Якщо ти новачок у цьому, ця інформація точно стане в пригоді. А якщо ти баєр у команді, де твоя головна задача — просто запускати кампанії, теж не перемикайся, буде цікаво. Розберемо всі основні етапи і статті витрат, з якими доведеться зіткнутися арбітражнику: від покупки інструментів до бюджету на рекламу. Плюс, покажемо реальні приклади розрахунків для роботи з різними гео: Tier 1, Tier 2 і Tier 3.
Бюджет залежить від гео та джерела трафіку. Для прикладу візьмемо найпопулярніший варіант — Facebook. Що стосується T1-країн, то для новачків це справжнє “червоне світло”. Туди краще не лізти! Бюджету не вистачить, а конкуренція змете тебе ще до того, як ти встигнеш запуститися.
Водночас є хороша новина — більшу частину витрат можна скоротити. Оскільки стаття розрахована на новачків, які хочуть дізнатися, “а скільки потрібно мінімально?”, ми зосередимося на мінімальних витратах і підкажемо, де можна заощадити або навіть отримати послуги, інструменти чи ресурси безкоштовно.
Групи витрат:
Розглянемо кожну категорію детально. Ах так, і не забувай про УБТ (умовно-безкоштовний трафік). Він у гемблінгу взагалі топчик. Направляти трафік на оффери через стріми на Kick, YouTube чи TikTok, або спамити роликами із виграшами, мемами по ТікТоку, шортсам і рілсам може бути дуже прибутково, якщо робити це регулярно та системно.
Розберемо, які сервіси, інструменти та матеріали необхідні для середньостатистичного арбітражника.
Ну і не забуваємо: витратиш купу часу, щоб розібратися, як усе працює, що куди вставляти і звідки діставати. І ось — ти готовий запускати рекламу!
Пішли від базового принципу: для тесту оффера беремо суму виплати, множимо її на 10. Або на 5, якщо вирішили брати два оффери. Відповідно:
Для зручності будемо орієнтуватися на $500. Це більш-менш адекватна сума для роботи як із T2, так і з T3.
Витрати будуть, але не на всьому:
Гроші підготували, час вирішити, як їх витрачати.
Усе готово: карти прив’язані, бюджети розписані, можна працювати.
Звісно, тут завжди знайдуться нюанси: ми не врахували $10 комісії за переказ через TRC20 на рахунок платіжної системи. Хоча саму платіжку можна й не брати до уваги, якщо у вас є банківські рахунки (наприклад, як раніше працювали з Wise, ПриватБанком або Ківі).
Для роботи з додатками часто потрібні домени й хостинги. Це коштує зовсім небагато, і ми згадували це на початку матеріалу. У таблицю ці витрати не включали, адже більшість сервісів надають невелику кількість ресурсів у комплекті до додатка.
ПІДСУМОК: $689, з яких $500 виділяється на рекламний бюджет.
Це цілком підйомна сума. Але важливо розуміти: це середня місячна зарплата звичайного жителя країн СНД, що вже є вагомим вкладенням. Якщо у вас є $500–1 000 для тесту нового напряму — можна спробувати. Та варто усвідомити: без досвіду в 70% випадків ці гроші підуть на “навчання”, тобто на прибуток розраховувати не доводиться. Якщо вдасться хоча б вийти в нуль — це вже добре, а якщо буде невеликий плюс — просто чудово.
Якщо ж досвід у вас уже є, цієї суми вистачить, аби зрозуміти, наскільки хороший оффер і які підходи працюють. Але є й інші варіанти: попередній аналіз оффера, тестування продукту (величезна кількість ігор, робота платіжних систем) — цим точно не варто нехтувати.
Вкладення виправдані високим потенціалом iGaming-офферів, але успіх напряму залежить від рівня підготовки, аналізу й оптимізації кампаній. Новачкам краще починати з простіших гео та мінімальних бюджетів, поступово збільшуючи масштаби.