Завалювання вебів хорошими офферами та вигідними ставками більше не працює? Так, через велику конкуренцію компанії змушені виділятися по-іншому. Один з перевірених методів привернення уваги – вихід в медіа.
Чи потрібна медійність кожному, хто просто хоче заробляти на арбітражі й не забивати собі голову зайвим? Можливо, й ні. Але для досвідченого веба, який вже давно в трафіку, у якого купа зв’язків і який відпочиває тільки на конференціях і мітапах з арбітражу, медійність має зовсім інший сенс.
У кожної компанії свої завдання щодо присутності в медіа. Хтось тихо розвиває блог, хтось відвідує всі найближчі заходи. Але навіщо це все? Які цілі переслідують компанії, виходячи на публіку? І які висновки можуть зробити веби, помічаючи, як та чи інша партнерка миготить у новинах?
Коли говорять про медійність в арбітражі
Медійність – це про те, наскільки бренд помітний у медіа. У кожній сфері свої підходи до того, як привернути увагу, і арбітраж тут виділяється різноманітністю методів. Партнерки, сервіси, команди – всі вони активно використовують різні інструменти, від рекламних кампаній і до спонсоруванням великих подій.
Почнемо з основ: це маркетинг і розвиток власних майданчиків, наприклад соцмереж. А далі йдуть:
- Присутність у ЗМІ: публікації в новинах, блогах, статтях.
- Участь у заходах: конференції, виставки, вечірки та інші події.
- Створення своїх проєктів, які прямо чи опосередковано пов’язані з бізнесом.
Формати медійних каналів можуть варіюватися. Це може бути і онлайн, і офлайн, офіційні та більш «живі» канали, реклама і нативний контент. Далі ми розберемо кожен із цих форматів і зробимо огляд, як їх використовують компанії в арбітражі.
Навіщо партнерським мережам свої медіа-канали
Для початку давай розберемося, чого компанії насправді хочуть досягти. Основні цілі, тобто розширення охоплення, підвищення впізнаваності та залучення цільової аудиторії – це зрозуміло. Але для партнерських програм насамперед це також, звісно ж, залучення арбітражників. Однак на цьому все не закінчується.
- Зростання аудиторії. Вірусні акції, конкурси та активний шерінг матеріалів серед друзів допомагають розширювати охоплення в соцмережах. І, що важливо, частина цієї нової аудиторії може легко перетворитися на цільові ліди.
- Зміцнення репутації. Організація великих заходів, участь у виставках зі значними стендами, проведення власних вечірок – все це доводить, що у компанії серйозні можливості та ресурси. Такий підхід зміцнює довіру партнерів.
- Інформаційна підтримка. Актуальні новини та дані допомагають завжди залишатися в курсі всіх трендів ринку і дають можливість безперервно розвиватися.
Ключове завдання медійності – це постійна присутність бренду. Він має бути на слуху, а представники компанії – на виду. Це спрощує процес взаємодії з потрібними людьми і залучення талантів, чи то арбітражників, чи то потрібних спеціалістів з інших сфер.
Якщо залишити за дужками купівлю реклами, то зараз в арбітражі використовують різноманітні канали.
Ресурси компанії
- Соцмережі: Telegram та Instagram, а також LinkedIn для західних ринків.
- Відео-контент: YouTube-шоу, подкасти, інфо-ролики, новинні випуски.
- Навчальні програми для новачків у різних форматах – вебінари, курси тощо.
- Нативні піар-кампанії та рекламні акції, які активно підхоплюють представники індустрії.
- Організація закритих мітапів і вечірок.
Сторонні ресурси
- Участь спеціалістів компанії у подкастах і текстових інтерв’ю у якості запрошеного гостя.
- Спільні конкурси та активності з партнерами.
- Відвідування конференцій і заходів як гості або учасники.
- Спонсорство заходів або оренда стендів.
- Виступи на конференціях як спікери.
Таким чином, головні аспекти медійності – це різноманітність контент-форматів, активна участь в онлайні та офлайні, і відкрите представлення команди. Звучить просто, але не все так гладко – важливо ще й грамотно себе позиціонувати.
Що це означає для арбітражника?
Медійність важлива не тільки через класні фішки типу корисної інформації, конкурсів або крутого мерчу на конференціях. Арбітражнику варто враховувати, що якщо компанія дотримується цих пунктів:
- Не боїться заявляти про власників.
- Закликає не просто підписатися на соцмережі, а знайомитися особисто на конференціях.
- Готова співпрацювати з будь-якими партнерами і охоче йде на корисні контакти.
- Співпрацює з відомими людьми.
- Дає своїм спеціалістам можливість передавати ліди навіть тим, для кого вони нецільові…
То, найімовірніше, компанія налаштована на довгу й успішну роботу. Партнерка навряд чи ризикуватиме десятками осіб та їхньою репутацією заради махінацій. Навпаки, це створює максимальний рівень довіри.
Висновок
Ми не говоримо, що медійність автоматично означає довіру й успіх. Деякі компанії створюють ілюзію успіху, формуючи фальшивий бренд, заливаючи тонни контенту і вливаючи величезні бюджети в рекламу і трафік. Вони можуть навіть просувати «обличчя» компанії, але найчастіше це люди, яких ніхто у сфері раніше не знав.
Головна мета таких компаній – зловити хвилю хайпу. Скільки платіжних сервісів розвалилося, після того як їх почали піарити відомі інфлюенсери? Їхнє завдання – зібрати якомога більше довіри і потім усіх обдурити. Подібні схеми час від часу трапляються і в партнерських програмах. Звертайте увагу на медійність компанії, але не ведіться на хайп.