Ваш сервер — у безпеці?

Ваш сервер — у безпеці?
0
204
5хв.

Багато арбітражників і власників прибуткових утиліт і додатків обирають зберігання даних на орендованих серверах, що дійсно зручно. Однак такий підхід несе в собі значний недолік – уразливість перед атаками.

У разі компрометації сервера ви можете стикнутися з загрозою втрати доступу до всієї інформації, що негативно впливає на фінансові показники та знижує мотивацію.

Саме тому ми підготували детальний гайд, який допоможе вам убезпечити сервер від кібер-атак і уникнути небажаних наслідків.

Навіщо захищати сервер

У більшості випадків хакери атакують не конкретно вас. Найчастіше їхні цілі – власники команд або продуктів, або ті, хто став чиїмось конкурентом. Але незалежно від того, які дані перебувають на сервері і кому він належить, він все одно може зазнати спроби злому.

Найімовірніший сценарій – автоматизований злам за допомогою спеціалізованих програм, які шукають вразливості в системі безпеки.

Багато арбітражників зберігають паролі та доступи до інструментів, витратних матеріалів і кабінетів на віддалених серверах. Якщо такий сервер буде зламаний, ви ризикуєте втратити контроль над кампаніями та розхідниками.

Як захиститися від брутфорсу

Цей вид атак широко поширений, і його суть полягає в переборі величезної кількості можливих паролів. 

Однак існують методи, які значно ускладнюють роботу зловмисників:

  • Двофакторна автентифікація (2FA) додає додатковий рівень перевірки особистості під час кожної спроби входу, що практично унеможливлює успіх брутфорсу;
  • Fail2Ban – блокує обліковий запис на сервері після кількох невдалих спроб введення пароля;
  • Використання SSH-протоколу розподіляє навантаження атакуючих, вимагаючи не тільки правильного пароля, а й певної IP-адреси для входу.

Важливо зазначити, що навіть найдовший пароль без застосування цих захисних елементів не здатний повністю запобігти брутфорс-атаці.

Як захиститися від DDoS-атак

DDoS-атака, відома як атака на відмову в обслуговуванні, може паралізувати практично будь-який сервер. Однак, щоб запобігти такій загрозі, достатньо встановити бар’єр між сервером і мережею. Чудовими рішеннями для цього слугують CloudFlare і MediaGet.

Поради для підвищення рівня захисту

Нижче наведено додаткові рекомендації, які допоможуть убезпечити ваші сервери від несанкціонованого проникнення:

  • Обмеження прав адміністратора – хоча root-доступ надає широкі можливості, він також являє собою загрозу безпеці. Для виконання завдань із підвищеними правами використовуйте команду /sudo;
  • Перехід на HTTPS – у 2024 році вже давно час відмовитися від HTTP на користь безпечніших протоколів. Якщо ви все ще використовуєте HTTP, час переключитися на HTTPS;
  • Економія під час використання SSH – якщо ви вже застосовуєте SSH, ваші дані автоматично захищені шифруванням, що дає змогу заощадити на переході на інші протоколи;
  • Регулярні резервні копії – створюйте бекапи даних кожні кілька днів. Цей непорушний принцип дасть змогу відновити важливу інформацію в разі втрати;
  • Тестування на вразливості – перевіряйте свої системи на наявність слабких місць, використовуючи різні методи. Це допоможе виявити й усунути вразливості до того, як вони будуть використані зловмисниками.
  • Інвестиції в захист – забезпечення надійного захисту серверів забирає значні витрати. Для великих команд це, найімовірніше, не стане проблемою, оскільки спеціалізоване ПЗ для захисту від брутфорс-атак і DDoS може коштувати менше зарплати одного працівника. Проте, для безпечного росту і невеликим проєктам варто подбати про свій захист.

Висновок

Незалежно від вартості та рівня захисту сервера, жоден із них не застрахований від злому на 100%. Однак базові заходи безпеки значно ускладнюють роботу зловмисників. Не ігноруйте їх, щоб потім не жалкувати.

Поділіться своєю думкою!

TOP