Нещодавно Google вирішив закрити формат реклами Discovery, і на зміну йому прийшов Demand Gen — новий інструмент, спрямований на створення попиту. По суті, це оновлена версія Discovery з додатковими фішками, які зробили його ще зручнішим та ефективнішим для рекламодавців.
Канали реклами у Demand Gen майже такі ж, як і в Discovery (YouTube, Gmail, Discover), але тепер додано можливість просування в YouTube Shorts. У цій статті ми детально розглянемо, що саме пропонує цей формат і як його можуть використовувати арбітражники та інші рекламодавці.
Demand Gen: що це за формат?
Demand Gen – це крутий формат реклами, особливо для тих, хто не хоче витрачати час і зусилля на складання семантики (як у випадку з пошуковою рекламою) або на виключення нерелевантних майданчиків (як у випадку з КМС). Замість цього, Demand Gen просуває продукти через банери і/або відео. Цей формат дає рекламодавцям широкий простір для експериментів і дозволяє націлювати рекламу, виходячи з таких параметрів, як:
- Інтереси користувачів;
- Ключові запити;
- Взаємодія користувачів із прилками;
- Відвідування сайтів конкурентів тощо.
Є один важливий нюанс: понад 90% усього трафіку припадає на користувачів мобільних пристроїв. Тобто навіть якщо не обмежуватися лише мобільною аудиторією, мобільні користувачі все одно становитимуть левову частку трафіку.
Основні переваги Demand Gen, які вигідно виділяють його серед інших форматів реклами:
- Великий обсяг і висока якість трафіку;
- Простота налаштування;
- Розширені можливості для тестування офферів.
На які вертикалі можна лити з Demand Gen?
На момент написання статті, відгуки на форумах і в профільних чатах свідчать, що найбільш популярними нішами для Demand Gen є:
- Фарма (нутра)/сірий товар;
- Фінансові послуги;
- Гемблінг і беттінг;
- Крипта;
- Дейтинг;
- Інфопродукти;
- Новинні вітрини.
Крім того, через Demand Gen часто спрямовують трафік у Telegram-канали, створені для залучення схемного трафіку.
За грамотного підходу цей формат також може працювати для інших ніш, таких як білі страхові оффери або свіпстейки.
Як запускати рекламу з Demand Gen
Розповімо поетапно, як налаштувати та запустити трафік через Google Ads, використовуючи формат Demand Gen. Розглянемо найважливіші моменти, які вебмайстерам варто мати на увазі під час налаштування кампанії.
Налаштування РК
Спочатку обираємо тип кампанії Demand Gen у кабінеті Google Ads. Після цього варто створити мету конверсії, якщо вона ще не налаштована до старту роботи з кампанією.
Вибір цілі РК
Наступний крок — обрати основну мету кампанії. Якщо виникають сумніви, яку мету обрати, слід пам’ятати, що режим “За конверсії” часто приносить кращий трафік з високою конверсією навіть без встановлення тегів.
Однак аффіліатів зазвичай не цікавлять прості переходи на сторінку, адже їм важливі конкретні дії від аудиторії (наприклад, внесення депозиту). Тому в таких випадках краще налаштувати мету “Кліки”, особливо якщо аудиторія невелика, але необхідно витиснути з неї максимум.
Вартість конверсії та денний бюджет
Досвідчені вебмайстри рекомендують вручну налаштувати ставку за конверсію. Якщо залишити це поле пустим, алгоритм автоматично налаштує кампанію на максимальну кількість конверсій, але це не завжди означає вигідні ліди. Навпаки, ефект може бути зворотним.
Для оптимального результату вебмайстру важливо визначити найнижчу ставку, при якій оголошення показуватимуться, а бюджет — ефективно витрачатиметься.
Також ставка напряму залежить від географії, з якою працює медіабаєр. За потреби можна окремо виставити ставку для кожної групи оголошень.
Що стосується бюджету, то на тестовому етапі не варто ризикувати та виставляти занадто високі суми. І на це є дві основні причини:
- Практика показує, що в перший день Google майже завжди витрачає подвійну суму;
- Великі бюджети для тестування зазвичай не потрібні.
Якщо потрібно протестувати оффер, краще запустити кілька акаунтів із невеликими бюджетами. Або використати кілька агентських акаунтів із підвищеним рівнем довіри, адже результати тестових запусків на саморегах можуть значно відрізнятися при тих самих налаштуваннях.
Цільові пристрої
Оскільки Demand Gen орієнтований на мобільні пристрої, краще зосередитися на мобільній аудиторії та вимкнути інші категорії пристроїв.
В окремих випадках, залежно від специфіки вертикалі та вимог оффера (наприклад, антивіруси для ПК на Windows), можна також обрати десктопні пристрої.
Детальні налаштування дозволяють вебмайстрам таргетувати рекламу на окремі категорії користувачів, враховуючи їхню операційну систему, тип пристрою та навіть мобільного оператора.
Створення груп оголошень
На етапі створення груп оголошень потрібно обрати географічне місце, де буде показуватися реклама. У вікні розширеного пошуку можна додавати або виключати певні регіони.
Після цього задаємо мову, якою користується потенційна цільова аудиторія. Наприклад, якщо вебмайстер просуває оффер в Канаді, краще вказати і французьку, і англійську мови.
Створення аудиторій
Наступний крок налаштування рекламної кампанії в Demand Gen — це створення максимально релевантної, на думку медіабаєра, аудиторії.
У розділі спеціальних сегментів можна налаштувати показ оголошень для користувачів, що використовують певні пошукові запити. Тут можна ввести ключові слова, пов’язані з інтересами ЦА, які доповнюють ці запити.
Важливо! У цьому типі реклами не радять використовувати низькочастотні запити, адже це може негативно вплинути на охоплення та кількість трафіку.
На цій вкладці також можна зазначити сайти чи додатки конкурентів або пов’язані за тематикою ресурси, де, ймовірно, проводить час цільова аудиторія.
У вкладці «Ваші дані» можна налаштувати ретаргетинг і створення схожих аудиторій, завантаживши список користувачів або обравши тих, хто взаємодіяв з вашим контентом, наприклад, переглядав відео на YouTube.
Налаштування інтересів
У розділі «Інтереси» налаштовуємо інтереси залежно від специфіки оффера та інших важливих параметрів. Google надає великі можливості для тестування та експериментів.
На початковому етапі налаштувань демографії в рекламі варто відключити невідомий вік та стать, щоб уникнути нерелевантного трафіку. Якщо Google не має цих даних, ймовірність конверсії буде низькою.
Також досвідчені вебмайстри радять кожен сегмент потенційної ЦА розділяти на окремий адсет. Це допоможе швидше знайти конверсійні зв’язки з мінімальними ставками. Крім того, вони рекомендують відключити оптимізований таргетинг під час тестування, щоб отримати найбільш актуальні дані.
Створення оголошень
Demand Gen відкриває можливість просувати оффери за допомогою трьох форматів оголошень: зображення (до 20 штук), карусель та відео.
Вебмайстру треба просто вибрати оптимальний формат під конкретний оффер, враховуючи гео і місце розміщення. Але насправді, визначити найкращий варіант допомагають лише тести.
Важливо! Щоб додати відеокреатив, спершу його потрібно завантажити на YouTube.
Після цього залишається тільки прописати заголовки з «гачками», які чіпляють, короткий опис, СТА і вказати посилання на цільову сторінку.
Висновок
Demand Gen – це досить простий, зручний і результативний спосіб налаштування рекламних кампаній у Google Ads, який пропонує безліч варіантів таргетингу, щоб залучати саме ту аудиторію, яка вам потрібна. Проте, навіть із таким “розумним” форматом, важливо чітко розуміти потреби й інтереси вашої ЦА заздалегідь, щоб не витрачати великих сум на старті, коли ще немає лідів.