Що таке CPA мережі та як вони працюють

Що таке CPA мережі та як вони працюють
0
0
381
7хв.

CPA (Cost Per Action) – це модель оплати реклами, за якої плата стягується лише за виконання певної цільової дії. Такими діями можуть бути різні види активності: від оформлення замовлення, покупки, скачування або перегляду прайс-листа, до реєстрації на сайті, заповнення форми заявки з контактними даними (телефоном або електронною поштою) або запиту на зворотний дзвінок.

Як працюють CPA-мережі

На CPA-платформі взаємодіють три ключові учасники:

 • Рекламодавець: Цей учасник розміщує на платформі пропозицію про співпрацю, відому як оффер.
 • Вебмастер: Його роль полягає у вивченні доступних офферів, виборі підходящого і відгуку на пропозицію.
 • CPA-мережа: Це посередник, який забезпечує чесне дотримання умов співпраці та контролює виконання зобов’язань учасниками.

Основне завдання вебмайстра – залучити потенційних клієнтів до виконання певних дій, які можуть включати реєстрацію на сайті, заповнення анкети, залишення контактного номера або створення акаунта в онлайн-грі. Точні вимоги до дій клієнта вказуються в оффері. Чим більше людей приведе вебмайстер до виконання цих дій, тим вищим буде його заробіток.

Що таке CPA мережі

Виплата вебмайстру здійснюється після закінчення холда – періоду часу, протягом якого рекламодавець перевіряє, що дію виконала реальна людина, а не автоматизована система (бот).

Вебмайстри використовують різноманітні джерела трафіку для привернення уваги до рекламованих продуктів і послуг:

 • Сайти: Вебмайстри віддають перевагу працювати з сайтами, які мають високий трафік. Чим більше у сайту відвідувачів, тим більше шансів на те, що вони перейдуть по рекламному посиланню і зроблять потрібну дію.
 • Соціальні Мережі: Блоги та групи в соціальних мережах потребують активного просування та наповнення якісним контентом. Це допомагає залучати більшу аудиторію та підвищує ефективність рекламних кампаній.
 • Контекстна Реклама: Цей тип реклами працює на збіг інтересів користувача з тематикою сайту. Мета тут – зацікавити відвідувача і спонукати його перейти за рекламним посиланням.
 • Таргетована Реклама: Вона націлена на конкретну аудиторію, обрану за місцем розташування, віком, статтю та іншими критеріями. Така реклама особливо ефективна в соціальних мережах.
 • Банерна та Тизерна Реклама: Тут ключовим фактором є вибір популярного майданчика для розміщення банерів і тизерів, що забезпечує максимальне охоплення аудиторії.
 • Нативна Реклама: Партнерські посилання вбудовуються в контент таким чином, щоб вони здавалися природною частиною посту або статті, пропонуючи вирішення проблем, актуальних для читачів.

Види СРА-мереж

СРА-мережі можуть різнитися за спеціалізацією і типом просунутих продуктів або послуг. Ось основні види:

 • Загальноспрямовані СРА-мережі: Ці мережі не спеціалізуються на конкретних категоріях товарів і пропонують широкий спектр різноманітних оферів.
 • Товарні або Тематичні СРА-мережі: Тут пропонуються продукти певної категорії, наприклад, косметика, побутова техніка або одяг.
 • Ігрові СРА-мережі: Спеціалізуються на просуванні онлайн-ігор.
 • Фінансові СРА-мережі: Включають пропозиції, пов’язані з фінансовими послугами, такими як позики, кредити, кредитні картки та інше.
 • Мобільні СРА-мережі: Фокусуються на просуванні мобільних додатків для смартфонів.
 • Дейтинг СРА-мережі: Спеціалізуються на просуванні сайтів і додатків для знайомств.
 • Адалт СРА-мережі: Пропонують продукти та послуги для дорослих з позначкою 18+.
 • Гемблінг СРА-мережі: Займаються просуванням азартних ігор і казино.

Кожна з цих мереж націлена на свою специфічну аудиторію і тип продуктів, що дає змогу веб-майстрам і рекламодавцям ефективніше досягати своїх маркетингових цілей.

Види СРА-мереж

Переваги СРА-мереж

Переваги використання СРА-мереж численні як для рекламодавців, так і для вебмайстрів:

 • Для рекламодавця ключовою перевагою є гарантія отримання результатів. Оплата здійснюється тільки в разі залучення клієнтів вебмайстром, що мінімізує ризики. Рекламодавець також має можливість самостійно встановлювати умови співпраці, визначаючи необхідні дії та вартість кожної з них.
 • Для вебмайстра, який працює з СРА-мережею, привабливим є доступ до широкого спектру замовників на одній платформі. Завдяки тому, що СРА-мережа виступає в ролі посередника і контролює дотримання домовленостей, вебмайстер може бути впевнений у чесності угод і в тому, що його зусилля будуть належно оплачені. Крім того, вебмайстер має свободу вибору, вирішуючи, на які офери відгукнутися.

Як обрати СРА-мережу

При виборі CPA-мережі для просування вашого бізнесу важливо враховувати кілька ключових факторів:

 • Ніша: Визначте, чи підходить ваш продукт для спеціалізованої CPA-мережі. Якщо ваш продукт належить до конкретної ніші, вибір вузькоспрямованої мережі може виявитися ефективнішим, ніж загальноспрямованої.
 • Кількість офферів: Шукайте CPA-мережу з широким вибором офферів. Велика кількість офферів зазвичай вказує на популярність мережі серед рекламодавців і вебмайстрів.
 • Частота Оновлень: Перевірте, як часто оновлюються оффери. Якщо останні офери були розміщені давно, це може свідчити про низьку активність на платформі.
 • Комісія: Уточніть, хто платить комісію за використання платформи – рекламодавець чи виконавець. Це допоможе вам зрозуміти фінансові умови співпраці.
 • Ставлення до Недобросовісних Практик: Оцініть політику CPA-мережі щодо фрода. Важливо знати, як мережа реагує на порушення і чи забезпечує повернення коштів замовнику в разі виявлення шахрайських дій виконавця.

Просування через CPA-мережі підходить більшості бізнесів в інтернеті, особливо якщо пропоновані товари або послуги мають широкий попит. Однак CPA-мережі можуть бути менш ефективні для продуктів із вузькою спеціалізацією, які зазвичай не шукають через соціальні мережі або масові рекламні платформи.

Антон Шевчук

Дмитро Коваленко — ведучий спеціаліст у сфері арбітражу трафіку з понад 12 роками досвіду. Починаючи свій шлях як аналітик в одній з провідних рекламних агенцій України, він глибоко вивчив механізми приваблення аудиторії та її монетизації.
Соц. мережі:
Посилання на сайт:

Популярні статті автора

Всі статті автора

Хочу стати автором

10 найкращих нейромереж для генерації зображень

Для графічних дизайнерів, маркетологів та художників інструменти генерації зображень на основі AI виконують дії функції. Вони можуть прискорити процес створення візуалів для проектів, уникаючи потреби в докладному ручному виконанні, а також внести неочікувані, інноваційні елементи в їхні роботи. Суть у тому, що AI не просто виконує завдання швидше та точніше, він додає шар креативності, який може зрівнятися лише з найвправнішими людськими розумами. Але переваги не обмежуються лише професіоналами. Навіть якщо вас просто цікавить створення унікального аватара або одноразового шедевру цифрового мистецтва, програми на основі AI демократизували доступ до високоякісної генерації зображень. Через стрімкий розвиток у цій галузі з'явилось безліч програм та сервісів, які використовують силу штучного інтелекту для створення зображень. У подальшому ми розглянемо топ-10 найкращих платформ, їх унікальні можливості та як їх можна використовувати в різних ситуаціях. DeepDream Generator: з реальності в світ снів DeepDream Generator вперше був представлений...
340
8хв.

Поділіться своєю думкою!

Наш Телеграм-канал

Підпишись і отримуй найсвіжіші новини, анонси матеріалів та унікальні пропозиції першим.

Отримати гідні кейси та гайди із заробітку в арбітражі
при підписці на розсилку не буде спаму, тільки придатна інфа і матеріали