Чи ефективна розсилка у Viber? Розбираємо усі плюси та мінуси
Viber сьогодні – найпопулярніший месенджер в Україні та країнах СНД. Кількість його користувачів по всьому світу вже перевалила за мільярд, з них понад 20 млн в Україні. При чому у грудні минулого року спостерігалося зростання обсягу надісланих повідомлень у Viber для потреб саме бізнесу — на майже 140%. Типовий користувач заходить у додаток 12 разів на день, щоб надіслати близько тридцяти повідомлень в особисті чи групові чати, зробити кілька дзвінків. Тому очевидно, що такий канал є перспективним та ефективним для комунікації з клієнтами. Адже надходження повідомлень до адресатів 100%, після їх отримання в 50% випадків одержувачі переходять за вказаним посиланням або роблять іншу цільову дію — завдяки зручному формату це дуже просто зробити.
Так SMS повідомлення також мають дуже високий відсоток відкриття та клікабельність, однак Viber розсилки мають низку переваг. Розберемо їх детальніше далі.
Обидва канали дають можливість сегментувати та таргетувати розсилки, а також відправляти рекламні, транзакційні та тригерні повідомлення.
Порада: До речі, багато компаній переходять на Viber для сервісних повідомлень — про транзакції, доставку товару тощо. У такому випадку зручніше використовувати обидва канали. Спочатку надіслати повідомлення у Viber, а якщо воно не буде доставлене впродовж декількох годин, то надіслати SMS. Така ж тактика допоможе підвищити ефективність проморозсилок, а UTM-мітки допоможуть відстежити джерело лідів.
Коли доцільно бізнесу використовувати Вайбер розсилку?
Коли варто використовувати розсилки вайбер у стратегії комунікації:
Визначаємо цільову аудиторію. Щоб отримати контакти потенційно лояльної аудиторії, користуємось такими способами:
Важливо: у будь-якому разі людина має дати свою згоду на отримання повідомлень.
Ідеальна рекламна розсилка в Вайбер включає наступні елементи: Назва компанії — відображається в імені відправника, для чого потрібно зареєструвати альфа-ім’я. Це підтверджує справжність компанії та одночасно сприяє впізнаваності імені. Логотип служить для тих же цілей. Текстове повідомлення може містити до 1000 символів, що дозволяє дати всю необхідну інформацію. Активне посилання на веб-сайт для легкого переходу. Привабливий банер — рекламна картинка має відповідати тематиці. Заклик до дії. Кнопка переходу. Контакти — обов’язковий атрибут послання, який найкраще розміщувати в окремому блоці.
Аби месенджер-маркетинг працював:
Помилки, які негативно впливають на ефективність Вайбер-розсилок:
Важливо! Обираючи Viber для продажів, пам’ятайте, що цей месенджер часто використовують для розсилки спаму. Для захисту офіційних розсилок потрібна достовірна база контактів. Вона має складатися з номерів клієнтів, що реально погодилися на розсилку.
Також варто обрати ліцензований сервіс, що є дистриб’ютором Вайбер – цьому разі можна отримати додаткові плюси для своєї рекламної кампанії:
Отже, офіційні масові Viber-розсилки допомагають бізнесу покращити онлайн-комунікації, підвищити продажі та знизити навантаження на співробітників компанії.