ASO + SEO = подвійний удар для просування вашого бізнесу

ASO + SEO = подвійний удар для просування вашого бізнесу
2
0
191
6хв.

ASO + SEO = подвійний удар для просування вашого бізнесу. Розкриваємо усі секрети взаємного впливу двох рекламних концепцій.

ASO + SEO = подвійний удар для просування вашого бізнесу

На жаль, більшість власників бізнесу, які мають і додаток і сайт, працюють лише з SEO (Search Engine Optimization) просуванням і поки не дуже довіряють роботі з ASO (App Store Optimization). Ми вважаємо – це помилка. Адже не факт, що посилання на сайті зможе залучити всіх потенційних користувачів з mobile ринку. 

Ми доведемо, що SEO та ASO ідеальна “команда” для реклами. 

Якщо говорити простими словами, то SEO — це оптимізація сайту, а ASO — оптимізація сторінки додатка в сторі. ASO часто ще називають SEO для додатків. Обидва мають одну мету: залучити якнайбільше потенційних користувачів та збільшити органічний трафік. Тобто, зробити так, щоб якнайбільше релевантних користувачів побачили сторінку і після її перегляду захотіли встановити програму. 

Простір ASO – магазини мобільних додатків (Apple App Store, Google Play Store), а простір SEO – пошукові системи (Google, Yahoo). Тому, SEO визначають як пошуковий маркетинг, а ASO – як маркетинг додатків. 

Дія ASO спрямована на підвищення їхнього ранжирування за ключовими словами і, як результат, збільшення кількості органічних завантажень.

ASO + SEO = подвійний удар для просування вашого бізнесу

Попит програм серед користувачів можна одержати завдяки внесенню змін на сторінці програми. При цьому більшість дій спрямовані на вдосконалення пошукових параметрів (наприклад, оцінка та інтеграція ключових слів у контент на сторінці програми в назві, опис, ім’я файлу завантаження).

Натомість SEO відповідає безпосередньо за сайт, підвищення його ранжування у видачі пошукових машин Google, Yahoo відповідно до певного запиту тобто “ключового слова”. Дії SEO направлені на зміну контенту, “підганянні” технічних параметрів, організації зовнішніх посилань, щоб залучити на сайт більше користувачів.

Для виконання поставлених завдань ведуться роботи над текстовою та візуальною частиною сторінки, а також над іншими напрямками, такими як: відгуки, оцінки та фічеринги.

Отже, схожості та відмінності між SEO та ASO

Спільні елементи:

  • ключові слова — у SEO вони допомагають покращити видимість у пошукових системах, а в ASO — забезпечують видимість застосунку в магазинах
  • оптимізація контенту — якщо у SEO контент (текст, зображення, відео) оптимізується для пошукових систем, то в ASO — для залучення користувачів у магазині додатків
  • рейтинги та відгуки — вони підвищують довіру користувачів і впливають на позиції.

Відмінності:

  • мета — SEO потрібне для привернення відвідувачів на вебсайт, а ASO — залучення користувачів для завантаження мобільного застосунку
  • фактори ранжування — в SEO ранжування визначається алгоритмами пошукових систем, а в ASO воно залежить від популярності, рейтингів та оптимізованих метаданих додатка
  • платформи — пошукова оптимізація використовується для підвищення видимості сайту в системах Google і Bing, тоді як ASO орієнтоване на магазини застосунків App Store та Google Play.

ASO + SEO = подвійний удар для просування вашого бізнесу

Але у загальному підсумку цінність і SEO, і ASO у тому, що вони стимулюють інстал. SEO для магазинів додатків використовує чинний обсяг пошуку за ключовими словами, а тому скільки не аналізуй ключові слова, число пошукових запитів по словосполученням «пазл», «блокіратор реклами» або «ліхтарик для iPhone» залишиться незмінним. Але ASO – ті тести, які можна провести, щоб збільшити конверсію – збільшать інстал пропорційно тому, скільки витрачено на маркетинг, в результаті чого збільшиться як гирло маркетингової воронки, так і її конверсія.

За допомогою SEO цього не доб’єшся: розробнику не під силу вплинути на те, скільки людей використовує пошук за ключовими словами, не намагаючись при цьому знайти якесь конкретне застосування. У SEО, безсумнівно, варто вкладати час, але краще розглядати цей спосіб оптимізації як частину загальної маркетингової стратегії. SEO залежить від кількості пошукових запитів, на які розробник вплинути не може, а значить не може і підвищити видимість додатку з його допомогою, і тому такий спосіб оптимізації не вкладається в схему повноцінної маркетингової стратегії. А якщо врахувати постійний ріст числа інструментів, які розробник може виконати ASO, різниця між SEO та ASO стає закономірним чином ще більш очевидною.

Співпраця SEO та ASO дає змогу максимально використовувати ваш потенціал для залучення аудиторії на різних платформах та забезпечити зручний доступ до інформації про продукт.

Galina Zalevska

Журналістка з 15-річним досвідом роботи у найкращих медіа. Вона бездоганно знає як генерувати ідеї, планувати та реалізовувати їх для досягнення маркетингових цілей. Для Галини створення контенту це не робота, а спосіб життя.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Коли ви платите лише за клік

Коли ви платите лише за клік. Або, що таке PPC та чому ця рекламна модель стала такою популярною серед арбітражників. Ще кілька років тому в маркетинговій рекламі найчастіше використовувалася оплата за показ. Точніше, за 1000 показів. Але технології настільки стрімко розвиваються, що постійно з’являються нові підходи. Серед них PPC або Pay-Per-Click  (сплачуй за клік) — це модель інтернет-реклами, за якою рекламодавець сплачує за кліки. Тобто лише після того, як користувач натисне на рекламне оголошення.  Часто можна почути, що PPC – це контекстна реклама. Ми кажемо – це не дуже коректно. Контекстна реклама може працювати за моделлю PPC або за якоїсь іншої, наприклад, CPA (оплата за дію) або CPM (T) (оплата за 1000 показів). Така рекламна модель нам здається найбільш об’єктивним інструментом. Оскільки те, що людина побачила рекламу зовсім не означає, що вона зацікавилася або запам’ятала її. Тоді, за що ми...
181
6хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали