Shave — що це таке

Shave — що це таке
1
0
143
10хв.

У світі афілейт маркетингу ми стикаємося з двома ключовими завданнями: визначення цільової аудиторії для реклами та уникнення ситуацій, коли ваші зусилля не оцінюються належним чином, відомих як “шейви”. Припустимо, ви знайшли чудову стратегію, запустили рекламну кампанію і почали залучати відвідувачів. Але раптом ви виявляєте, що вам зарахували тільки половину результатів або навіть менше. Менеджер може пояснити це різними причинами: від порушення правил партнерської програми до неуважності під час ознайомлення з умовами пропозиції. Якщо ви зіткнулися з такими поясненнями, найімовірніше, це “шейв”. Як же уникнути обману? У цій статті ми детально розбираємо, що таке шейв у контексті трафік-арбітражу, як його розпізнати і як із цим боротися.

Що таке шейв/шейвінг

У сфері арбітражу інтернет-трафіку існує практика, яка називається “шейвінг”. Це коли партнерська програма або рекламодавець навмисне приховують від веб-майстра інформацію про частину конверсій або трафіку. Слово “шейв” походить від англійського “shave”, що означає “зрізати”. У таких випадках нечесні компанії “зрізають” частку прибутку від конверсій, залишаючи її собі.

Приклад: веб-майстер отримує повідомлення про підтвердження замовлення від клієнта, але в системі партнерської програми це замовлення раптово маркується як “скасоване” або “не підтверджене”. Веб-майстру не повідомляють причину скасування, і гроші за це замовлення залишаються у партнерської програми.

Хто займається шейвінгом?

У звичайних випадках, молоді партнерські компанії та нові рекламодавці намагаються заощадити на виплатах вебмайстрам, що дає змогу їм збільшити свій прибуток. Однак у CPA-мережах такий підхід – рідкість, тому що для партнерських компаній використання нечесних методів рівносильно краху. Арбітражники швидко розпізнають обман, повідомляють про нього своїм колегам і переходять до конкурентів. Рекламодавці також намагаються уникати шахрайства, оскільки на ринку не так багато професійних веб-майстрів.

Ознаки шейвінгу в партнерці

Для того щоб з’ясувати, чи йде шейвінг у вашій партнерській програмі, слід уважно аналізувати статистику і відстежувати зміни ключових показників. Ось основні ознаки, на які варто звернути увагу:

 1. Значне зменшення відсотка схвалення. Якщо раніше ваш апрув тримався на рівні 80%, а раптово впав до 30%, це може бути ознакою шейвінгу. Однак, варто пам’ятати, що зміни в апруві не завжди пов’язані з шейвінгом. Вони можуть бути викликані змінами в налаштуваннях вашої цільової аудиторії або неефективністю нових рекламних матеріалів.
 2. Падіння показників оффера. Якщо ви помітили сильне зниження конверсії оффера, порівняйте його показники в різних CPA-мережах. Якщо в інших мережах усе нормально, а у вас спостерігаються проблеми, це може вказувати на шейвінг.
 3. Відмінності між статистикою партнерської програми та стороннього трекінгу. Якщо ви використовуєте зовнішні інструменти для відстеження трафіку, порівняйте їхні дані зі статистикою в партнерській програмі. Шейвінг може бути, якщо показники у вашому трекері вищі, ніж у CPA-мережі.
 4. Погіршення якості трафіку. Цей показник актуальний для тих, хто використовує власні джерела трафіку. Якщо раніше ви отримували стабільну кількість переходів і конверсій, а тепер вони зменшилися, це може бути ознакою обману.
 5. Якщо кількість переходів не змінюється, але кількість лідів знижується. У цьому випадку шейвінг очевидний.

Перед початком роботи з новою партнерською програмою, щоб зрозуміти, чи відбувається в ній шейвінг, рекомендується:

 • Вивчити відгуки. Прочитайте відгуки на форумах, у групах соціальних мереж і на сайтах з відгуками. Якщо інформація не знайдена, можна почати обговорення і поставити запитання іншим учасникам ринку.
 • Зробити тестове замовлення. Перевірте, чи буде воно зараховане партнерською програмою.
 • Перевірити наявність подвійного редиректу. Іноді партнерські програми відсікають ліди, аргументуючи це невідповідністю географії. Тому важливо перевірити лендінг оффера перед початком роботи. Якщо виявлено подвійний редирект, краще уточнити у менеджера партнерської програми причини або вибрати іншу платформу.

Способи шейва

Потрібно усвідомлювати, що зменшення трафіку не завжди є наслідком навмисного обману. Зазвичай розрізняють два типи такого скорочення трафіку.

Умисний шейв

Це коли партнерка навмисно обманює своїх веб-майстрів. До навмисного шейву належать ситуації, коли партнерка:

 • Незареєстровані ліди: Клієнт оформляє заявку на покупку, але ця інформація не відображається в статистиці веб-майстра. У результаті рекламодавець і партнерська програма отримують вигоду, а веб-майстер залишається ні з чим.
 • Скасування конверсії без причин: Веб-майстру повідомляють, що клієнт не здійснив необхідну дію, і скасовують зараховану конверсію.
 • Звинувачення в шахрайстві: Партнерка може відхилити частину або всі ліди, стверджуючи, що весь трафік є шахрайським.
 • Недотримання вимог оффера: Веб-майстру можуть заявити, що ліди не відповідають географічним вимогам оффера.
 • Блокування акаунта без підстав: Таке блокування може бути використане як спосіб не виплатити гроші веб-майстру.
 • Зміна умов оффера: Партнерські програми можуть в односторонньому порядку змінити умови угоди, часто на шкоду веб-майстру, наприклад, шляхом зменшення розміру виплат.

Ненавмисні причини зниження конверсії

Зменшення ефективності не завжди вказує на обман. Наприклад, зменшення кількості конверсій може бути викликано збоєм у програмному забезпеченні рекламодавця. Але це не єдина можлива причина змін у статистиці:

 • Технічні неполадки CPA-мережі. Хоч це і рідкість, але можливо.
 • Застарілий код трекінгу. Деякі браузерні розширення блокують його, через що користувач не враховується в статистиці, навіть якщо здійснив потрібну дію.
 • Антивірусне ПЗ. Воно може видаляти партнерський ID із посилання, внаслідок чого виконана користувачем дія не реєструється як конверсія.
 • Затримка у відображенні статистики. Наприклад, трафік був 20 січня, а дані приходять тільки 24-го. Це може створити хибне враження про недостовірність даних.
 • Недотримання умов партнерської програми. Новачки в арбітражі часто не уважно читають умови і використовують невідповідні канали для трафіку, через що ліди анулюються.
 • Зміни в лендингу оффера. Наприклад, після оновлення може постраждати дизайн, і трафік не приводитиме до покупок через неякісну посадкову сторінку.
 • Невідповідність пропозиції в рекламі інформації на лендингу. Це часто трапляється, коли арбітражники намагаються залучити користувачів, покращуючи умови пропозиції. Користувачі, побачивши реальні умови, йдуть.

Перш ніж звинувачувати менеджера партнерської програми в нечесності, варто ретельно перевірити всі показники і сторінки. Можливо, проблема криється у ваших діях або в роботі самого рекламодавця.

Рекомендації, як уникнути шейвінгу для веб-майстрів

Насамперед важливо, щоб веб-майстер ретельно стежив за всіма змінами в статистиці. Якщо ви впевнені, що проблеми не на вашому боці, зверніться до вашого персонального менеджера.

Якщо ви помітили, що ваші коментарі або записи дзвінків з колл-центру зникли, це може вказувати на те, що вас обманюють. Ненормально, коли в деяких лідів є коментарі та записи, а в інших – ні.

Ми не радимо направляти трафік безпосередньо на посилання від партнерської програми. Краще інвестувати в хостинг, щоб налаштувати API і логування під себе. Це захистить вас від обману і дасть змогу використовувати необхідні метрики.

Протестуйте систему, надіславши справжній, не підроблений лід. Простий спосіб – зробити замовлення на ім’я друга або родича. Це покаже якість товару рекламодавця, швидкість і коректність обліку ліда.

Використовуйте свої лендинги. Це дає змогу уникнути вбудованого коду обману і дає свободу в зміні дизайну на ваш розсуд.

Підключіть зовнішній трекер. Він допоможе швидко виявляти будь-які махінації з боку партнерів і перевіряти якість трафіку.

Запитуйте перевірку скасованих лідів. Якщо у вас є сумніви з приводу скасувань, попросіть у партнерської програми записи дзвінків, щоб самостійно оцінити якість обробки лідів. Відмова в наданні такої інформації може бути ознакою обману.

Що має робити СРА-мережа для підвищення рівня довіри

Основне правило полягає в тому, що CPA-мережа повинна віддавати пріоритет інтересам своїх партнерів, а не своїм. Ідеально, якщо існують програми підтримки партнерів. Наприклад, іноді буває, що через затягнуті перевірки показників між партнерською мережею і рекламодавцем, арбітражникам доводиться чекати на виплати довго. У таких випадках CPA-мережам слід йти назустріч, пропонуючи арбітражникам компенсацію у вигляді додаткових бонусних балів, які вони можуть використати для просування своїх офферів.

 

Регулярно здійснюйте діагностику мережі, щоб запобігти технічним неполадкам. Проблеми в роботі CPA-мережі можуть призвести до зменшення схвалення заявок і, як наслідок, до скорочення доходів арбітражника.

Важливо для партнерських програм приділяти увагу таким аспектам:

 • Перевірка доступності сторінок сайту. Це можна здійснити через такі сервіси, як WAVE 3.0 Accessibility Evaluator або FAE Accessibility Test.
 • Валідація коду критична, оскільки навіть один невірний символ може мати серйозні наслідки. Перевірити код допоможе сервіс Markup Validator Service W3C.
 • Огляд лендинга оффера перед його розміщенням у каталозі. Потрібно переконатися, що лендінг коректно відображається в різних браузерах.

Якщо у партнерської програми виникають підозри в шахрайстві з боку веб-майстра, спочатку слід провести розмову, а не одразу блокувати без пояснення причин. У разі несистематичних порушень, менеджер повинен прояснити ситуацію, оскільки веб-майстер може бути не знайомий з деякими правилами. У будь-якому разі, блокування є останнім заходом.

Крім того, необхідно забезпечувати прозорість усіх звітів. Деякі CPA-мережі, наприклад, надають записи розмов і дозволяють бачити коментарі до лідів. Також важлива якісна технічна підтримка. Веб-майстри мають бути впевнені, що можуть у будь-який момент звернутися до своєї CPA-мережі за чіткими і зрозумілими відповідями.

Висновок

Хоча шейвінг може спричинити проблеми для власників веб-сайтів, боятися його не потрібно. Його можна легко виявити, просто дотримуючись порад зі статті. Якщо ви ретельно підходили до вибору партнерської програми, то ймовірно, ви і зовсім не зіткнетеся з явним шейвінгом.

Alex Lead Panda

Саша — наш редактор статей з арбітражу трафіку, і його робота - це справжня магія. Він поєднує глибоке розуміння інтернет-реклами з чудовими редакційними навичками. Саша вміє оптимізувати контент і робить його легким та зрозумілим. Його талант не тільки у роботі з текстом, але і в розумінні потреб цільової аудиторії. І він робить це все з легкістю та увагою до деталей, створюючи контент високої якості для всіх наших читачів.
Соц. мережі:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

Прилки в арбітражі

Уже кілька років фахівці з арбітражу активно заробляють, залучаючи трафік на додатки в Google Play і AppStore усіма можливими методами. За цей час з'явилися спеціалізовані магазини, де можна придбати або взяти в оренду такі додатки, а також послуги професійних розробників на замовлення. Великі арбітражні команди залучають програмістів і дизайнерів для масового створення додатків. Також партнерські програми активно пропонують вебмайстрам додатки для підтримки постійного потоку трафіку на їхні пропозиції. Зараз вибір застосунків величезний: вибирайте будь-який, залучайте на нього трафік і заробляйте! Але процес не такий простий, як здається. Давайте розберемося, які підводні камені можуть виникнути під час вибору програми для арбітражу. Що таке прилка В арбітражному світі термін "прилка" означає спеціальний мобільний додаток, який можна завантажити на смартфон через Play Market або AppStore. Це зазвичай безкоштовна гра, яка під час запуску непомітно переводить користувача на сайт онлайн-казино, де він починає грати...
133
7хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали