Афера на 10 мільйонів доларів

Афера на 10 мільйонів доларів
1
0
187
5хв.

Афера на 10 мільйонів доларів. Історія про музиканта, який створював пісні за допомогою ШІ.

Афера на 10 мільйонів доларів

52-річний Майкл Сміт з Північної Кароліни, за допомогою 10 тисяч ботів транслював пісні, згенеровані штучним інтелектом, на різних стрімінгових сервісах. Про це пишеRolling Stone

Свою шахрайську дільність музикант почав у 2017 році, а у 2018 почав співпрацювати з музичною компанією, яка почала надавати тисячі пісень, згенеровані ШІ із порушенням авторських прав. Керівник компанії щомісяця надавав Сміту тисячі треків в обмін на метадані та відсоток від доходу від трансляції. 

За цей час Сміт транслював пісні мільярди разів на таких платформах як Spotify, Amazon Music, Apple Music і YouTube Music, на чому заробив як мінімум $10 млн, говоритьсяу судових документах. За допомогою профілів він автоматично накручував до 661 тис. щоденних прослуховувань своїх треків.

Для приховування своєї діяльності Сміт використовував фіктивні електронні адреси та VPN-сервіси. Він інструктував спільників бути «невидимими» під час накручування прослуховувань. У листах від 2018 року Сміт писав про необхідність швидкого створення великої кількості пісень, щоб обійти нові антишахрайські політики платформ.

В обвинувальному акті федеральні прокурори Мангеттену висунули Майклу три звинувачення: шахрайство з використанням електронних засобів зв’язку, змова з метою шахрайства з використанням електронних засобів зв’язку та змова з метою відмивання грошей.

«За допомогою своєї зухвалої шахрайської схеми Сміт вкрав мільйони гонорарів, які мали бути виплачені музикантам, авторам пісень та іншим правовласникам, чиї пісні були законно трансльовані», — заявив прокурор США Даміан Вільямс.

Афера на 10 мільйонів доларів

З часом ШІ-схема Сміта почала все більше привертати увагу різних учасників шоубізнесу та музичного ринку. У 2023 році компанія Mechanical Licensing Collective (MLC) припинила виплати роялті Сміту та почала розслідування. 

Довідка: Mechanical Licensing Collective (MLC) — це неприбуткова організація в США, яка займається ліцензуванням музики для цифрових платформ. 

Натомість Сміт та його представники неодноразово заперечували звинувачення в шахрайстві.

Тепер чоловіку загрожує десятки років ув’язнення. Прокурори кажуть, що вперше розглядають кримінальну справу такого роду.

Поділіться своєю думкою!

TOP