Чого очікувати від Digital-маркетингу у 2025 році?

Чого очікувати від Digital-маркетингу у 2025 році?
0
291
5хв.

Рекламні аукціони перегріті, перформанс-кампанії на межі, великі компанії скорочують маркетингові бюджети. Чи варто чекати катастрофічного падіння ринку у 2025-му? Зовсім ні. Давайте розберемося, чому.

Ситуація на ринку

Якщо дивитися прогнози маркетологів та інших експертів галузі, всі як один кажуть, що у 2025 році Digital-маркетинг очікує криза. Але давайте чесно: проблеми почалися ще у 2022 році.

Список основних челенджів виглядає так:

  • Скорочення бюджетів великих компаній.
    Деякі великі бренди вже заявили, що зменшують витрати на маркетинг у наступному році. Це тенденція, яка тягнеться ще з 2022 року, коли бюджети різко впали. Така ситуація повторювалася і в 2023, і в 2024 роках. Але на місце великих приходять дрібніші компанії. Їх кількість компенсує і навіть перевищує попередній обсяг бюджету. Це може навіть знизити перегрів аукціонів.
  • Фінал ери перформанс-кампаній?
    Так, ціна за лід значно зросла, але ваші послуги також не стоять на місці. Наприклад, у 2021 році середня ціна кліку в Я.Директі становила 47 рублів, а наприкінці 2023 – початку 2024 вже 156 рублів. У деяких компаніях ціни на послуги за пів року піднімалися в 4 рази! Так, можливо, дрібні гравці покинуть ринок. Але для великих брендів із грамотною оптимізацією та аналітикою перформанс ще працює. Подивимося, що буде зі ставками у 2025-му.
  • Зарплати ростуть, а утримувати маркетологів стає невигідно.
    Якщо ви невелика компанія, то наймати маркетолога може бути економічно недоцільно. У такому разі краще розбиратися самостійно або замовляти аудит проблемних інструментів. До речі, це можна зробити через мій Telegram-канал. Є класний гайд, який допоможе швидко запустити ефективну кампанію.
  • Вакансії для «універсальних солдатів».
    Багато компаній шукають спеціалістів, які могли б займатися всім і одразу: соцмережами, сайтами, аналітикою. Але це ілюзія. Робота з соціальними мережами і з сайтами — це різні напрямки, які вимагають окремих навичок. Такий підхід лише погіршить результати. Натомість правильна стратегія і консультація спеціаліста можуть значно спростити завдання.
  • Перегрітий аукціон.
    Так, це проблема. Основні інструменти майже монополізовані великими гравцями. А ще є арбітражники, які за місяць зливають бюджет Київської області. Поки не повернуться FB Ads і Google Ads, ситуація залишатиметься складною. Варіантів небагато: грати за залишковим принципом або шукати інші підходи, наприклад, виходити на бурж ринки. У 2025 році це стане ще актуальнішим.

Інструменти в маркетингу – суб’єктивний досвід

  • Реклама в Telegram. Це знаєте історія з розряду “для тих, у кого гаманець туго затягнутий”. За словами колег, сенсу пробувати без бюджету на тест хоча б у 30 тисяч гривень немає. Плюс, зі слів, статистика там кульгає, а налаштування аудиторій – таке собі. Якщо ціна за підписника буде менше 2 євро – вважайте, пощастило. 
  • SEO-оптимізація. Скільки займаюсь цією сферою, її постійно критикують. Але що цікаво – всі зрештою доходять до думки, що без неї ніяк, особливо коли заявка з контексту обходиться більше ніж у дві тисячі гривень. Це один із найефективніших інструментів за співвідношенням ціна/результат. Що змінилося у 2024 році? Суттєвих змін небагато: процеси стали вимагати більше уваги, а обсяги роботи зросли через нейромережі. У 2025 році, думаю, навантаження буде ще більшим.
  • Контент-маркетинг. Наприкінці 2024 року попит на талановитих авторів та редакторів різко зріс. Ми переконані, що в 2025-му сфера розшириться ще більше. Контент генерує найтепліші заявки навіть у складних нішах. Це довгострокова гра, але стабільність, яку вона дає, нині на вагу золота.

Поділіться своєю думкою!

TOP