Коли запускаєш рекламу через Google Ads чи інші популярні рекламні платформи, іноді стикаєшся з відхиленням оголошень навіть для «білих» товарів та послуг, які не порушують жодних правил.
Часто проблема у тому, що понад 95% перевірок оголошень і кампаній проводяться ботами, а не живими модераторами, і це призводить до помилкових блокувань. Звісно, це дратує, особливо коли витратив купу часу на підбір ключових слів, створення креативів та лендінгу, а кампанія раптово зупинена і не приносить жодних результатів. У цій статті ми коротко і по суті розглянемо 10+ найчастіших причин, чому оголошення блокують чи зупиняють, і поділимося порадами, як виправити такі помилки.
Можливі причини відхилення або призупинення показу реклами в Google Ads і способи їх вирішення
Тут розглянемо основні причини, через які Google може відхилити або призупинити показ оголошень, групи оголошень або навіть усю рекламну кампанію.
Відсутність офіційного сертифіката Google
Для просування деяких товарів, зокрема фармацевтичних і медичних, Google вимагає проходження сертифікації. Рекламодавець повинен мати всі необхідні документи від офіційних органів тієї країни, де планується рекламувати продукт.
У деяких країнах просування рецептних препаратів прямо не заборонено, але діють певні обмеження. При цьому список заборонених препаратів не є повним і може оновлюватися. Крім цього, деякі види контенту можуть бути заборонені до показу на території окремих країн.
Якщо поглянути на приклад одного з рекламодавців (на скриншоті), можна побачити, що відсутність офіційного дозволу на продаж чи випуск препаратів, які Google вважає забороненими, не дозволяє показувати рекламу, навіть якщо використовується «прогрітий» обліковий запис або агентський акаунт Google Ads.
Рішення: Якщо ви рекламуєте товари з обмежених категорій, радимо налаштувати свої рекламні кампанії відповідно до правил кожної країни та політики Google. Якщо компанія є виробником фармацевтичної продукції, потрібно пройти сертифікацію Google, подавши відповідну заявку.
Неприйнятний контент
Google також може призупинити показ оголошень у делікатних нішах або відхилити їх ще на етапі модерації, якщо алгоритми виявлять агресивний або інший неприйнятний контент у тексті чи на цільовій сторінці.
Рішення: Якщо вебмайстер або рекламодавець вважає, що оголошення має містити саме цей контент, можна спробувати запустити кампанію з обмеженим таргетингом, але для цього треба подати апеляцію на відхилення. Якщо ж додавання такого контенту не є критично важливим, а причини відхилення або призупинення незрозумілі, радимо переглянути контент і видалити його проблемні частини.
Цільова сторінка або сайт не працює
Реклама може перестати показуватися, якщо є проблеми з URL-адресою сторінки, вказаною під час налаштування рекламної кампанії в Google Ads. Часто це трапляється через випадкову помилку в адресі під час ручного введення. Проблеми також можуть виникнути через нещодавні оновлення або зміни на самому сайті.
Рішення: Це одна з найпоширеніших причин, через які кампанії відхиляються, адже Google вважає сторінку недоступною. Тому важливо перевірити правильність посилання на цільову сторінку, переконатися, що сторінка доступна з різних регіонів, на різних пристроях і браузерах, і що в посиланні немає помилок чи неточностей. При роботі з «сірими» нішами, де використовується клоакінг, інколи стається так, що в РК випадково вказується не прихована, а пряма посилання на цю сторінку.
Підозра на шкідливе ПЗ
Ще одна поширена причина відхилення або зупинки кампанії — підозра на шкідливий контент на цільовій сторінці.
Рішення: Google часто підозрює шкідливе ПЗ через підозрілі скрипти або посилання на сайті. Якщо сторінка взята в партнерській мережі, рекомендується видалити сторонні скрипти й перевірити всі посилання. Але щоб заощадити час, краще звернутися в підтримку Google для отримання точних пояснень.
Невідповідність цільового посилання
Ця помилка означає, що Google виявив невідповідність між цільовою та відображуваною адресами в оголошенні.
Рішення: Вебмайстру потрібно перевірити, чи дотримано правило щодо допустимості різних цільових сторінок у кампаніях і їх недопустимості в межах однієї групи оголошень. Простіше кажучи, оголошення мають чітко відповідати контенту сторінки, на яку спрямовується користувач.
Використання літер різного регістру
Іноді оголошення можуть відхиляти через те, що текст у них містить літери неправильного регістру.
Рішення: Краще не використовувати великі літери для виділення тексту в оголошенні. Якщо все ж потрібно виділити частину тексту, використовуючи верхній регістр, варто надіслати запит на перевірку.
Розділові знаки та спеціальні символи
На відміну від інших рекламних платформ, Google дуже уважний до граматики й пунктуації в текстах оголошень. Якщо в тексті є зайві символи, показ реклами можуть призупинити.
Рішення: У довідкових матеріалах Google рекомендується уникати знаків оклику, крапок і зайвих символів у заголовках і описах. Щоб привернути увагу користувачів, краще зосередитись на змісті й унікальній пропозиції, ніж на символах.
Згадка конфіденційних подій
Якщо Google помітить у рекламі або на посадковій сторінці згадку про культурні або політичні події (наприклад, революції чи стихійні лиха), показ таких оголошень також можуть зупинити.
Рішення: Щоб користувачі не сприймали рекламу як спекуляцію на чутливих темах, текст варто перефразувати з урахуванням етичних норм.
Використання торгових марок у тексті оголошень
Google забороняє згадувати торгові марки інших компаній без підтвердження прав на них.
Рішення: Деякі бренди можуть співпадати з популярними пошуковими запитами. Якщо оголошення було відхилено через таке співпадіння, можна оскаржити рішення через форму підтримки Google. Відомо, що такі оголошення рідше відхиляють, якщо рекламна кампанія запускається з агентського акаунта Google Ads.
Контент, захищений авторським правом
Ще однією причиною, чому оголошення або вся рекламна кампанія можуть зупинити, є використання матеріалів, які підпадають під авторське право.
Рішення: Якщо початковий правовласник контенту надав вебмайстру всю необхідну документацію, він може подати апеляцію для перегляду відхиленого оголошення, додавши скан-копії підтверджуючих документів.
Крім того, якщо рекламодавець виявить, що його контент, захищений авторським правом, використовується в оголошеннях інших користувачів, він має право звернутися зі скаргою до Google.
Якщо вебмайстер не може підтвердити права на використання такого контенту, слід переглянути текст оголошення, розширення та всі зображення чи відео, видаливши будь-які елементи, що можуть бути захищені авторським правом.
Низька якість зображень
Коли вебмайстер запускає медійну рекламу, причиною для відхилення оголошення може стати низька якість зображень або їхня невідповідність вимогам. Наприклад, розмиті, занадто “зернисті” або перевернуті зображення не відповідатимуть рекомендаціям Google, бо це може ускладнити сприйняття контенту аудиторією.
Рішення: Замінити зображення, попередньо звірившись з рекомендаціями Google.
Введення в оману
Google також може вважати, що оголошення або сайт не відповідають реальним характеристикам пропозиції.
Рішення: Необхідно ретельно перевірити всю інформацію, подану в оголошеннях та на цільовій сторінці, щоб переконатися, що вона відповідає дійсності. Наприклад, оголошення можуть відхилити через застарілі ціни в пропозиції, а Google може розцінити це як шахрайство та відмовити в публікації оголошення.
Нечесна поведінка
У Google Ads розроблено принципи, які спрямовані на підтримку чесної конкуренції. Тому, якщо оголошення або сайт вводять користувачів в оману або містять сумнівну інформацію, це може призвести до відхилення рекламної кампанії.
Крім того, якщо вебмайстер запускає рекламу на той самий домен або цільову сторінку з кількох рекламних акаунтів, оголошення можуть бути зупинені. Google розцінює таку поведінку як прояв нечесної конкуренції та спробу витіснити інших рекламодавців з аукціону реклами.
Наприклад, як зазначалося раніше, оголошення могли відхиляти саме з цієї причини.
Рішення: Не варто намагатися просувати в Google Ads товари або послуги, що пропонують готові відповіді на іспити, продаж конфіденційної інформації, сервіси для злому паролів тощо.
Також не рекомендується запускати рекламу на один і той самий домен з різних акаунтів в надії, що хоча б один пройде модерацію. Після попередження від Google про підозрілу активність акаунт, швидше за все, буде заблокований протягом семи днів.
Для прискорення модерації та подовження активності акаунта (особливо при роботі з ризикованими пропозиціями) краще використовувати надійний агентський акаунт Google Ads.
Просування небезпечних товарів чи послуг
Правила Google забороняють просувати в пошуковій видачі вибухівку, наркотичні речовини, тютюн, ножі та інші види зброї.
Рішення: Google не обмежує рекламу окремих деталей зброї чи супутніх товарів (наприклад, чохлів для гвинтівок). Постачальники, які мають сертифікати з офіційним дозволом від державних органів на свою діяльність, можуть розміщувати рекламу запчастин і компонентів для цієї категорії товарів.
Зауважте: Після першого ж відхилення заявки та ігнорування апеляції, акаунт повністю блокується.
Непідтверджений номер телефону в оголошенні
Якщо у тексті оголошення або його розширенні вказаний недійсний чи непідтверджений номер телефону, це може призвести до відхилення оголошення.
Рішення: У Google Ads можна вказувати лише підтверджені й актуальні номери телефонів. Тому, якщо вебмайстер просуває партнерську пропозицію, важливо заздалегідь перевірити всю актуальну контактну інформацію.
Обмежене схвалення
Іноді при запуску рекламної кампанії на кілька регіонів Google Ads показує статус «схвалено, але обмежено». Це означає, що в окремих цільових локаціях оголошення потрапляє під обмеження (наприклад, через місцеві закони).
Рішення: Тут можливі два варіанти дій: адаптувати оголошення відповідно до політики реклами у вибраних географічних зонах або змінити налаштування геотаргетингу для всієї рекламної кампанії.
Висновок
У статті ми розглянули понад десяток поширених причин, чому Google Ads може відхиляти оголошення. Такий перелік далеко не остаточний. Google дуже уважно стежить за дотриманням місцевих законів і принципів екологічної реклами, тому його алгоритми можуть блокувати оголошення навіть при найменших підозрах на порушення. Це особливо часто трапляється під час просування оферів із так званих «сірих» ніш. Проте навіть у таких випадках роботу з рекламою можна суттєво спростити, якщо користуватися перевіреними рекламними акаунтами агентств, що мають вищий рівень довіри.