Чому блокують акаунти і як цього уникнути

Чому блокують акаунти і як цього уникнути
0
0
207
10хв.

Чому блокують інстаграм акаунти і як цього уникнути

Власники акаунтів в Instagram часто стикаються з несподіваними блокуваннями, які можуть статися навіть за відсутності явних порушень правил соціальної мережі. Розуміння потенційних причин таких блокувань є ключовим для їх запобігання. В епоху, коли популярність Instagram продовжує зростати, багато бізнесів та індивідуальних користувачів прагнуть використовувати платформу для просування своїх продуктів і послуг. 

Однак, прагнення до збільшення числа передплатників і популярності часто веде до застосування методів просування, які можуть конфліктувати з правилами Instagram. Це особливо актуально для бізнес-акаунтів і професійних блогерів, для яких стабільність і можливість монетизації свого контенту є критично важливими. Непередбачуваність алгоритмів соціальної мережі та сувора політика модерації погіршують ситуацію, роблячи важливим для користувачів знати основні причини блокувань і розуміти, як ефективно запобігати їм і відновлювати доступ до своїх акаунтів у разі блокування.

Види блокувань в Instagram

Чому блокують акаунти і як цього уникнути

4 типи блокувань акаунтів в Instagram:

 • Тимчасове блокування – це сигнал про те, що ви наближаєтеся до межі порушень правил соцмережі. Таке блокування може раптово обмежити ваші можливості в Instagram, наприклад, підписуватися на інших користувачів, ставити лайки, коментувати пости і робити репости. У деяких випадках тимчасове блокування також зачіпає можливість публікувати новий контент. Тривалість першого тимчасового блокування зазвичай становить від кількох годин до одного дня. У разі повторних порушень термін блокування може збільшитися до трьох тижнів.
 • Постійне блокування: це рівносильно видаленню вашого профілю з Instagram без можливості його відновлення. Зазвичай такі заходи застосовуються після багаторазових порушень правил соцмережі. Власник і підписники дізнаються про блокування за спеціальним повідомленням. Утім, у деяких випадках рішення може бути переглянуте, і існують способи спробувати відновити доступ до акаунта.
 • Випадкове блокування – іноді користувачі стикаються з обмеженнями в діях, хоча явно не порушували правила Instagram. У цих випадках активність сторінки зберігається, але певні функції стають недоступними. Це може нагадувати тимчасове блокування, проте причина інша – помилкова дія алгоритмів соцмережі, які помилково ідентифікували акаунт як такий, що порушує правила, через схожі дії, які викликали підозри.
 • Тіньовий бан: Тривалий час навколо тіньового бану в Instagram точилися запеклі дискусії серед користувачів. Відсутність офіційних заяв про його існування породжувала безліч теорій змови, особливо серед власників акаунтів, що активно розвиваються. Таємниця тіньових банів стимулювала створення різноманітних гіпотез і спроб розібратися в причинах його застосування.

Підтвердження існування тіньового бана: Суперечки про існування тіньового бана в Instagram знайшли своє підтвердження, коли користувачі почали помічати зникнення своїх публікацій з рекомендацій і хештегів. Це призвело до масових запитів у службу підтримки. Через деякий час, після численних заперечень і посилань на технічні неполадки, керівництво Instagram офіційно визнало існування Shadow Ban як форми покарання за порушення правил соціальної мережі, включно зі спамом і плагіатом.

Тіньовий бан характеризується тим, що він залишається непомітним для користувача, який може навіть не підозрювати про його наявність аж до кількох тижнів. Перевірити наявність бана можна, намагаючись знайти свої публікації через пошук за хештегами. Якщо публікації не відображаються, найімовірніше, акаунт зазнав тіньового блокування. Щоб зняти такий бан, рекомендується насамперед звернутися до служби підтримки Instagram і слідувати їхнім подальшим інструкціям.

Головні причини блокування інстаграм акаунта

 • Проблеми з провайдером: Іноді Instagram може тимчасово обмежити доступ до акаунту через підозрілу IP-адресу. Цю ситуацію можна швидко виправити, звернувшись на підтримку соціальної мережі.
 • Несправності мобільного пристрою: У рідкісних випадках, блокування може бути спровоковане проблемами з пристроєм користувача, такими як системні збої або віруси. У такому разі рекомендується оновлення ОС або видалення шкідливого ПЗ.
 • Оновлення Instagram: При впровадженні нових алгоритмів деякі акаунти можуть бути тимчасово заблоковані через неполадки в роботі додатка, однак ці блокування знімаються після завершення оновлення.
 • Злом акаунта: Якщо активність акаунта здається підозрілою, Instagram може тимчасово обмежити доступ з метою безпеки. У таких випадках, користувач отримає повідомлення електронною поштою з інструкціями з відновлення акаунта.

Існує безліч причин, через які може статися випадкове блокування акаунта, але часто ця ситуація вирішується автоматично, іноді навіть без втручання користувача. У таких випадках функціональність акаунта відновлюється, а власник отримує вибачення від соціальної мережі через електронний лист.

Які ще чинники можуть призвести до блокування?

Instagram встановлює низку офіційних вимог, недотримання яких може призвести до блокування акаунта. Заборонено публікувати контент, який не належить користувачеві, містить еротичні або порнографічні елементи, підбурює до тероризму, насильства, порушення законів, або містить образи на адресу інших учасників мережі. Повний список правил доступний в офіційній документації.

Крім явних правил, існують і неформальні критерії, порушення яких також може призвести до обмежень з боку платформи. Ось деякі з цих неофіційних правил.

Перевищення допустимої кількості лайків, коментів, підписок і відписок

Instagram не розкриває офіційні ліміти дій, але існують приблизні обмеження, виявлені на основі досвіду користувачів:

 • Для новачків – до 30 підписок/відписок і лайків на годину, до 720 за добу. Коментувати можна також до 30 разів на годину, максимум 720 за день.
 • Для акаунтів старше 6 місяців – ліміт подвоюється до 60 підписок/відписок, лайків і коментарів на годину, до 1440 за добу.

Ці числа не гарантовані, і Instagram може накласти тимчасовий бан за меншу активність, якщо вважатиме її підозрілою. Часто бани за перевищення лімітів пов’язані з використанням сервісів для автоматизації лайків, підписок і коментарів.

Використання однакових повідомлень, хештегів або коментарів

Повторне використання одних і тих самих повідомлень, хештегів або коментарів може призвести до тимчасового блокування. Це часто пов’язано з автоматичними сервісами для масових дій у соцмережах. Хоча такі інструменти можуть здаватися зручними для економії часу та швидкого просування акаунта, їхнє використання підвищує ризик порушення правил Instagram. Постійне застосування однотипних або неадекватних хештегів під постами також може стати причиною обмежень з боку платформи.

Періодична зміна IP-адреси

Це явище часто зустрічається у бізнес-акаунтів, які використовують різні автоматизовані сервіси. Ці додатки та сервіси зазвичай оперують власними IP-адресами, такими як Instaplus, Funinsta, Instadrom та інші. Хоча такі сервіси нерідко бувають корисними, рекомендується мінімізувати їхнє використання та обирати ті, що об’єднують функції кількох окремих сервісів.

Використання куплених акаунтів

Купівля акаунта пов’язана з ризиками. Зазвичай такі акаунти реєструються з обмеженого числа IP-адрес, і з часом їхня кількість стає підозріло великою, що привертає увагу алгоритмів Instagram і може призвести до їхнього назавжди блокування. Це може бути особливо розчаровує, якщо ви вже вклали багато зусиль у просування такої сторінки. Тому, навіть якщо пропонують купити акаунт із готовою аудиторією, краще утриматися від цієї ідеї.

Організація постійних розіграшів із грошовими призами, лотерей та обіцянки швидко заробити

Проведення надмірної кількості подібних активностей може бути розглянуто системою як спроба маніпулювати активністю користувачів, що суперечить правилам Інстаграма. Не слід повністю відмовлятися від проведення конкурсів та інших способів стимулювання активності, але важливо дотримуватися помірності, наприклад, проводити їх приблизно 1-2 рази на місяць.

Отримання скарг на акаунт

Будь-який користувач Інстаграма має право подати скаргу на ваш акаунт, і якщо скарга буде обґрунтованою, а порушення правил підтвердиться, ваш акаунт може бути заблоковано. Приводів для подачі скарги може бути безліч, як-от розміщення матеріалів еротичного характеру, спам, расистські висловлювання або дії, заклики до насильства, продаж заборонених товарів (наприклад, наркотиків або зброї), використання контенту інших користувачів без дозволу (плагіат) або порушення авторських прав, а також видача себе за іншу людину та інші порушення.

Залежно від характеру і серйозності порушення, ваш акаунт може бути тимчасово або назавжди заблоковано. Наприклад, за розміщення матеріалів еротичного характеру ви отримаєте тимчасовий бан і будете попрошені видалити контент, тоді як за продаж заборонених товарів або заклики до насильства акаунт може бути заблокований назавжди.

Як вчинити в разі блокування акаунта

Як вчинити в разі отримання тимчасового блокування акаунта

Якщо ваш акаунт тимчасово заблоковано, не панікуйте, є кілька кроків, які можуть допомогти в цій ситуації:

 1. Дізнайтеся причину блокування акаунта в технічної підтримки, щоб розуміти, які дії вам потрібно зробити.
 2. Якщо акаунт заблоковано через необхідність зміни пароля (система підозрює злом), просто змініть пароль і увійдіть в акаунт знову.
 3. Перевірте, чи є у вашого облікового запису зв’язки з іншими сервісами, і приберіть їх, можливо, якийсь із них перебуває в чорному списку Instagram.
 4. Тимчасово припиніть рекламні кампанії та обмежте взаємодію з аудиторією, щоб уникнути збільшення терміну блокування.
 5. Якщо ви використовуєте мобільний застосунок Інстаграм і у вас виникли проблеми зі входом або роботою застосунку, оновіть його. 

Зняти тимчасове блокування може бути складно, оскільки покарання вже діє, але в деяких випадках зусилля можуть призвести до позитивного результату. Не забувайте, що Instagram попереджає користувачів трьома попередніми блокуваннями, а потім може бути вічне блокування.

Дії при вічному блокуванні акаунта

Якщо ви багаторазово порушуєте правила Інстаграма та ігноруєте тимчасові або тіньові бани, ваш акаунт може бути видалений назавжди. При вічному блокуванні ви побачите повідомлення про те, що акаунт видалено без можливості відновлення.

Відновлення акаунта за такого блокування складне і практично неможливе. Instagram повністю видаляє вашу сторінку. Спроба відновлення може потребувати багато зусиль і, ймовірно, виявиться безрезультатною. Звернення в техпідтримку Facebook рідко приносить успіх, і найчастіше залишається без відповіді.

Можливі дії:

 • Одним із методів є звернення з проханням відновити акаунт, зробити це можна не завжди.
 • Спробуйте відновити доступ через мобільний додаток, дотримуючись рекомендацій служби підтримки, але успіх не гарантований.
 • Переконайтеся, що вказали всі необхідні дані про себе, включно з контактною інформацією та налаштуваннями безпеки.

Важливо пам’ятати, що успішні випадки відновлення облікового запису при вічному блокуванні рідкісні, і зазвичай Instagram ігнорує такі запити, за винятком невеликих винятків, пов’язаних з рекламою.

Трохи інформації про відновлення акаунта

Якщо у вас є збережені фото і відео на ПК або мобільному пристрої, які були завантажені у ваш акаунт, ваші шанси на відновлення істотно збільшуються. Ймовірно, вас попросять завантажити ці фото і відео з архіву профілю в процесі відновлення. Якщо у вас немає фотографій, то відновити доступ може бути важко. Важливо зазначити, що зображення будуть перевірятися з використанням методу EXIF. Якщо ваш акаунт містив тільки сторонні або стокові зображення, відновлення доступу, швидше за все, не буде можливим.

Чому блокують акаунти і як цього уникнути

Якщо ви надали необхідні фото і відео, дотримуючись інструкції з відновлення, але отримали відмову від технічної підтримки, не сумуйте. Ви можете повторно звернутися до них або навіть спробувати зв’язатися з ними через інший профіль.

Також в інтернеті можна знайти оголошення, що пропонують допомогу в розблокуванні акаунта. Однак слід бути обережним, оскільки багато хто з них можуть бути шахраями, які вимагають передоплату і не надають гарантій. Рекомендується уникати реакції на подібні оголошення і спробувати відновити доступ до акаунту самостійно.

 • Якщо відновлення доступу до акаунту не вдалося, і ви вирішуєте створити новий акаунт, дотримуйтесь кількох важливих правил:
 • Не створюйте новий акаунт з тієї самої IP-адреси, оскільки вона, ймовірно, перебуває в чорному списку Інстаграма.
 • Використовуйте іншу пошту для реєстрації нового акаунта, а не ту, на яку був зареєстрований заблокований акаунт.
 • Якщо плануєте відновити контент зі старого акаунта, не копіюйте його повністю, а внесіть деякі зміни.

Підіб’ємо підсумки

Щоб уникнути блокування в Інстаграмі, важливо дотримуватися правил цієї соціальної мережі. Різні види блокувань можуть негативно вплинути на ваш обліковий запис і бізнес, а вічний бан може призвести до втрати облікового запису і всієї вашої аудиторії.

Іноді відновлення доступу буває складним, і технічна підтримка не завжди реагує на звернення. У таких випадках може знадобитися створювати новий акаунт і починати з нуля. Не забувайте, що в новому акаунті важливо використовувати унікальний контент, включно з фотографіями, постами та логінами, щоб уникнути повторного блокування.

Сергій Кравченко

Lead Panda є висококваліфікованим експертом в галузі інтернет-маркетингу і SEO з багаторічним досвідом. Маючи успішний трек-рекорд у створенні та впровадженні стратегій цифрової реклами для різних бізнесів, ми завжди прагнемо ділитися своїми знаннями та найкращими практиками з іншими професіоналами галузі, надаючи цінну інформацію та поради на своєму сайті.
Соц. мережі:
Посилання на сайт:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Як розвиватиметься афіліат маркетинг у 2024 році?

Аффіліат маркетинг за останні роки зазнав значних змін. У 2024 році ми очікуємо, що ці тенденції не тільки збережуться, а й посиляться, адже технології розвиваються стрімко, а потреби ринку змінюються. У цій статті ми обговоримо ключові напрямки, які, на нашу думку, визначатимуть афіліат маркетинг у поточному році. Посилення ролі штучного інтелекту в афіліат маркетингу Прогнози на 2024 рік передбачають значне посилення ролі штучного інтелекту (ШІ) в афіліат маркетингу. Це зумовлено його здатністю до глибокого аналізу поведінки користувачів та оптимізації рекламних стратегій. Завдяки аналізу великих обсягів даних, ШІ забезпечує точне передбачення споживчої поведінки та створення персоналізованих рекламних пропозицій. Особливість ШІ полягає в його здатності до адаптації рекламних кампаній у реальному часі. Це дає афіліатам і рекламодавцям можливість максимально ефективно використовувати свої бюджети, з огляду на поточні тренди та зміни в уподобаннях споживачів. З такою технологією, маркетологи можуть швидко реагувати на ринкові...
229
8хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали