Новорічні свята — це час, коли багато хто бере паузу від метушні соцмереж і відпочиває. Але, щоб легше ввійти у новий робочий рік, ми склали список трендів, які будуть популярні в соцмережах у 2025-му. І щоб не опинитися поза грою, нам треба підлаштовувати свій контент під ці нові реалії.
Одразу попереджу, для тих, хто активно сидить у кількох соцмережах, особливо в “рожевій” або на впертому YouTube, деякі з цих трендів не здадуться чимось новим. Але важливо розуміти, що таке “тренд”. Це не просто щось нове, що раптом з’явилося, і всі такі: “Вау, нарешті щось свіже!”. Тренди — це довготривалі процеси, які розвиваються місяцями, а то й роками. До речі, якщо вас цікавить тема трендів глибше, рекомендуємо книгу Рохіта Бхаргави “Мегатренди”.
Ну що ж, поїхали!
Ми завжди намагалися створювати контент, орієнтуючись на потреби своєї аудиторії, навіть поділяли її на сегменти всередині своїх спільнот. Наприклад, якщо ви ведете блог про маркетинг, то створюєте різні матеріали для професіоналів, новачків у сфері та підприємців. Але зараз люди все частіше не бачать у чужому контенті того, що їм потрібно. Тому наше завдання – влучати прямо в ціль, адаптуючи кожен елемент контенту під кожну групу користувачів.
У цьому великому тренді помітно, що багато великих блогів або переходять до вузької спеціалізації, або створюють окремі блоги для кожної великої теми. Звідси й наступний тренд 2025 року.
Ця історія не нова. Наприклад, ютубери вже давно пропонують своїм підписникам унікальний платний контент. Платні канали в Телеграмі теж користуються популярністю завдяки крутим інструментам захисту контенту від копіювання. Але коли ми говоримо про тренд – це означає, що явище стає масовим.
На мою думку, це також пов’язано з персоналізацією контенту та бажанням користувачів бути частиною більш вузьких спільнот, ближчих до автора. Людей вже дістали ці дорогезні курси від блогерів за тисячі, які більшість не може собі дозволити. Клуби, навпаки, коштують недорого, але вони дуже ефективні.
До того ж, автори не розпорошують свій контент на випадкових підписників, а працюють із зацікавленою аудиторією, що приносить більше користі. І тренд на вигоряння та закриття блогів теж ніхто не відміняв.
Інста ще у 2021 році перейшла на вертикальні формати, Ютуб починав із горизонтальних відео, а Shorts не змогли випередити за популярністю Reels чи ТікТок. Але це не значить, що всім потрібно терміново ставати подкастерами.
Ми ще мало розуміємо, але варто тестувати різні варіанти і звикати до того, що монтаж і візуал стануть основою в соцмережах. Відео краще утримує увагу користувачів, а значить, вони проводять більше часу на платформі, і можна заробити більше на рекламі.
Тому наш головний меседж на 2025 рік – ви можете скільки завгодно нарікати, що вас не слухають і не цінують текстовий контент. Але соцмережі – це бізнес! Там, де статистика показує більшу залученість, вони й розвиваються. І це логічно, враховуючи, що всі соцмережі рухаються у бік відео-контенту. Як би не криво це робилося, але маємо те, що маємо.
Ну що ж, для тих, хто закинув Інсту, бо задовбався робити сторіз, маємо для вас погані новини. Люди за звичкою тягнуться до тих самих кружечків зверху екрана. А ще, через постійні обмеження на рекламу, багато блогерів почали активно “підстилати соломку” на майбутнє. Це означає, що на платформі з’явилося більше якісного контенту. А без сторітелінгів ваші сторіз взагалі нікому не потрібні.
Якщо раніше це виглядало як рекомендація, то зараз це просто необхідність. Всі автори мають улюблені формати, які роблять з задоволенням, а є такі, від яких аж нудить. Але заробіток у соцмережах — це не про “подобається — не подобається”, це про роботу.
Хочете результатів? Міксуйте щонайменше 3-5 форматів, додавайте нові майданчики, показуйте різноманітність для своєї аудиторії, створюйте унікальні фішки, але не забувайте стежити за трендами та вірусним контентом. Тільки симбіоз дасть результат. А всі ці “Йдемо з Інсти у Телегу”, “Телега більше не продає”, “Майбутнє за ‘вставити щось'” — дешеві та непрофесійні заклики.
Які тренди вам до душі, а що не подобається? Діліться з нами у коментарях!