Чому хмарна безпека так важлива?

Чому хмарна безпека так важлива?
0
217
8хв.

Чому хмарна безпека так важлива? Розбираємо ключові поняття, загрози та рішення

Чому хмарна безпека так важлива?

На підприємствах у всьому світі відбуваються процеси цифрової трансформації, під час яких вони починають використовувати, мігрувати або освоювати величезну різноманітність хмарних технологій. 

Хмарна безпека поєднує політики, методи, підходи та технології до забезпечення кібербезпеки та захисту застосунків та даних у хмарних середовищах. Ключем до захисту від зовнішніх та внутрішніх загроз можуть стати детально опрацьовані політики управління доступом, дотримання галузевих та корпоративних вимог безпеки, використання інструментів для автоматизованого бек-апу та аварійного відновлення даних.

Хмарні обчислення є привабливими з точки зору гнучкості та витрат, однак адміністратори хмарних сервісів сьогодні мають мати глибоке розуміння процесів на підприємстві, щоб мати змогу налаштувати політики та стандарти безпеки в поєднанні з обов’язковими ролями та відповідальністю.

На жаль, традиційні мережеві технології та механізми безпеки не можуть бути легко або безпроблемно переміщені до хмари.

Чому хмарна безпека важлива?

Хмарна безпека важлива, оскільки використання хмари збільшує потенційну площу атаки – це відкриває нові шляхи для хакерів, щоб зламати вашу мережу. Використовуючи хмарні обчислювальні служби без належних заходів хмарної безпеки, ви надаєте зловмисникам можливості для викрадення даних, знищення конфіденційних файлів і несанкціонованого віддаленого входу у вашу систему.

Хмарна безпека також є обов’язковою, якщо ваша організація зберігає персональні дані в хмарі. Згідно з вимогами більшості режимів захисту даних підприємства повинні вживати адекватних заходів для безпеки приватних даних, де б вони не зберігалися. Загальна відповідальність за втрату даних лежить на вас, а не на вашому постачальнику хмарних сервісів.

Головні засоби хмарної безпеки

Безпека хмари – багаторівнева система захисту, яка використовує ряд технологій. Серед них:

  • засоби превентивного контролю – блокування неавторизованого доступу до конфіденційної інформації;
  • засоби детективного контролю – виявлення несанкціонованого доступу чи спроб зміни інформації;
  • засоби автоматичного контролю – попередження, виявлення, реагування на оновлення безпеки (регулярні та критично значущі);
  • засоби адміністративного контролю – використання політики, практик, стандартів та процедур безпеки.

Хмарні сервіси стають все більш популярними та досконалими, адже їх переваги стають все більш зрозумілими. Перш за все, це сталось через підвищення ефективності роботи та економії. Водночас удосконалюються і методи безпеки. Спеціалісти SoftwareOne допоможуть з впровадженням хмарних технологій та безпекою їх використання.

Чому хмарна безпека так важлива?

Принцип роботи безпеки в хмарі

За безпеку в хмарі відповідають як постачальники хмарних служб, так і їхні клієнти. Ступінь відповідальності залежить від типу служб, що пропонуються.

Інфраструктура як послуга

У цій моделі постачальники хмарних служб пропонують обчислювальні, мережеві та накопичувальні ресурси на вимогу. Постачальники відповідають за захист основних обчислювальних служб. Крім операційної системи, клієнтам потрібно також захищати програми, дані, середовища виконання та проміжне програмне забезпечення.

Платформа-служба

Багато постачальників також пропонують комплексне середовище для розробки й розгортання в хмарі. Крім основних обчислювальних служб, постачальники також відповідають за захист середовища виконання, проміжного програмного забезпечення й операційної системи. Клієнтам потрібно захищати свої програми, дані, доступ, пристрої та мережі користувачів.

Програмне забезпечення як послуга

Організації також можуть отримувати доступ до програмного забезпечення за моделлю похвилинної оплати, зокрема це стосується Microsoft Office 365 або Google Диска. У цій моделі клієнтам усе ще потрібно захищати дані, користувачів і пристрої.

Існує кілька основних аспектів безпеки в хмарі, за які відповідають як постачальники, так і клієнти.

  • Захист даних. Організації повинні розуміти, де розташовано їхні ресурси, і застосувати відповідні елементи керування для захисту даних та інфраструктури, де їх розміщено.
  • Відновлення даних. У разі порушення безпеки надзвичайно важливо мати надійне рішення для резервного копіювання та план відновлення даних.
  • Обмеження доступу. Оскільки в хмарі всі ресурси доступні через Інтернет, дуже важливо переконатися, що лише належні користувачі матимуть доступ до потрібних їм інструментів протягом визначеного періоду часу.
  • План реагування. У разі атак організаціям потрібен спеціальний план, який дасть їм змогу зменшити наслідки та запобігти враженню інших систем.
  • Комплексна видимість захищеності DevOps. Усувайте сліпі зони за допомогою єдиного рішення для отримання аналітики щодо захищеності DevOps на різних платформах.
  • Зосередженість команди з безпеки на нових загрозах. Зменшуйте кількість проблем із безпекою робочих середовищ, оптимізувавши конфігурації хмарних ресурсів на рівні коду.
  • Підхід Shift Left Security. Команди з безпеки й розробки мають співпрацювати над хмарними програмами разом, щоб захищати їх на всіх рівнях, починаючи з коду.

Як захистити свої дані в хмарі?

Використовуйте надійні паролі

Паролі – це перша лінія захисту вашого облікового запису в хмарі. Використовуйте диспетчер паролів, як-от NordPass, щоб створювати й автоматично вводити складні паролі.

Включайте MFA

Багатофакторна автентифікація (MFA) захищає акаунти за допомогою додаткової контрольної процедури. Окрім пароля, для входу зловмисникам знадобиться код або пристрій, доступний лише вам.

Шифруйте файли

Використовуйте програмне забезпечення для шифрування файлів або зберігайте дані лише в зашифрованому сховищі. Навіть у разі витоку даних зловмисники не зможуть отримати доступ до вашої зашифрованої інформації.

Використовуйте VPN

VPN(наприклад, NordVPN) захищає дані, що передаються в хмару та з неї. Особливо важливо використовувати VPN для доступу до хмари в загальнодоступних мережах Wi-Fi.

Висновок

Хмарні сервіси стають все більш популярними та досконалими, адже їх переваги стають все більш зрозумілими. Перш за все, це сталось через підвищення ефективності роботи та економії. Водночас удосконалюються і методи безпеки. Наші спеціалісти вже активно користуються і можуть допомогти вам з впровадженням хмарних технологій. Захистіть ваші дані від шахраїв.

Поділіться своєю думкою!

TOP