, ніж посилання з контенту або футеру. Ну і звичайно ніша сайту, для якого розміщується посилання. Для онлайн-казино, ресурсів про криптовалюти або кредити ціни на розміщення будуть вищими через більшу конкуренцію та величезний попит на посилання в цих сферах.
Порада: Не радимо нарощувати посилальну масу простою закупівлею посилань на біржах. Такий підхід не дасть відчутного результату, адже важлива не тільки кількість лінків, але і їх якість. Навпаки, масова закупівля активно фільтрується пошуковими системами і при такій стратегії ви можете потрапити під санкції пошукових систем. Просування за допомогою вічних посилань, прописаних вручну, на авторитетному ресурсі з використанням правильно обраних анкоров — це оптимальний спосіб наростити якісну посилальну масу.
Тож ви довели, що SEO лінкбілдинг — дуже ефективний, однак непростий інструмент, який охоплює значно більше нюансів, ніж просто закупку посилань. Потрібно ретельно обирати контент і сайти-донори, слідкувати за оновленнями пошукової системи та чітко дотримуватися її правил, відстежувати трафік та правильно трактувати зміни. Лінкбілдинг можна і потрібно використовувати для виведення сайту на топові позиції в Google.