Що таке сайт афіліат?

Що таке сайт афіліат?
0
229
8хв.

Що таке сайт афіліат?

Афіліат-фільтр Google – це один із найстаріших фільтрів пошукової системи. Він накладається на ймовірно афілійовані сайти.

Довідка: Вперше поняття афіліатів сформулювали у 2007, тоді їх відносили до майданчиків – учасників системи контекстної реклами Google AdSense, але згодом поняття перейшло до пошукової системи. Представники Google впевнені, що афіліати для користувачів не мають ніякої цінності, особливо якщо вони – частина програм для поширення їх змісту серед інших ресурсів, а це помітно за показом пошуковиком відразу декількох сайтів, що мають ідентичний зміст.

Що таке сайт афіліат

Значення слова афіліат співзвучне з англійським словом affiliate (філія), звідки воно і з’явилось, тому сьогодні його застосовують до ресурсу, який не надає користувачам нових відомостей щодо іншого джерела подібної тематики. У випадку, коли декілька сайтів, присутніх у результатах пошуку, належать одному власнику і містять практично ідентичну інформацію, але це не дзеркала, то пошукові системи до них використовують спеціальні фільтри, тим самим відсіваючи подібні ресурси, залишаючи доступним головний. Інші сайти при цьому вважаються афілійованими, що спричиняє не показувати їх у видачі результатів за зробленими запитами.

Був час, коли великі офлайн-гравці намагалися монополізувати пошукову видачу, забиваючи її кількома копіями свого сайту, але на різних доменних іменах. Маючи бюджети, вони таким чином видавлювали дрібніших гравців ринку з результатів пошуку, займаючи дві, три, а то й більше позицій. Але оскільки Google намагається надавати користувачам не тільки релевантну, але й різноманітну інформацію з різних джерел, подібні дії пошуковик визнав порушенням. За них на всі сайти, що їх Google визначає копіями головного сайту, автоматично накладається афіліат-фільтр.

Немає чіткого правила, який сайт визначається основним, але найчастіше позиції зберігає:

  • найперший (за умови його дзеркального копіювання)
  • найавторитетніший (найбільш трастовий, з найбільшим трафіком
  • постійною аудиторією, найбільшою кількістю сторінок та високими позиціями)
  • на домені, 100% відповідній назві компанії

Що цікаво, на сайти-афіліати, які не перетинаються пошуковими фразами в результатах пошуку, фільтр не накладається. Тобто, якщо у вашої компанії два і більше сайтів за різними напрямками діяльності, які не перетинаються, але з усіма ознаками афіліатів, афіліат-фільтр Google накладений не буде.

Що таке сайт афіліат?

Навіщо створюють афіліати?

Основна мета створення афіліатів – монополізувати видачу, тобто захопити більше провідних позицій та залучити максимум трафіку. І тому просувають групу однотипних майданчиків. Власники бізнесу прагнуть заповнити ТОП-10 клонами та перекрити дорогу конкурентам. Ідея перспективна, але це величезний ризик, адже пошукові системи легко розпізнають та суворо карають порушників.

Як пошукові роботи визначають такі сайти?

Пошуковики негативно сприймають афілійованість та активно борються з нею – сайти-клони видаляються з видачі. Представники Google заперечують наявність афіліат-фільтрів, проте санкції за це цілком реальні. Можливо, вся справа у різних формулюваннях, які використовуються для опису даного явища. Розгляньмо, як визначають афіліати найпопулярнішу пошукову систему.

Як перевіряє Google?

Довідка для веб-майстрів Google містить інформацію про неякісні партнерські сайти. У посібнику написано, що сторінки з однаковим змістом марні для користувачів, видача формується таким чином, щоб цього не допустити. За це відповідає фільтр Supplementary results, він виявляє унікальний контент. Клони видаляються з видачі та потрапляють у додатковий індекс Google, тому практично перестають приносити трафік власникам.

Якщо у мене два однакових сайти – який сайт в підсумку переможе?

Тут відповідь неоднозначна – неважливо, який з сайтів переможе, адже один із сайтів програє. Це означає, що будуть втрачені час і гроші. Тому, якщо ви помітили подібну активність, слід виконати дві основних дії:

  • Закрити один із сайтів від індексації пошукових систем або видалити сайт.

Зробити два повноцінні канали продажів:

  • розробляти інші сайти під іншими брендами
  • використовувати різні структури каталогів на сайтах
  • розробити сайт під певну нішу товарів з основного сайту під іншим брендом
  • не публікувати тексти з основного сайту на інші сайти та майданчики
  • реєструвати для кожного сайту Google My Business на різні юр.особи і контакти
  • не робити посилання між сайтами
  • не просувати сайти за однаковими запитами
  • не копіювати чужий контент і не дозволяти використовувати свої тексти на інших сайтах.

Що таке сайт афіліат?

Отже, чи варто боятися?

Боятися варто, оскільки на зняття санкцій можуть піти місяці. Якщо ресурс почав різко здавати позиції або перестав індексуватись, перевірте його на афіліат-фільтр у сервісах «Піксель Тулс», Majento або Copyscape.

Явною ознакою накладення санкцій є шаховий порядок позицій сайтів у пошуку за різними запитами. Наприклад, по одному ключу перший ресурс займає високі місця, другий знаходиться нижче ТОП-100, по іншому ключу, навпаки, перший нижче ТОП-100, другий на перших місцях. При виявленні афіліат-фільтра спробуйте оновити контактну інформацію, змінити дизайн, контент, змініть хостинг – зазвичай такі дії допомагають.

Ми не радимо займатися маніпуляціями з афіліатами та використовувати «чорні» способи просування. Адже пошукові системи все одно виявлять порушення та обов’язково покарають. В результаті ви витратите купу сил і часу, які можна було б вкласти в безпечну та ефективнішу SEO-стратегію.

Висновок

Таким чином, ми зрозуміли, що фільтр афіліатів – це потрібний страж, який захищає принципи чесної конкуренції. В умовах, що склалися, чітке співробітництво з пошуковими системами стане запорукою процвітання бізнесу в інтернеті, а також максимально позитивно позначиться на іміджі просування бренду і компанії в цілому. В цьому вам допоможуть професіонали, які проведуть пошукову оптимізацію веб-сайту та виведуть ваш сайт у ТОП пошукової видачі.

Поділіться своєю думкою!

TOP