Google втрачає довіру

Google втрачає довіру
1
0
181
5хв.

Google втрачає довіру? Сотні сторінок внутрішньої документації компанії потрапили до мережі.

Google втрачає довіру

Американська компанія підтвердила, що в мережу злили її реальні внутрішні документи API Content Warehouse. Документ на 2500 сторінок детально розкриває механізми пошукової системи, які стосуються збору даних щодо поведінки користувачів та правил видачі контенту на їхні запити, пише The Verge.

Що ж трапилось?

Першими про витік повідомили експерти з пошукової оптимізації Ренд Фішкін та Майк Кінг. Вони знайшли багато відмінностей від того, що Google повідомляли публічно про дані з Chrome та авторів публікації. Також кожен із них опублікував свій аналіз документів та їх змісту. Там йдеться, що Google збирає та потенційно використовує для ранжування у пошуку ті дані, які, за офіційною інформацією, нібито не відіграють жодної ролі. 

Також експерти виявили ще кілька цікавих фактів. Один з них стосується важливості кліків, а також різних типів кліків (гарних, поганих, довгих) для ранжування веб-сторінок. Так, під час розгляду антимонопольної справи США проти Google представники компанії визнали, що враховують метрики кліків як фактор ранжування у пошуку, а документи дали більше подробиць про ці системи.

Google втрачає довіру

Самі ж розробники не згодні зі звинуваченнями і закликають не довіряти всім розкритим даним.

“Ми застерігаємо від невірних припущень про пошук на основі вирваної з контексту, застарілої або неповної інформації”, – заявив представник Google Девіс Томпсон. 

За його словами, компанія «поділилася великою інформацією про те, як працює пошук, та типи факторів, що враховуються в системах, а також працює над захистом результатів від маніпуляцій».

Однак незрозуміло, які саме документи з тих, що потрапили у мережу, насправді використовуються для ранжування пошукового контенту — інформація може бути застарілою, використовуватися виключно з метою навчання або спеціально для оптимізації пошуку. У документах також не розкривається, яку вагу в ранжуванні мають різні елементи.

В цілому оприлюднена інформація викликала обурення у фахівців із пошукової оптимізації, маркетингу та видавничої справи. Так, з’ясувалося, що SEO-просування може взагалі не працювати для невеликих сайтів та компаній, у яких ще не сформовано сильного бренду.

Сподіваємось найбільша та найавторитетніша пошукова система планети витримає та подолає всі проблеми, які останнім часом накривають її наче снігова лавина. А ви довіряєте Google?

Galina Zalevska

Журналістка з 15-річним досвідом роботи у найкращих медіа. Вона бездоганно знає як генерувати ідеї, планувати та реалізовувати їх для досягнення маркетингових цілей. Для Галини створення контенту це не робота, а спосіб життя.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Як онлайн-рітейл захопив світ

Як онлайн-рітейл захопив світ. Та чому попит на діяльність через інтернет так стрімко набирає оберти. Згідно з останніми дослідженнями, вже наступного року понад 22% усіх комерційних угод будуть проведені онлайн, хоча ще три роки тому ця цифра була у два рази менша – 14,1%. Вагомою причиною такого успіху інтернет-рітейлу стала популяризація мобільних додатків. Сьогодні познайомитись через додаток, купити косметику, одяг, замовити послугу чи зробити ставку на улюблену команду за допомогою смартфона набагато зручніше та простіше, ніж їздити, шукати, підбирати. Всі товари та послуги, що просуваються через партнерські програми, будуть прибутковими за наявності попиту та адекватної пропозиції.  Попит на товар чи послугу – це показник того, наскільки потенційні клієнти зацікавлені у товарі/послузі та налаштовані на покупку. Попит формується під дією різних чинників і може бути результатом впливу певних умов, серед яких базовими є такі: індивідуальні уподобання користувачів. Попит на продукцію, яка...
209
8хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали