Чому крутий PR у арбітражі — це не меми, а стратегія й людяність? Розмова з Костянтином Голубєвим

Чому крутий PR у арбітражі — це не меми, а стратегія й людяність? Розмова з Костянтином Голубєвим
0
233
10хв.

Він вміє влучно жартувати, але при цьому ефективно і дуже серйозно будує команди та комунікації. Він міг би вести вечірнє шоу — але зараз запускає PR-кампанії, які перевертають арбітражний ринок.

Костянтин Голубєв, креативний директор тріади Wild Wild Leads, Wild Wild Apps та Wild Wild Partners, ділиться своєю історією: від 10 років у топових українських тв-шоу до запуску інтерактивних стендів і шоу про факапи, які рвуть нішу.

В інтерв’ю — про те, чому найкращий мерч — це те, що ти сам би носив, як будувати бренд у сфері, де всі працюють «у тіні», і чому без гумору у цьому бізнесі не вижити.

Чому крутий PR у арбітражі — це не меми, а стратегія й людяність? Розмова з Костянтином Голубєвим

Спойлер: улюблена PR-активність Кості — ранок другого дня будь-якої міжнародної конференції 

Про те, як почав свій шлях в сфері

В арбітраж я потрапив у червні 2022 року. До цього я будував кар’єру на телебаченні – пропрацював більше 10 років у різноманітних тв-проєктах, доріс від журналіста-стажера до шеф-редактора та керівника проєктів, здебільшого фокусуючись на розважальному сегменті (“Холостяк”, “Зважені та щасливі”, “Екси” та багато інших. Навіть пропрацював 2,5 роки на “Стосується кожного”, яке зараз розлітається на мемаси соцмережами).

Утім сталася повномасштабна війна, і, зрозуміло, в країні стало не до розважальних шоу, відповідно, я залишився без роботи. Певний час я та моя родина жили на фінансову подушку, яку вдалося підкопити. Паралельно я займався волонтерською діяльністю, пов’язаною з моїм фахом та тим, що я найкраще вмію – разом із колегами ми моніторили новини та складали базу фіксованих злочинів РФ проти України. Зрозуміло, про жодну оплату не йшлося, подушка тим часом все меншала, жодне з шоу було не на часі, тож виникла необхідність шукати, де заробити гроші.

І тоді я натрапив на сторі своєї давньої подруги – Інни Гагарін. Разом з Інною ми ходили на підготовчі курси та зрештою і потім вчилися в Інституті Журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Попередньо мені траплялися її сторіз, я знав, що відбуваються якісь конференції, проте про що вони – дупля не відбивав.

Важливо, що в тій доленосній сторі Інна якраз шукала спеціаліста у маркетинг відділ чи щось на кшталт того. Я відгукнувся, Інна вирішила ризикнути та дала мені шанс. Тут хочу окремо вкотре подякувати їй за це – саме завдяки Інні я дізнався все необхідне про сферу та, звісно, отримав роботу. Як досвідчений керівник і як друг, який знає мене з 16 років, Інна повірила у мене і знайшла можливості передворити мій унікальний досвід на користь компанії зокрема і ніші загалом.

Так я опинився в G✦Partners.

Про те, що тримає тут досі

Мій знак зодіаку – козеріг, тож я впертий і стабільний. Якщо вже обрав для себе шлях, то буду вдосконалюватися в ньому, відточувати майстерність, пускати корені та досягати нових вершин. Тож, як на мене, я доволі непогано асимілювався: я чітко знаю, що я можу привнести в розвиток сфери і бізнесу, до того ж маю покрокове розуміння, як це зробити.

Тому для мене це:

  • можливість реалізовувати ідеї, якими б крейзі вони не були;
  • внутрішній вогонь виводити або утримувати свої команди на лідерських позиціях.

А гроші, якщо маєш голову на плечах, можна заробити в будь-якому напрямку, тому на самій лише меркантильній ідеї в нашій справі далеко не підеш – треба горіти цим.

Який твій особистий підхід до побудови піару в ніші, де бренди часто залишаються «в тіні»?

Секрет такого успіху взагалі не секрет. Я абсолютно переконаний, що найкращий підхід – комунікація. Якщо ти підтримуєш адекватні людяні стосунки з оточенням, якщо ти привітний не заради профіту, а тому що цікавишся і готовий спілкуватися, обговорювати, бо, перш за все, тобі небайдужі колеги і ти їх поважаєш, то, звісно, ставлення до тебе буде відповідне.

Особисто я не назвав би свою манеру спілкування підходом. Скоріше, я просто така людина: мені імпонують люди, в кожному з представників ком’юніті я, вочевидь, знайду щось хороше.

Є усвідомлення, що ми всі варимося в цьому непростому бізнесі, і роботу кожного – конкурента або навіть людини, з якою ти не маєш жодних робочих перетинань, слід поважати! І тоді, за потреби, і тобі на твій запит відчинятимуться двері, як не одні, так точно інші.

Чому крутий PR у арбітражі — це не меми, а стратегія й людяність? Розмова з Костянтином Голубєвим

Про найуспішніший PR-кейс

Науйспішнійший PR-кейс, я переконаний, ще попереду – зараз я готую дуже потужну кампанію для всіх трьох напрямків Wild Wild: WWApps, WWleads та WWPartners. Вона є стратегічно необхідною, довгограючою, та стовідсотково не пройде непоміченою.

З нещодавно реалізованих назву організацію та повну підготовку з нуля – від ідеї до реалізації – першого стенда для Wild Wild Apps в рамках Conversion Conf Warsaw – 2025. Ми зробили неможливе – за 4 дні до конференції на правах креативного директора компанії, я взяв на себе відповідальність застрибнути у останній вагон зі стендом, і ми його реалізували.

І не просто реалізували. Це був інтерактивний стенд, до якого можна було доторкнутися, на якому можна і треба було малювати та змагатися за призи. Гості стенду отримали задоволення, ми – ажіотаж і базу релевантних контактів, які опрацьовуємо й досі.

Про факап, який навчив краще, ніж десяток курсів

Не ходити зранку до стоматолога, якщо за кілька годин маєш виступати з доповіддю зі сцени)))

А якщо серйозно, то, на мою думку, найпоширенішою помилкою чи то факапом може стати незапам’ятовування людей та імен. У мене, слава Богу, такого не було, однак я дуже переживаю про це.

Спілкування завжди багато, людей і чатів теж багато. Тож, тут не важко щось сплутати чи забути. Та слід завжди пам’ятати: це у вас людей багато, а в тієї людини вона в себе одна. Це може образити, а також призупинити чи й зовсім не розвинути необхідну гілку в комунікації, яка б могла в подальшому стати в нагоді.

Повторюся: найважливіше в будь-якій сфері – люди! І наша не є винятком. 

Про історію, де результат перевершив очікування

Мабуть, такої не було і навряд буде. Я завжди доволі тверезо і раціонально оцінюю всі шанси на успіх тієї чи іншої справи.

Та якщо все ж виокремити щось, мабуть, назву два кейси, які першими спливли в пам’яті:

  • в часи роботи в G✦Partners на мої плечі лягла організація під ключ та, власне, проведення онлайн-розіграшу серед партнерів. Компанія не є стрімінговим сервісом, розіграш проводився серед ТОП-40 позицій, утім я заморочився і завдяки своїм зв’язкам з телебачення побудував просто космічну сцену, замовив декорації, живий бенд, підключив стилістів, незалежних експертів – одним словом, вийшло прям як справжнє голівудське шоу у прямій трансляції, принаймні такі відгуки я отримував після. І про це пряме включення ще довго гудів ринок з приємним післясмаком.
  • якось у мене виникла ідея створити шоу про факапи та смішні казусні моменти у сфері. Я прийшов до Олега з YoSa з ідеєю, він підхопив, і ми почали от просто так, з нічого, робити шоу. Враховуючи те, що надзвичайно жорстких регламентів та очікувань не було, ми отримали на виході якісне шоу з 4-5 тисячами нативних ненакручених переглядів на кожному з випусків всередньому.

Чому крутий PR у арбітражі — це не меми, а стратегія й людяність? Розмова з Костянтином Голубєвим

Про свій підхід до комунікації з партнерами

Подивіться на мене)) подивилися?) – я “суворий”?)) Мій тон комунікації – максимально доброзичливий та відкритий. Якщо доводиться нагадувати про певні домовленості, які не виконуються своєчасно – тоді добрий, але вже настриний папуга.

Ну а якщо (я це більше за все не люблю) трапляються (благо, дуже рідко) хами або позєри – тоді включаю максимально отруйну інтелектуальними підйобами зміюку – роблю це настільки професійно і усміхнено, що недолугий хам і не второпає, проте виховані та освічені люди поруч червонітимуть, стримуючи регіт.

Про те, як готуєшся до конференцій

Ух, тут можна книгу написати! Зараз в рамках моєї компетенції у складі Wild Wild під словом “готуєшся” читай “готуєш”, адже одна з багатьох зон моєї відповідальності – участь та прояви команди на конференціях.

Моя задача зробити так, аби команді довелося робити якомога менше, і вони могли зосередитися на спілкуванні з існуючими чи потенційними партнерами. Тож я забираю на себе комунікацію з організаторами, з підрядниками, дизайнерами, технічним відділом і так далі.

Також разом із маркетинг та PR командами визначаємо вектори проявів, штормимо ідеї для забудови, створюємо медійний супровід, замовляємо мерч, бронюємо місця під наших спікерів, реєструємося на номінації, букаємо івенти-сателіти конфи і багато-багато іншого.

Про те, як зробити класний мерч, який потім носять, а не викидають

Єдиний критерій, який, чомусь, часто уникають і намагаються вигадати велосипед – ваш мерч має бути таким, аби ви самі його носили! Все. Крапка.

Левова частина мерча слугує вдома піжамою, вдягачкою під колючий светр або уніформою для поїздки в село. Люди і так вибагливі в одязі, а якщо на принті, що й сам по собі під питанням, надпис із назвою якоїсь компанії – ніколи таке не будуть носити, за рідким винятком особистих стосунків людини з тією чи іншою компанією.

Коли ви собі чесно зізнаєтесь: “О, я б в цьому реально зараз пішов би в центр міста гуляти”, – тоді це саме воно.

Про улюблену PR-активність на івентах

Ранок другого дня будь-якої міжнародної конференції – найулюбленіша та найтрешовіша активність!

Про помилки, які бачиш найчастіше

Найбільша помилка – «хочу все і одразу»! Людина приходить до сфери, бачить цю подекуди уявну зовнішню розкіш, думає «от зараз і я так», а це «зараз» розтягується на дуже кропіткий і тривалий період.

А враховуючи той факт, що надто швидко хочеться досягнень і визнання, наступає блискавичне вигорання. Тому особисто моя порада – робіть усе помірковано та виважено, не женіться за миттєвою славою чи грішми: вийде у вас миттєво – клас, цьому можна порадіти!

Не вийде – ви будете до цього морально готові, і це не виснажить вас.

Чому крутий PR у арбітражі — це не меми, а стратегія й людяність? Розмова з Костянтином Голубєвим

Про найдивніший запит, який коли-небудь отримував чи бачив

Не рідко зустрічаю в роботі кейси, коли симпатичні, але мало або й зовсім недосвідчені у сфері дівчата подаються на хедовські позиції та на позицію бізнес девелопера, думаючи, мабуть, що основна задача – приваблювати нових рекламодавців, хз. Ще дивніше, коли вони такі позиції отримують.

Щодо хлопців – найдивніше для мене ось це “здаватися, а не бути”. Ну такі уже є носії серйозних обличь, ну такі вже є тємщіки-муткарі-рєшали-воротіли бізнесу. Особисто я цього не розумію.

Може, ще не доріс, і почну ганяти на серйозних щщах ближче до 40 років, хтозна.

Три поради тим, хто хоче качати бренд у ніші з нуля

Якщо три і якщо з нуля, тоді так:

  • Знайомитися та спілкуватися. Більше знайомств – більше шансів для реалізації.
  • Перетворіть знайомства на запам’ятовуваня – створіть івент, зберіть усіх, з ким познайомилися (див. пункт вище), влаштуйте івент на свою честь.
  • Медійно прокачуйте бренд: замовляйте рекламу, створіть та ведіть соцмережі, робіть колаборації та крос-промо – переливайте собі вже існуючу ЦА ніші.

Уяви, що тебе запрошують на сцену — що напишеш собі в опис?

Гуморист, падл-тенісист, мамина квіточка.

Поділіться своєю думкою!

TOP